Upečte si voňavý elfí koláč

Na talíři / 28.3.2014

Voňavý koláč z ovesných vloček, jako vystřižený z elfí kuchařky. Kdo by odolal?

Tento recept je nejen výborný, ale je také zdravý. Základ těsta totiž tvoří ovesné vločky, které podporují dobré trávení. Jako náplň použijeme oslazený tvaroh a švestky v sirupu. Nakonec vše provoníme rozmarýnem, díky kterému získá koláč nevšední chuť a aroma. Tak jdeme na to!

Ingredience

ovesné vločky

hladká mouka

skořice

mléko

plechovka sušených švestek v sirupu

tvaroh

sekané madle

semínka dle chuti (slunečnicová, dýňová…)

brusinky nebo rozinky

snítka rozmarýnu

cukr

med

mandlová esence

Množství ingrediencí se odvíjí od velikosti formy nebo plechu, které použijete. Na malou koláčovou nízkou formu budete potřebovat zhruba 50 g ovesných vloček, stejné množství mouky a jeden tvaroh.

Postup

1. Ovesné vločky namočíme do mléka, aby změkly, tedy alespoň na 30 minut. Poté smícháme s moukou, skořicí, medem a pokud je těsto tuhé, naředíme mlékem. Těsto má být lité, takže by mělo být kašovité.

2. Tvaroh umícháme s cukrem, kapkou mandlové esence a naředíme šťávou ze švestek. Švestky vypeckujeme, opatrně, aby neztratily tvar, a dáme do misky.

3. Těsto nalijeme do formy a navrstvíme tvaroh. Na tvaroh poklademe švestky, posypeme brusinkami a mandlemi či oříšky. Nakonec přidáme lístky z jedné snítky rozmarýnu.

4. Pečeme v troubě cca 30 minut, po 15 minutách stáhneme teplotu.

Po koláči se jen zapráší. Zdroj: Petra Junková, Generace 21.

Po koláči se doma jen zapráší a nemusíte mít ani výčitky, že jíte sladké. Vždyť je to samá zdravá přísada. Takže dobrou chuť!

 Zdroj prexové fotografie: Petra Junková, Generace 21

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentář