HC Pardubice, HC Slavia Praha, play-off Extraliga 2013/2014, předkolo, osmifinále, čtvrtfinále

Čtvrtfinále má jasnou tvář

Sport / 18.3.2014

Autor:

V pátém zápase předkola play-off se prostřílely Pardubice přes Slavii a o podobě čtvrtfinálových dvojic je definitivně rozhodnuto. Jak budou vypadat?

Nedělní zápas nabídl divákům řádné drama. Jednalo se o finálový zápas, série byla velmi vyrovnaná. Slavia po prvním prohraném zápase vždy vyrovnala bilanci v sérii až na konečných 2:2 na zápasy. Rozhodující zápas na ledě Pardubic pak vyzněl lépe pro domácí tým.

Hosté přitom ještě na konci druhé třetiny vedli 4:3. Do závěrečné části tedy nastupovali s výhodou, stačilo zpevnit defenzívu. Hráči Pardubic ale vlétli do třetiny jako vyměnění a zasadili Slávistům hned tři rány. Za stavu 6:4 hrála Slavia v závěrečném náporu i bez brankáře, gól, kterým by vykřesali alespoň jiskřičku naděje, ale nedali. Naopak, do prázdné branky mohli dvakrát skórovat hráči Pardubic, ale minuli.

Hc Pardubice, HC Slavia Praha, play-off Extraliga 2013/2014, osmifinále, čtvrtfinále, předkolo

Hráči Pardubic byli v rozhodujícím zápase před brankou důraznější.
Zdroj: hcpce.cz, autor Jan Jedlička.

Vítkovická spanilá jízda

Druhá osmifinálová dvojice měla své odehráno s výrazným předstihem. Série mezi Vítkovicemi a Libercem se vyvíjela jednoznačně a ostravský celek postoupil do čtvrtfinále hladce 3:0 na zápasy. V úvodních dvou domácích zápasech zvítězily Vítkovice vždy rozdílem dvou branek, 2:0 a 3:1. Do Liberce tak jeli hráči s vědomím, že si mohou dovolit prohrát. Nicméně smetli Tygry vysoko 2:6 a postoupili do čtvrtfinále nejkratší cestou.

Přestože série vypadá jednoznačně, zápasy byly pro Vítkovice těžké a i tato osmifinálová dvojice nabídla pěkný a aktivní hokej. Zklamáním byl výsledek pro libereckého Petra Nedvěda, který se ve dvaačtyřiceti letech loučí s kariérou před branami bojů o titul.

HC Vítkovice, HC Bílí Tygři Liberec, play-off Extraliga 2013/2014, osmifinále, předkolo, čtvrtfinále

Vítkovická branka v obležení – rozhodující zápas.
Zdroj: hcbilitygri.cz, autor Vladimír Jína

Ve čtvrtfinále se odpočinutější Vítkovice střetnou s vítězem základní části, pražskou Spartou. Pardubice, které pro postup vybojovaly o dva zápasy více, budou hrát s Třincem, který skončil v základní části druhý. Další dvojice jsou HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno, PSG Zlín vyzve Hradec Králové. Čtvrtfinále začíná už v úterý 18. 3.

Zdroj perexové fotografie: hc-slavia.cz, autor Martin Prokop

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář