Stolování na úrovni s lidmi zcela neznámými – to jsou bytové restaurace

Na talíři / 12.4.2014

Báječně se najíst a zároveň zažít malé dobrodružství můžete jen v bytové restauraci.

Možná máte také pocit, že vás v oblasti gastronomie nemůže už téměř nic překvapit. Se stoupajícím množstvím foodblogů, zvyšujcící se kvalitou restauračních zařízení a velmi úspěšným lobby za poctivou, domácí stravu dnes už většina z nás ví, kam zamířit za dobrým jídlem a perfektní obsluhou, či jak si chutně uvařit doma.

Jak se přihlásit?

Přihlášení „ke stolu“ není vůbec nic složitého. Bytoví restauratéři vždy včas zveřejní své menu a pozvou své hosty. Obvykle se toto děje prostřednictví sociálních sítí (facebook, twitter) či osobních blogů. Zájemce se zde může jednoduše zaregistrovat a čekat, zdali se objeví mezi pozvanými.

Přesto se i v gastronomii vyskytují neprobádané oblasti, které stojí za své objevení. Jakkoliv je myšlenka restaurace v domácích podmínkách ve světě více než známá, v tuzemských vodách jde stále ještě o svěží a nadějnou novinku. Bytové restaurace povětšinou neprovozují profesionální kuchaři, ale prostí kulinární nadšenci, milovníci dobrého jídla a společnosti. Lidé, kteří se nebojí otevřít dveře svých domovů a kuchyní, aby mohli zcela neznámým hostům uvařit něco ze svého repertoáru. Takoví bytoví kuchaři obvykle sestaví několika chodové menu, ke kterému dokáží vybrat odpovídající vína, nakoupí vše, co je potřeba, a pak už jen vaří pro všechny „přihlášené“.

Stejně jako v kvalitních restauracích, i v těch bytových vsázejí majitelé v první řadě na kvalitní suroviny. Ty ve velké většině pochází od lokálních dodavatelů, avšak leccos si však dokáží vypěstovat hostitelé sami.

Koncept bytových restaurací je velmi svěží, vtipný a také dobrodružný. Nikdy nevíte, kdo vedle vás zasedne, jaká bude ve společnosti atmosféra, či jestli budete s ostatními hosty naladěni na stejné konverzační vlně. A co vůbec fakt, že vám třeba ani nemusí chutnat?

Na Faře

Bytová restaurace

Na Faře vás okouzlí nejen skvělé jídlo, ale také příjemné prostředí.
Zdroj: Bytová restaurace Na Faře (facebook)

Bytová restaurace Na Faře

Kmetiněves 1

273 22 Hospozín

Bytová restaurace Na Faře byla jednou z prvních domácích restaurací u nás. První večeře v ní proběhla už v září 2011. Dnes je Na Faře nejvyhlášenější bytovou restaurací. I zde najdete velmi pečlivě sestavené menu, které dokonale ladí s vínem. Večeře se nese v sezonním duchu a můžete ochutnat nejen českou kuchyni. Prolíná se zde i vliv kuchyně italské, francouzské či dokonce skandinávské. Na Faře však najdete nejen výborné jídlo, ale také do každého detailu propracovaný interiér a velmi stylové prostření stolu. Nabídky setkání najdete na facebookovém profilu restaurace.

Filírovaná kachní prsa

Menu Na Faře je vždy vskutku skvostné.
Filírovaná kachní prsa na salátu z manga, rukoly, černé rýže, manga a granátového jablka.
Zdroj: Archiv restaurace Na Faře (facebook)

Balkonová restaurace na Nové Harfě

Balkonová restaurace

I na balkoně lze vytvořit krásné a romantické prostředí jako stvořené pro slavnostní večer.
Zdroj: archiv Balkonové restaurace na Nové Harfě (facebook)

Podkovářská 1

Praha – Vysočany

Konceptu bytové restaurace se drží i letos v létě spuštěný projekt Balkonová restaurace na Nově Harfě. Stejně jako Na Faře, i návštěva Balkonové restaurace má svá pravidla, které musejí všichni hosté dodržovat. Jedním z nich je také to, že komu nechutná, ten neplatí. Cílem zakladatelů není na restauraci vydělávat. I zde je samozřejmostí skvělé a propracované menu, založené na kvalitních a čerstvých surovinách.

Sněhové pusinky z Balkonové restaurace na Nové Harfě.  Zdroj: Balkonová restaurace na Nové Harfě (facebook)

Sněhové pusinky z Balkonové restaurace na Nové Harfě.
Zdroj: Balkonová restaurace na Nové Harfě (facebook)

Facebokový profil restaurace najdete zde. Dozvíte se tam termíny večeří, menu i pravidla hostitele.

Home Kitchen

Jungmannova 8

Praha 1

po – pá: 7:30-21:00

so: 8:00-15:00

Není-li návštěva cizího domova zrovna váš šálek kávy, ale přesto toužíte po klidném a domácím prostředí, zkuste zabloudit do Jungmannovy ulice v Praze. Najdete tam místo, které připomíná babiččinu kuchyni – Home Kitchen. Díky menšímu prostoru restaurace, které vévodí velký stůl a otevřený pohled do kuchyně, máte pocit, že sedíte v rodinné kuchyni a jste obklopeni těmi nejbližšími.

I menu restaurace je příjemně domácké. Začít můžete již snídaní v ranních hodinách (Home Kitchen otevírá v týdnu už v 7:30.), nebo zaskočit až k poledni na pořádný talíř polévky či kus masa, ale také  se stavit jen na šálek skvělé kávy. V restauraci hojně využívají biopotraviny a její filosofií je „vybírat a dbát na suroviny tak, abychom mohli mít radost z jejich chutí i vůní“. Mimo příjemného posezení můžete také využít i možnost catteringu či kurzů vaření, ať už pro vás nebo jako dárek pro své blízké. Více informací najdete na webu restaurace homekitchen.cz.

Pokud vás nezaujalo ani jedno z námi vybraných míst, tak co takhle zkusit si na domácí restauraci zahrát na jeden večer u sebe doma? Jste-li šikovný kuchař či kuchařka, stačí jen vymyslet menu, vybrat víno, obléct zástěru a pro začátek pozvat několik svých přátel.

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

 

 

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář