Komfort je plácačkou na sny!

Osobní rozvoj Vztahy / 2.4.2014

Každý z nás by jednou chtěl docílit svého vysněného komfortu. To je dobře, ale nebude to na úkor něčeho?

Jak už napovídá samotný název článku, komfort je v dnešní době potřebný, ale člověk si ne vždy dává pozor na to, aby toto pohodlí nezastiňovalo důležitější věci a činnosti v našem životě. Lidé se honí za určitým komfortem, přičemž si říkají, že až ho dosáhnou, tak teprve tehdy si začnou plnit sny. V 90 % případů tomu tak bohužel není. Lidé si lžou, představují si, kde budou za pár měsíců nebo let, ale přítomný okamžik neprožívají.

Nebuďte obětí vlastního ega!

Obětujte své pohodlí!

Lidé najdou jistotu a objeví svou hodnotu a nechtějí je ztratit, když je pracně získali. A sny najednou nejsou důležité. To je chyba. Takoví lidé již neprožívají svůj život, ale život svého ega, které se zakusuje do komfortu, určitého pohodlí, a bojí se jakékoli změny, aby neztratilo svou podstatu – to znamená, že se pak bojíte nejistoty, změny a něčeho nového. A tohle ego posiluje, to je šťávou jeho existence. Nepoddávejte se tomu. Není to váš strach. Je to nereálný strach vašeho ega, které se bojí, že nad vámi ztratí moc a vy se budete kontrolovat sami.

Obětujte něco ze svého komfortu pro zrealizování svého snu! zdroj: foter.com

Obětujte něco ze svého komfortu pro zrealizování svého snu! Zdroj: foter.com

Běžte za svými sny

Pokud si opravdu chcete splnit svůj sen, neodkládejte to! Ukažte vlastnímu já, kdo koho ovládá. Komfort odsuňte stranou. Žijte. Štěstí totiž nespočívá ve věcech samých, ale ve vás. Jen ho objevte. Nevydělávejte, abyste si mohli splnit někdy v budoucnu vaše sny. Plňte si své sny a práce i výdělky se objeví také, budou pro vás odměnou, jakýmsi bonusem. Je jasné, že některé sny se bez finanční podpory nedají realizovat, ale je mnoho cest, jak si finance obstarat, alespoň do začátku. Máte přeci rodinu, přátele. A v neposlední řadě hlavně sami sebe. Nikdo netvrdí, že byste neměli pracovat, ale nepracujte takovým způsobem, aby finanční komfort zastínil vaše sny a plány.

Splňte si své sny. Staňte se na chvíli malými dětmi, které pod vánočním stromkem najdou to, co si tolik přály.

Štěstí v podobě naplnění vaší podstaty 

Člověk, který žije svůj sen, je mnohonásobně šťastnější než ten, který pouze buduje základy pro své sny, které nakonec nikdy neuskuteční. Slibuje sám sobě, čeho všeho dosáhne. Nelžete sami sobě, čiňte sny realitou. Objevte novou cestu, která bude několikanásobně hodnotnější než ta, která křižuje váš život právě teď.

Najděte si i vy své schodiště do světa splněných přání. zdroj: foter.com

Najděte si i vy své schodiště do světa splněných přání. Zdroj: foter.com

Přítomný okamžik je důležitým faktorem vašeho života

Čekáte na výplatu? Těšíte se, až vystudujete? Plánujete svou budoucnost? To všechno je součástí života. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak čas „čekání“ prožíváte? Pokud patříte mezi ty, kteří žijí budoucností, zpomalte nebo nejlépe úplně zastavte. Užívejte si čas teď. Prožívejte ho. A to, co přijde v budoucnu jako výsledek vaší práce, bude bonus a možná i cesta ke splnění snu. Soustřeďte se na každou minutu, každou hodinu, každý den. Užívejte si čas s rodinou, přáteli. Nevyplňujte čas činnostmi, které nechcete dělat. Nevyplňujte čas jen proto, aby rychle utekl a vy jste se dostali do budoucnosti. Pokud jste mezi těmi, kteří žijí přítomností, pak je pro vás mnohem jednodušší věnovat se opravdu tomu, co si přejete, co chcete. Je to velký přínos pro vás samotné.

Přejeme všem, aby našli směr ke svým cílům, plánům a snům, protože jedině tak budou v životě doopravdy a plnohodnotně šťastní.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • Martin Háze

    Přesně tak, chce to žít v přítomnosti a nebýt pasivní…slovíčko „ego“ je dneska velice módní záležitostí :-D. Tento článek přesně vystihuje pěknou knížku, doporučuji, kdo nezná přečíst si „Moc přítomného okamžiku“ od vynikajícího celosvětově uznávaného autora Eckhart Tholle, super knížka, která člověka nakopne i v krizových situacích http://www.haze.estranky.cz/clanky/novinky/literatura—moje-cteni-zajimavych-knih.html