Proč se stydíme chodit do sexshopů?

Vztahy / 15.3.2014

Nakupujeme mnoho bizarních dárků, ale nejnepříjemnější jsou nákupy v sexshopech. Proč?

Co vás napadne jako první, když máte vybrat nějaký dárek partnerovi? Parfém? Nějaký ten kus oblečení? Kniha? Adrenalinový zážitek? Relaxační pobyt? Možná, ale mezi těmi prvními nápady nejspíše nenajdete dárky ze sexshopu. Asi je to dané tím, jak se my sami ostýcháme jít vybrat něco tak intimního, jako je sexuální pomůcka. Mnohem jednodušší je objednat danou věc na internetu a nechat si ji dovézt domů kurýrní službou, aniž by kdokoli viděl, že nakupujete v sexshopu.

Stydíme se?

Ještě v nedávné minulosti tyto obchody pořádně neexistovaly, nebo byly vcelku málo frekventované. Proto bylo pohoršující, když se člověk v erotickém obchodě objevil nebo na veřejnosti o tomto typu obchodu mluvil. Možná proto se většina lidí starší generace ostýchá tyto obchody navštěvovat, ale ani tohle není pravidlem. Jedinci mladší generace jsou méně stydlivé, zdá se, takže pro ně asi není problém, aby sexshopy navštívili a v klidu vybírali zboží před zraky jiných lidí. Ale je to individuální.

Lidé se ostýchají kupovat sexuální pomůcky. Zdroj: foter.com

Lidé se ostýchají kupovat sexuální pomůcky. Zdroj: foter.com

Je dobře, že sexshopy existují!

Zamyslete se nad smyslem těchto obchodů. Proč existují? Čím jsou přínosné? Každý by si na nich měl najít to své. Můžeme vás tedy alespoň nasměrovat. Představte si, že váš partner miluje sýr; sýr ze supermarketu není tak kvalitní jako třeba francouzský sýr. Kde tedy seženete kvalitní sýr? Třeba v nějakém specializovaném obchodě. Tam si vyberete a svému partnerovi uděláte radost, i když sýr nepotřebuje nutně ke každodennímu životu. Stejně tak si to představte s obchodem se sexuálními pomůckami. Sex je pro partnery důležitý, mají ho rádi, ale každodenní život bez něj je neohrožuje. Ale když koupíte nějakou pomůcku, která váš sexuální život ještě zlepší, můžete svému partnerovi udělat více než jen radost. I pro vás se sex může stát mnohem zajímavějším než kdy předtím.

Vybírat si zboží v sexshopu je jako mít cizího člověka v koupelně. Zdroj: foter.com

Vybírat si zboží v sexshopu je jako mít cizího člověka v koupelně. Zdroj: foter.com

Představte si, že je to obchod jako každý jiný

Vždyť o nic nejde. Je to přirozené, že se lidé sexuálně uspokojují. Jen se o tom člověk nebaví na veřejnosti s cizími lidmi, proto je těžké jít do obchodu, který se specializuje na sexuální pomůcky. Když si představíte, že je to obchod jako každý jiný, ten stud pomalu opadne. Člověk by se možná styděl koupit si něco přímo sám sobě, ale ve většině případů se do takových obchodů lidé vydávají proto, že chtějí koupit dárek někomu druhému. A člověk se tím pádem nemusí tolik stydět, protože nejde o něj a ještě udělá radost někomu jinému.

Nebojte se sexshopů! Zdroj: foter.com

Nebojte se sexshopů! Zdroj: foter.com

Sexshop jako pomocník vztahu

Možná vám to ani nepřijde, ale sexshop může být pomocníkem ve vašem vztahu. Může pomoci k harmonickému vztahu. Může zahnat stereotyp. Proč si myslíte, že se tam lidé vydávají? Protože chtějí někomu ublížit? Naopak – přivést člověka do stavu největšího blaha  a slasti. Když je člověk spokojen fyzicky, odráží se to na jeho psychickém stavu. Takže pokud uvidíte člověka podrážděného, je tady možnost, že fyzicky není v pořádku. Naopak když uvidíte člověka v dobré náladě s úsměvem na rtech, můžete si představit, že je ta osoba nejspíše fyzicky v pořádku, fyzicky spokojená.

Jednoduše – neostýchejte se navštívit obchod s erotickými pomůckami. Je to sice neobvyklý obchod, ale když se ohlédnete do minulosti, tak si všimnete, že spousta věcí byla neobvyklá a v dnešní době patří mezi naprosto normální věci, činnosti.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář