Dělejte o Vánocích dobré skutky

V obraze / 23.12.2012

Předvánoční čas nás mnohdy donutí přemýšlet, jak pomoci druhým. Máme pro vás pár rad, jak na to.

Vánoce jsou o rozdávání radosti. Popřemýšlejme a zvažme, jestli nechceme pomoci i někomu kolem sebe. Poděkujme dobrý skutkem za to, že jsme udělali zkoušku, zápočet, dostali novou práci či dali výpověď. Nebo za důležitější věci jako zdraví, štěstí a spokojenost.

Rozhlédněte se

Čekáte na tramvaj, v ruce kopy dárkových tašek a na poslední chvíli ještě honíte nákupy. Zastavte se a rozhlédněte se. Kupte si Nový prostor, dejte drobné někomu, kdo je potřebuje. Věřte, že vás dobrý skutek bude hřát u srdce celé Vánoce.

Mysleme na děti…

UNICEF již několik let nabízí na svých stránkách Dárky pro život. Koupit můžete míč, tužky, sešity, vakcínu k očkování a mnoho dalšího. Na oplátku dostanete certifikát. Pomoci můžete nejen dětem.

Právě děti potřebují naši pomoc nejvíce. Ať už děti zanedbané, opuštěné či nemocné. Záleží na vašich finančních možnostech. Na návštěvu nemocnice s hračkami či představením loutkového divadla není pozdě nikdy, stačí se jen informovat. Pomoci ale můžete i z domova. Projděte si internet nebo koukejte na televizi. Vyberte si, komu chcete pomoci a pošlete buď dárcovskou smsku, nebo jinou částku na číslo účtu.

PÁR TIPŮ:

Dárcovská sms – Zde najdete mnoho projektů, které můžete podpořit smskou. Stačí si jen vybrat.

Chceme pomáhat –  Projekt je zaměřený na nemocné děti a děti s postižením. Na stránkách najdete i mapku s jednotlivými kraji a můžete pomoci přímo ve vašem bydlišti.

Život dětem –  Pomoci můžete smskou, penězi na účet, koupí předmětu, umístěním banneru na stránkách či příspěvkem v obchodních domech.

Můžete pomoci zajistit dětem i vzdělání., zdroj: photl.com

Můžete pomoci zajistit dětem i vzdělání. Zdroj: photl.com

…a taky na zvířátka

Editorka kultury, Janča, doporučuje pomoci psímu útulku v Trutnově.  Pokud jste z okolí, zaneste jim piškoty, granule nebo deky.

Pokud nemůžete dát nový domov zvířecímu mazlíčkovi, tak alespoň navštivte útulek ve vašem bydlišti a dodejte jim granule, hračky či ostatní věci, které zvířátka potřebují. Udělejte si procházku na Štědrý den a obdarujte ty, kteří vám sice nepoděkují, ale radost uvidíte na první pohled.

Donést můžete jak jídlo, tak hračky. Zdroj: photl.com

Donést můžete jak jídlo, tak hračky. Zdroj: photl.com

NAŠE TIPY:

Kočičí naděje – Od 14. prosince až do 6. ledna probíhá vánoční akce, při které můžete pomoci. Najdete je i na facebooku.

Kočičí přání –  Dvacet pět sdružení se prezentuje na těchto stránkách a vy můžete splnit přání jakékoliv kočičce, kterou si vyberete.

Seznam útulků – Podívejte se, kam zajít, nebo obejděte všechny a rozdejte radost co nejvíce zvířátkům.

Pokud máte další tipy, kde můžeme pomoci, napište nám je do komentářů nebo na náš facebook.

Zdroj úvodní fotografie: Generace21.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář