Tipy na filmy o jídle i vaření

Na talíři / 5.2.2013

Udělejte si mezi učením na zkoušky chvilku volna a pobavte se třeba s Louisem de Funésem.

Jídlo a všechno kolem něj se objevuje v nejednom filmu. Vybrali jsme pro vás čtyři stojící za zhlédnutí. A které to jsou?

Křidýlko nebo stehýnko

Setkáváme se zde s vydavatelem slavného gastronomického průvodce Charlesem Ducheminem (Louis de Funès), který je ústřední postavou celého filmu. Neustále cestuje po Francii a hodnotí restaurace. Rád by svoji živnost jednou předal synovi. Ten ale na práci v gastronomii nemá ani pomyšlení a tají před otcem, že pracuje u cirkusu. Druhou výraznou postavou je výrobce syntetického jídla Tricatel, který s Ducheminem vede boj. Tricatel naplánuje ochutnávací souboj v televizi, ve kterém se má střetnout právě s Ducheminem. Jenže věci se nečekaně komplikují… Pokud máte rádi klasické komedie, určitě s tímto filmem nešlápnete vedle.

Ratatouille

A teď něco pro milovníky animovaných komedií. Oskarový snímek z dílny Pixar Animation Studios vypráví o přátelství krysáka Remyho, který sní o kariéře kuchaře v prestižní pařížské restauraci, a vynašečem odpadků Linguinum.  Společně se vydávají za dobrodružstvím.

Zdroj:good-wallpapers.com

Zdroj: good-wallpapers.com

Koření života

Jde o remake slavné komedie Recept na lásku od režisérky Sandry Nettelbeckové. Děj se odehrává v 21. století v prostředí New Yorku. Setkáváme se s mladou šéfkuchařkou Kate (Catherine Zeta-Jones), která žije jen svým povoláním. Nemá přátele, ani žádné zájmy. Všechno se ale mění, když Kate dostane do péče dceru své zesnulé sestry. Kromě toho ji také čeká boj s novým kolegou v práci, který je pro ni silnou konkurencí. Jak to všechno dopadne? Na to už se musíte podívat sami.

Julie a Julia

Pokud vám naše tipy k prokrastinaci nestačily, nechte se inspirovat dalšími v sekci Film!

Sekretářka Julie Powell (Amy Adams) si jednoho dne uvědomí, jak je její život nudný. Aby mu dodala trochu toho dobrodružství, rozhodne se, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z kuchařky, kterou napsala Julia Child (Meryl Streep) před 60 lety. Založí si vlastní blog a dá se s vervou do práce. Díky svému odhodlání si získá pozornost novinářů i knižních vydavatelů. Nakonec jí vyjde vlastní kniha.

Zdroj: lawrenceandjulieandjulia.com

Zdroj: lawrenceandjulieandjulia.com

Které filmy s tématem gatronomie máte rádi?

Zdroj perexové fotky: just-spotted.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář