Žena stojící u zdi u příležitosti Dyzajn Márketu.

Jarní Dyzajn market rozšiřuje své prostory

Design / 17.3.2014

Autor:

V sobotu 22. března 2014 rozkvete na piazzetě Národního divadla prodejní výstava autorské tvorby Dyzajn market.

Jelikož se na Dyzajn market hlásí stále více účastníků, rozhodli se organizátoři rozšířit prostory, a to do hostelu MOSAIC HOUSE, kde budete moci poobědvat a popít v La Loca MUSIC BAR & LOUNGE, zúčastnit se workshopu a naučit se něco nového a tvořivého. Na tomto místě se také bude konat Dyzajn market after party.

Stálice Dyzajn marketu

Dyzajn marketu se opět zúčastní zavedená jména. YAXI TAXI s dámskou i pánskou módou, ATOM RAT se streetovou módou, obchůdky KurážJulius FashionShop, Young Primitive, muži zbožňovaný Nathan Heilmann s nezničitelnými kalhotami, sportovní spodní prádlo Skafandr, království sukní Akari, punčocháče PipiPunk, smaltové brože Haneri, diáře a sešity …little illustrations, designový porcelán ze Studia Malíská, origami šperky atelier MATE, steampunkové šperky skynet, kabely a batohy Playbag, krásné Krasohledy, kabelky a tašky z bezpečnostních pásů ZasPas. V Mosaic House vás budou netrpělivě očekávat například: šperky 2d3D, balzámy na rty Rose and Lips, luxusní spodní prádlo Page Underwear či návrhářka Barbora Fialová.

Brože ve tvaru komiksové bubliny.

I tyto brože na vás čekají. Vyhlížejte je na Dyzajn marketu!

Nováčci na piazzetě

I tentokrát má Dyzajn market své nováčky. Všem ženám, které milují šaty a ženskost 50. let zaplesá srdce u stánku Zlatá Padesátá, pánové si mohou udělat radost elegantním motýlkem od ALEX MONHART. Ti, kteří mají rádi trička s vtipným potiskem, by měli svou pozornost zaměřit na HURA. Pokud jste shodili nějaká ta kila po Vánocích a padají vám kalhoty, je nejvyšší čas pořídit si pásek od rebelt. Píšete raději na papír než do počítače? Pak se určitě podívejte k VOALA, kde na vás čeká spousta bločků, které jsou přátelské k přírodě a ještě dobře vypadají. Malá umělecká díla na prst představí Tomáš Miškovič. Milovníci minimalistických šperků budou nadšeni ze šperků Yaya’s. Dekorujete si rádi své obydlí? Pokud ano, stavte se u Poster LAB pro plakát, který rozveselí i tu nejsmutnější stěnu, či pro lustr od Handmade decorating. A komu již český a slovenský design nestačí, tak se může jít podívat do velkého stánku, který bude sdílet několik maďarských návrhářů, kteří se sjednotili pod jméno Hungarian Designers.

Zábavný doprovodný program

Modelka na molu na Dyzajn Márketu.

Čekají vás i módní přehlídky

Kromě divadélka pro děti a rodiče na vás čekají i dva bloky módních přehlídek. Začínají od 12. Na mole se předvede Yaxi Taxi s dámskou a pánskou módou, Barbora Fialová s elegantními modely pro ženy, B.K. design s veselými tričky a značka Czech Losers, pod kterou je podepsán herec Martin Písařík.  Modelky budou nalíčeny Make-up Institute Prague a načesány salonem Franck Provost.

Chcete si z Dyzajn marketu odnést malou fotovzpomínku? Pokud ano, tak se přijďte vyfotit  kdykoli v čase 14:00–17:00 do nejzábavnější fotobudky ve vesmíru. Ptáte se, o co jde? Fotonaut je úplně jednoduše fotobudka bez budky. Moderní přístroj čistého designu, který dokáže fotit a zároveň vám umožní si fotku rovnou zdarma odnést, či si ji hned z místa poslat na e-mail.

V 18:00 začne koncert Kataríny Landlové s kapelou, finalistky soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT a od 20:00 na vás čeká Mosaic House after party. Těšit se můžete na vystoupení kapely Aqua Jazz a DJ Marcose Neryho. Vstup zdarma!

Občerstvení

Tradičně si můžete pochutnat na kvalitním jídle a pití ve stánku Café Jericho. Pokud budete mít velký hlad, dejte si pořádný hamburger u ANTHR. Kdo je na sladké, určitě by neměl minout Cukranda, kde si můžete pořídit i speciální sušenky pro svého čtyřnohého mazlíčka. Na vydatné slané, či sladké palačince si můžete pochutnat u Galetky. Která čokoláda je lepší – ČO-XO, nebo Chocomaze? Posuďte sami. Pokud vám dojde energie, určitě si nenechte ujít šálek výborné kávy od mamacoffee. U stánku Upekla si můžete vychutnat dortík a u Mlsné Káči musíte zkusit levandulovou bábovku. A pokud byste sladkého neměli dost, tak si můžete na domácí mlsání pořídit makronky od sweeties.

Modelky na Dyzajn Marketu v Praze

Odneste si z Dyzajn marketu originální kousek!

Dyzajn market podporuje

Ani letos organizátoři Dyzajn marketu nezapomněli na pomoc těm, kteří to potřebují. Podporu tentokrát vyslovili neziskové organizaci Elpida pro seniory a dobročinným obchodům domova Sue Ryder.

Zdroj fotografií: Dyzajn market

Generace21

Generace21

Zanechte komentář