Vánoce

VÁNOCE: Nenuťte ho pomáhat při úklidu

Vztahy / 22.12.2012

Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Ve většině domácnostech se však neobejdou bez hádek a stresů. 

Také se poznáváte v situaci, kdy váš milovaný partner posedává na sedačce, popíjí si svojí vychlazenou dvanáctku s nohama na stole, mezitím co vy pobíháte okolo se smetákem, vysavačem, prachovkou či jinou zbraní hromadného ničení a marně se jej snažíte přesvědčit k užitečné činnosti? Ano? Poznáváte? Bodejť by ne, vždyť se blíží Vánoce!

Ono se toto téma může vztahovat téměř na jakýkoliv úklid či stresovou situaci spojenou s příchodem maminky nebo neméně milované tchýně, ale Vánoce mají být přeci jen rodinným svátkem klidu, míru a pohody.

dárky

Darujte si více klidu a lásky, které nenahradíte žádným darem. Zdroj: Photl.com

Píši tento článek především o neschopnosti našich drahých poloviček nám s úklidem pomoci, jelikož spoléhám na fakt, že to mizivé procento, které má doma pravý opak se k tomuto článku ani nedostane. Nebo spíše dostane? Když mají doma miláčka, který za ně vyluxuje a umyje nádobí a ženušky budou mít více času na čtení? Těžko soudit.

,, Miláčku, podej mi ještě pivo!“ Typická věta, která dokáže vytočit snad každou z nás. Je den před Štědrým večerem a vy zjišťujete, že nemáte nic nakoupeno, kapr si zvesela plave ve vaně, jakoby ho ani nic nečekalo ( možná že ani nečeká, pokud váš drahý neodloží lahváče), cukroví černá v troubě a do toho vám co půl hodiny volá tchýně, že jí praskla žárovka, spadl šuplík, garnýž, no prostě rodinná idylka. A co dělá váš pratner? Zrovna sleduje poslední minuty očekávaného zápasu a ve vás se právě spustil odpočet výbuchu atomové bomby.

,,Ty jsi tak neschopný!“  Přesně tato věta, pravda, že notně ostrouhaná o různé jiné nadávky a pojmenování, které se nedají publikovat, z vás vyletí, jako ze sopky.

Co bude následovat po vašem výbuchu?

1) ,, JÁ TADY NEMUSÍM BÝT! JDU DO HOSPODY ZA CHLAPAMA! TI MAJÍ VŽDYCKY POCHOPENÍ.“

Vaše odpověď bude nejspíš:  ,, Jen si běž, ty chudáčku!“  Vypěníte ještě více, zhroutíte se na sedačku, naládujete se cukrovím a budete ronit slzy, dokud u televize neusnete.

2) ,,NEZVLÁDÁŠ TO, ZLATO? NO TO MÁŠ BLBÝ, PROTOŽE MUŽI BYLI STVOŘENI PRO OBŽIVU RODINY A ŽENY ZASE O STARÁNÍ O DOMÁCNOST. NĚKDE BUDE CHYBA…“

U této situace se nedá ani nic komentovat. Buď budete pokračovat v úklidu, nebo se opět zhroutíte na sedačku. Ale pozor, miláček nikam neodešel, a když se budete ládovat cukrovím a ronit slzy, jen vás počastuje větou, že byste se neměla tolik cpát a že jste hysterka.

3) ,, VŽDYŤ JÁ TI POMŮŽU…“

Nejspíše si říkáte, že máte vyhráno, ale jste na omylu. Pepa nikdy nedržel v ruce prachovku, leštěnku, vysavač či hadr na podlahu. Za dvacet minut vítězoslavně a zmoženě prohlásí, že má hotovo a vy zjistíte, že to po něm musíte udělat znovu, protože to zkrátka odflákl.

Love

Buďte na svého partnera milejší a vyvarujte se zbytečným hádkám. Zdroj: Photl.com

Určitě letos o Vánocích přijdete i na jiné modelové situace, než je zde popsáno. Nemusí to být fotbal, ale pohádky. Ať už vás váš partner vytočí čímkoliv, měly byste se zamyslet nad tím, že Vánoce nejsou jen o tom, zda máte uklizeno a vše dokonale připraveno. Nepřehánějte to s úklidem a zkuste si dopřát klidné a pohodové Vánoce.

 

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Kateřina Cyrzyková

Kateřina Cyrzyková

In this world you can be what you want

Zanechte komentář