Kate Winslet. Zdroj: lehighvalleylive.com

Kate Winslet má hvězdu na chodníku slávy

Film Kultura / 21.3.2014

Herečka Kate Winslet se konečně dočkala. Po letech má svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Pro Kate Winslet bylo pondělí významným dnem a se dnem sv. Patrika to mělo pramálo společného. Oscarová herečka dostala totiž svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, jen pár dní před premiérou jejího nejnovějšího filmu Divergent.

Sama herečka prozradila, že byla ohromena velkou účastípodporou přítomných lidí, zejména s ohledem na zemětřesení, které zasáhlo oblast Los Angeles den předtím. ,,Upřímně jsem neměla sebemenší tušení, že se jedná o tolik navštěvovanou akci – a to zejména poté, co Los Angeles zasáhlo zemětřesení,“ řekla trojnásobná matka Winslet. ,,Cítím se velmi poctěna. Dvacet let své kariéry jsem nemohla oslavit jinak než na tomto místě. Děkuji za hvězdu a za vaši podporu ve mě.“

Slavnostní ceremonie se zúčastnily herečky jako Kathy Bates, která si spolu s Kate zahrála ve filmu Titanic a později i ve filmu Nouzový východ. Druhá herečka, která přišla svoji starší kolegyni podpořit, je Shailene Woodley, kolegyně ze zmiňovaného filmu s názvem Divergent.

,,Když jsem se poprvé setkala s Kate, byla to krásná mladá herečka a já jsem věděla, že bude během své kariéry extrémně odvážná, že bude velmi tvrdě pracovat a udělá ze sebe něco skvostného – a přesně to Kate uskutečnila,“ prozradila Kathy Bates o prvním setkání s Kate při natáčení filmu Titanic.

Kate Winslet při proslovu při slavnostním ceremoniálu na chodníku slávy. Zdroj: youtube.com

Kate Winslet při proslovu na slavnostním ceremoniálu na chodníku slávy. Zdroj: youtube.com

Ani herečka Shailene Woodley nechtěla zůstat pozadu. V rozhovoru o své kolegyni Winslet prozradila: ,,Každý den na natáčení chodila přesně na čas, všechny repliky uměla nazpaměť, měla připravené otázky, které pokládala jak režisérovi, tak i nám, hercům. Na place byla vlastně pořád a bavila se s každým. Ano, zní to vlastně běžně, ale věřte, že tak často se to mezi herci nestává. Spoustu věcí jsem se naučila právě od Kate. To největší, čeho jsem si na ní všimla, je to, že ona doslova miluje svou práci herečky.“ 

Kate Winslet je na vrcholu své slávy, o čemž svědčí i 6 nominací na Oscara. Jednu nominaci se jí podařilo proměnit ve zlatou sošku, a to za hlavní roli ve filmu Předčítač. Dále se může pyšnit oceněními jako jsou ceny Emmy, BAFTA, Zlatý glóbus a v neposlední řadě i cenou Grammy za nejlepší mluvené album pro děti.

Zdroj perexové fotografie: lehighvalleylive.com

Zdroj videa: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář