Kniha Živá kuchyně, cesta ke zdraví poradí, jak přejít na raw stravu

Na talíři / 25.3.2014

Informací o vitariánství je na internetu spousta, je ale dobré všemu věřit?

[two_third]

Informace prověřené několikaletými zkušenostmi autorky Judity Wignall můžete najít v knize Živá kuchyně, cesta ke zdraví.

[/two_third]

Knih o vitariánské (syrové) stravě není mnoho. V dnešní virtuální době můžete všechny informace prakticky zdarma najít na internetu. Otázkou ale je, zdali jsou všechny informace věrohodné. Kniha Judity Wignall  Živá kuchyně, cesta ke zdraví je souborem rad a tipů, jak si zjednodušit přechod na syrovou stravu, obsahuje fotonávody na přípravu syrových surovin a je zde více jak 100 receptů na živé lahůdky, po kterých bude naše zdraví jen kvést. Autorka sama připouští, že přechod na živou nebo syrovou stravu nemusí být vůbec jednoduchý a její kniha je spolehlivým průvodcem vitariánskou cestou.

judita wignall

Judita Wignall
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

 Judita nám dobře radí

Předností knihy je, že to není pouze sborník receptů, ale ta pravá hodnota spočívá v jasně napsaných postupech, jak si zpříjemnit vitariánskou stravu. Postupy jsou doplněny krásnými fotografiemi jednotlivých kroků a stručným vyjádřením, jak se má co dělat. Judita píše o příznivých vlivech na zdraví, o pravidlech syrové stravy, umně třídí suroviny, které vitariáni smí a které ne, do skupin a zmiňuje se také o tom, proč vařené jídlo škodí. Není nijak přehnaně zaujatá a nehaní klasickou stravu, jen se snaží čtenáře raw stravou tak zaujmout, aby si ji nakonec zvolili.

Mezi jejími návody můžeme najít postupy pro klíčení, namáčení ořechů, semen a obilovin, tipy na krájení a krouhání zeleniny, doporučení, jaké přístroje používat a jak s nimi zacházet a také cenné rady ohledně obsahu vitamínů a minerálů v syrové stravě.

Informace o syrové stravě a vitariánství si můžete přečíst v článku Být či nebýt vitariánem.
Rady autorky, jak si užít syrovou stravu bez rizika

Rady autorky, jak si užít syrovou stravu bez rizika.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

Co všechno v knize najdete?

Recepty jsou rozděleny do několika kategorií, v nichž nemohou chybět koktejly, šťávy, dezerty, saláty, hlavní jídla, svačiny, snídaně nebo lehké recepty na rychlé a snadné sladké a slané zákusky. Výčet surovin použitý v receptech je opravdu pestrý a nemusíme se v žádném případě bát, že by nám nějaký ten vitamín chyběl. Z nutričního hlediska taky strádat nebudeme, jelikož jsou recepty plné ořechů, obilovin jako pohanka a pšenice kamut, naklíčených semen a luštěnin a také sladkého čerstvého nebo mraženého ovoce.

Recepty s postupy vás nakopnou a zdkátka je musíte vyzkoušet

Recepty s postupy vás nakopnou a zkrátka je musíte vyzkoušet.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

Nuže, sáhneme si hluboko do kapsy

Co bych repertoáru surovin vytkla, je nedostupnost některých potravin, jako jsou čerstvé mladé kokosy nebo určité druhy zeleniny. Vařit z této knihy se také pravděpodobně dost prodraží, jelikož suroviny mají být v biokvalitě a často sušené na slunci, za což si v České republice tvrdě připlatíme. Kvůli surovinám jako jsou kešu ořechy nebo chia semínka jsou v konečném důsledku recepty velmi nákladné.

Kuchařku si můžete zakoupit v e-shopu nakladatelství Synergie.

Judita také doporučuje pořídit si vysokorychlostní robot Vita-Mix, jehož cena se pohybuje v rámci několika tisíc korun, nebo také sušičku Excalibur, která je zbytečně předražená. Co nám však kniha ušetří, je čas, který bychom strávili hledáním informací o raw stravě na internetu, kdežto v knize je máme všechny shrnuty v úvodu v prvních 50 stranách. Proto bych knihu hodnotila jako skvělého pomocníka na začátku vitariánského životního stylu. Zkušeného vitariána však obsah knihy příliš neobohatí.

Vyzkoušeli jsme: Brownies po mexicku

Raw brownies po mexicku

Raw brownies po mexicku.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

Na ukázku jsem si pro vás připravila recept na Brownies po mexicku. Množství je na 12 až 16 porcí, já jsem je však dělala jen z čtvrtinové dávky. Je to tak trochu kalorická bomba, ale zdravé složení surovin vám to příznivými účinky na zdraví vynahradí. Z vlašských ořechů načerpáte dávku omega 3 a 6 mastných kyselinkakao je známým antioxidantem. Pro vysokou cenu a nedostupnost datlí Medjool jsem použila klasické sušené datle a myslím, že to receptu na chutnosti a zdravosti rozhodně neubralo.

Směs na Brownies

4 hrnky (400 g) vlašských ořechů máčených 6-8 hodin, znovu usušených
2/3 hrnku (100 g) rozinek
2/3 hrnku (97 g) datlí Medjool
2/3 hrnku (53 g) kakaového prášku
1 lžíce (7 g) mexické (cejlonské skořice)
2 lžičky vanilkového extraktu
2 lžičky mletého badyánu
2 lžičky kajenského pepře
špetka mořské soli (lze vynechat)
2 lžíce (30 ml) vody

Do kuchyňského robota dáme vlašské ořechy a rozmixujeme na konzistenci mouky. Nesmí být mixované příliš dlouho, aby nepustily příliš oleje. Přidáme rozinky a datle a mixujeme tak dlouho, až se směs dobře promísí. Poté je na řadě kakaový prášek, skořice, vanilkový extrakt, badyán, kajenský pepř a mořská sůl. Mixujeme tak dlouho, až se směs začne lepit, ale je stále drobivá. Směs přesypeme do velké mísy, přidáme vodu a směs propracujeme rukama, až začne připomínat těsto. Směs rozprostřeme v rovnoměrné vrstvě do pečicí formy o rozměru 20 x 20 cm vyložené pečicím papírem a důkladně upěchujeme rukama.

Poleva

1/2 hrnku (170 g) javorového sirupu nebo agávového sirupu
1/4 hrnku (60 ml) rozpuštěného kokosového oleje
2/3 hrnku (53 g) kakaového prášku

Do mixéru nalijeme nejprve javorový sirup, poté kokosový olej a nakonec přidáme kakaový prášek. Rozmixujeme dohladka. Dezert potřeme polevou a necháme chladit nejméně 1 až 2 hodiny. Vyjmeme pomocí pečicího papíru a nakrájíme na 12 až 16 kousků.

Brownies lze skladovat v chladničce 1 týden, v mrazáku 1 měsíc.

Fotografie postupu

Fotografie postupu.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

Moje verze je bez čokoládové polevy, protože jsem neměla žádné raw sladidlo (agáve sirup zrovna došel), ale myslím, že i tak byly brownies k sežrání. Neodolatelná vůně kakaa a dokonalá konzistence, prostě číslo jedna.

Perfektní kombinace hořkého kakaa a sladkého sušeného ovoce.

Perfektní kombinace hořkého kakaa a sladkého sušeného ovoce.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21

Zdroj perexové fotografie: Barbora Němečková, Generace21 – foceno z knihy Živá kuchyně, cesta ke zdraví

Barbora Němečková

Barbora Němečková

Miluju všechno, co se týká jídla, a obzvlášť, když je to bez masa a zdravé. Mám svůj vlastní blog varenislecnyb.blogspot.cz kde zveřejňuju zdravé recepty na mňamky, po kterých se netloustne. Chci se stát dietoložkou a potom doma po večerech experimentovat v kuchyni.

Zanechte komentář