Mějte svůj styl i v kuchyni. Vyberte si zástěru dle svého gusta!

Na talíři / 18.3.2014

Potrpíte si na stylové oblečení a modní doplňky a v bytě máte vše sladěné do nejmenšího detailu? Pak vám v kuchyni nesmí chybět ta pravá zástěra!

Zástěr je na trhu skutečně mnoho, leckdo si vystačí s jednoduchou, nijak originální zástěrou, a proč také ne, je to věc potřebná a nemusí dělat parádu. Pokud ale patříte do té náročnější sorty lidí a chcete kvalitní a opravdu pěknou zástěru, ve které vás hopsání okolo plotny bude bavit ještě více, určitě se nespokojíte se zástěrou potištěnou „sexy tělem v bikinách“.

Hon na zástěru

Při pátrání po nové zástěře je důležité se zamyslet nad tím, jestli chceme zástěru na vaření, nebo na servírování, která je často z jiného materiálu a zdobnější. Kde si ale vybrat a pořídit zástěru svých snů? Nejlepší je zapátrat na internetu po specializovaných a designových obchodech.

Vychytávku v podobě připínací utěrky ocení každá kuchařka. Zdroj: Kulina.cz

Jedním takovým je i e-shop kulina.cz, kde se dají najít kvalitní a pěkné kousky. Výběr je zde z mnoha vzorů a barev, do pasu i s laclem. Speciální vychytávkou jsou zástěry s připínací utěrkou. Doladit celý outfit můžete samozřejmě i chňapkami a utěrkami. Vhodný kuchyňský oděv si zde vyberou i pánové a malí kuchtíci. Cenově se zástěry pohybují zhruba od 600Kč.

Zástěry jsou vyladěné do nejmenších detailů. Zdroj: sikvkuchyni.cz

Na společenský kus oděvu a designový kousek zástěru povýšil web sikvkuchyni.cz, který je na zástěry  přímo  specilizovaný. Zvláště milovnice vintage a retra si zde přijdou na své a nebudou vědět, kterou si vybrat dříve.

V nabídce jsou krásné zástěry na vaření s volánky, mašličkami a krásným potisky. Některé zástěry jsou dotažené k dokonalosti tak, že nemají typický lacl, ale dvě „ramínka“, takže vypadají jako šaty s výstřihem. Ceny jsou sympatické. Zástěry pořídíte v rozmezí od 400 do 600 Kč. Doplňkový sortiment je samozřejmostí, stejně jako výběr zástěr pro pány a děti.

Najít se dají i střídmější kousky. Zdroj: DesinaDesign.cz

Pokud zamýšlíte obdarovat vášnivou kuchařku, pak zapátrejte na webu DesinaDesign, kde mají krásné dárkové sety obsahující nejen zástěry, ale i utěrky a chňapky, vykrajovátka a další užitečné zbytečnosti na parádu a pro radost.

Zástěry zde mají poněkud praktičtější střih, jsou delší a širší, většinou bez volánků a složitějších střihů a jsou spíše střízlivějších vzorů, takže jsou vhodné i pro „pokročilejší generaci“ kuchařek. To ovšem neplatí pro ty v dárkovém balení, ty jsou s kanýrky a sladkými vzory. Ceny se pohybují od 600 do 900 Kč za dárkové sety.

Za zmínku stojí i sortiment e-shopu veselazena.cz, který není sice nijak velký a dalo by se říci, že cenově zbytečně nadsazený, ale lze tam najít pěkné kousky. Zástěry mají spíše romatického stylu s volánky, ale najdete tam i střízlivé střihy a vzory. K dostání je i doplňkový sortiment. Cenová relace je cca 800 Kč.

Pánové ocení jednoduchý systém zapínání. Zdroj: fler.cz.

Autorské kousky je nejlepší hledat samozřejmě na fleru.cz, zejména Šicí dílna Květ má krásné a originální kousky pro dámy, pro pány i pro děti. Zástěry mají dokonce opatřené takovými vychytávkami, jako je rychlé zapínání na zacvaknutí, tedy bez nutnosti šněrování uzlů a mašlí, což by mohli ocenit zejména pánové techničtějšího zaměření. Zástěry jsou k dostání cca od 300 Kč.

Je vidno, že pokud zapátráte, naleznete e-shopy, kde je výběr vcelku rozmanitý. Takže proč neudělat radost sobě či někomu blízkému hezkým dárkem?

Zdroj perexové fotografie: DesinaDesign.cz

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentářVaše názory

  • Šicí dílna Květ

    Pěkný a praktický článek :o) Děkujeme Šicí dílna Květ