Nenechte si ujít festival Do zobáku!

Kultura / 17.3.2014

Už máte plány na víkend? Že ne? A co si dát pořádně Do zobáku?

Do zobáku

KDE: Divadlo Dobeška (Jasná I. 1181/6 147 00 Praha 4)

KDY: 22. března 2014

PROČ: Na podporu vzácného pěvce Sojkovce dvoubarvého

VSTUP: Na odpolední akce vstup zdarma, od 20:00 vstup 100,- Kč

Více se dozvíte na oficiálních stránkách Do zobáku.

Festival Do zobáku je pořádán v rámci občanského sdružení Pro kopyto, které vzniklo v roce 2012 a podporuje rozvoj kultury a studijních činností po celé České republice. Cílem akce Do zobáku je pak záchrana ohroženého druhu sojkovce dvoubarvého ze Sumatry. Festival se bude konat tento víkend v divadle Dobeška a bude se skutečně na co těšit!

Hudební kapely, módní přehlídka i promítání

Program odstartuje workshop Ptačí animace, který nám představí tvorbou animovaného filmu, kde si i ti nejmenší budou moci vytvořit svůj „kousek pohádky“. Následovat budou filmové dokumenty z Indonésie, které se nás pokusí seznámit s ochranou fauny na severní Sumatře. Budou zaměřeny především na ohroženého pěvce sojkovce dvoubarvého a niasskou majnu, což je největší žijící druh loskutáka na planetě.

Další bod programu ocení především gurmáni, přece jen ale ti odvážnější. Servírovat se budou speciality připravené z hmyzu a budou doprovázené přednáškou Ing. Marie Borkovcové, autorkou knihy Kuchyně hmyzem zpestřená. Nemusíte se ale ničeho obávat, mravenci údajně mají sladkou až oříškovou chuť a někteří červi zase chutnají jako smažené brambory. Neváhejte proto a přijďte si dát v sobotu skutečně do zobáku! Po netradiční zkušenosti dáme módě křídla, neboť nás bude čekat jedinečná módní přehlídka, kterou pro tuto příležitost speciálně připravily studentky pražské DAMU.

Přijďte podpořit ohroženého pěvce sojkovce dvoubarvého. Zdroj: FB stránky Do zobáku

Přijďte podpořit ohroženého pěvce sojkovce dvoubarvého. Zdroj: FB stránka Do zobáku

Kromě výše zmíněného se také můžete těšit na hudební vystoupení dvou kapel a DJ. Nejprve si užijeme vystoupení kapely Vložte kočku, jejíž obdivuhodný mix nejrůznějších hudebních stylů vás zkrátka dostane. Následovat bude stále více populárnější kapela Sunflower Caravan, která rovněž stojí za pozornost. Jako poslední pak vystoupí DJ Voita, který se mixováním hudby zabývá již od devadesátých let.

Program:

  • 16:00 Ptačí animace
  • 16:30 Je tu dokument: nedatlujte, nešustěte a pohodlně se usaďte
  • 17:30 Kuchyně hmyzem zpestřená: zobete, cítíte, ochutnáváte
  • 18:30 Je tu dokument: nedatlujte, nešustěte a pohodlně se usaďte
  • 20:00 Koncert skupiny Vložte kočku
  • 21:15 Dejte módě křídla
  • 22:00 Koncert skupiny Sunflower Caravan

Přijďte si dát v sobotu kulturně do zobáku a podpořte přitom dobrou věc!

Zdroj perexové fotografie: FB stránky Do zobáku

Aneta Kuchařová

Aneta Kuchařová

Milovnice módy, kavárenský povaleč, studentka práv, nadšená cestovatelka, nenapravitelný labužník, obdivovatelka krásy všeho druhu a věčná naivka...

Zanechte komentář