Čaje firmy Mixtee pochází až ze Srí Lanky. Zdroj: photl.com

Firma Mix-Tee vybírá ty nejlepší čaje ze Srí Lanky

Na talíři / 3.4.2014

Firma Mix-Tee přináší na trh především cejlonské čaje, které mají mimo jiné i krásné balení. To přímo vybízí k darování přátelům.

Firma Mix-Tee působí na trhu už od roku 1990 a zajímá se o různé druhy čajů. Čaje značky Basilur se mohou pyšnit tím, že se zpracovávají a balí ihned po sklizni přímo u čajových plantáží.

Mimo jiné  Mix-Tee nabízí čaje značek Jones, Tarlton, Akbar nebo Tipson. Novinkou jsou i ochucené čaje Vazar například s příchutí mojito. Nabízejí i značku Greenfield zahrnující zelené, černé i ovocné čaje. A své si najdou i milovníci kávy značky Jadrin.

Prodejna Čelákovice

Masarykova 235
250 88  Čelákovice
Česká republika  

Prodejna Praha (Arkády Pankrác, stánek v suterénu)

Na Pankráci 86
140 00  Praha 4
Česká republika

V současné době si můžete vybrat z více než 1800 čajů různých druhů. Odběrateli tohoto zboží jsou velkoodběratelé, hotely, čajovny, ale i různé agentury. V České republice se nacházejí dvě kamenné prodejny, které jsou určeny především pro koncové zákazníky. Zboží nenajdete jen na webových stránkách, ale i v tištěných katalozích.

Aktuality a zajímavosti ze světa čajů najdete i na facebooku této firmy.

Čaj v kostce

Mezi nejoblíbenější čaje patří ty exotické, přesněji řečeno se jedná o jihoamerické čaje, které vlastně ani nejsou pravými čaji, už jen proto, že nejsou vyráběny z čajovníku. Pojďme si přiblížit nejznámější druhy čaje.

Černý čaj

Černý čaj si prochází delší oxidací. Zdroj: photl.com

Černý čaj si prochází delší oxidací. Zdroj: photl.com

Černý čaj si prochází delší oxidací než ostatní čaje. Kromě toho se liší i vůní, která je výraznější. Černý čaj je známý i pod názvem červený čaj, protože více vystihuje jeho barvu.

Prvním faktorem výroby černého čaje je nepochybně sklizeň. Poté se listy při proudění vzduchu nechají zvadnout. Další zpracování se odvíjí podle toho, jestli chcete vyrobit čaj nižší kvality, tedy strojově. Výsledek strojově vyrobeného čaje můžete naleznout v čajových sáčcích. Nicméně klasické zpracování se provádí dvojím způsobem: ručněmechanicky. Následně se nechávají listy při určité teplotě a vlhkosti oxidovat. Po oxidaci se listy osuší a roztřiďují se podle velikosti (prach, zlomené listy, celé listy). Rozdělování se provádí za pomoci speciálních sítí.

Bílý čaj

Bílý čaj se řadí mezi nejrozmanitější druh čajů. Zdroj: photl.com

Bílý čaj se řadí mezi nejrozmanitější druh čajů. Zdroj: photl.com

Bílý čaj byl svého času tak výjimečný, že jej mohli pít jen čínští císaři. Pyšní se jemnou chutíblahodárnými účinky na náš organismus.

Čajové lístky se sbírají ručně na začátku vegetačního období (březen – duben). Většinou se sbírají mladé pupeny s jemným chmýřím, pupeny nebo nejmladší lístky, ale to se odvíjí od druhu čaje, který bude vyráběn. Před sušením lístků se nechají zvadnout. Důležitým faktorem výroby je to, že se neoxiduje a ani nepraží, díky čemuž si zachovává svoji charakteristickou chuť.

Zelený čaj

Zelený čaj při své výrobě prochází minimální oxidací a různě se dochucuje. Zdroj: photl.com

Zelený čaj při své výrobě prochází minimální oxidací a různě se dochucuje. Zdroj: photl.com

Čaj se podle archeologických nálezů pije už téměř 5000 let. Zelený čaj byl používán především v medicíně v Thajsku či Japonsku a pomáhal při snižování horečky, zlepšování trávení nebo zastavování krvácení. Tento čaj je mimo jiné často konzumován v Číně, Hong Kongu, Koreji a na Středním Východě.

Zelený čaj při výrobě prochází jen minimální oxidací.

Na webu firmy Mix-Tee, který je určený pro vás, koncové zákazníky, si můžete nakoupit z několika druhů čajů, ať už sypaných nebo porcovaných. Vybrat si můžete z nespočtu značek. A aby toho nebylo málo, díky dárkovému vzhledu balení můžete čaje bez ostychu darovat svým nejbližším.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Štítky

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář