Mourinho

Jak se stát internetovým José Mourinhem

Sport / 30.3.2014

Fotbaloví nadšenci přes den běhají po trávnících, sledují zápasy a aktuality. Jak uhasit žízeň po fotbalovém dění na internetu?

Fotbal je nejrozšířenějším sportem světa. Je také nejpopulárnější a točí se v něm spousta peněz. Všechny tyto faktory mají vliv na rozvoj fotbalové zábavy na internetu. My se podíváme na největší lákadla.

Fantasy Premier League

Sledujete pravidelně nejlepší ligu světa a chcete kamarádům dokázat, že máte opravdový přehled? Hra Fantasy Premier League je pro tento účel jako vyšitá. Po úvodní jednoduché registraci, ke které potřebujete jen internetový prohlížeč a mailovou adresu, se dostanete k jádru hry, kterým je vybrání nejlepší jedenáctky Premier League. Samozřejmě to není tak úplně jednoduché, jak se zdá. Zařadit do týmu jen samá extra-esa by uměl každý. Ve Fantasy Premier League ale dostane omezený rozpočet, takže si nebudete moci dovolit postavit tým snů. Budete muset najít tu správnou kombinaci mezi cenou hráče a přínosem pro tým.

Luis Suárez

Luis Suárez, těžko najít hráče Premier League s lepšími statistikami

Přínos pro tým je pak hodnocen různě pro každý post. Zatímco od útočníka chcete vidět především góly, tak od obránce chcete především, aby obrana, ve které je členem, neinkasovala branku. Kde se ony statistiky berou? Berou se přímo v reálné Premier League. Pokud máte v týmu například Luise Suareze (momentálně velmi vhodné) a tento uruguayský kanonýr se trefí v realitě, trefí se i ve vašem týmu. Stejně jako Premier League má Fantasy verze 38 kol, na které musíte nastavit 38 jedenáctek, takže je důležité sledovat formu či zranění.

Na hře a statistikách se podílí mimo jiné i společnost Electronic Arts a sekce Sports (zkráceně EA Sports), která je známá především tvorbou sportovních her jako je FIFA, NHL, NBA a podobně. Momentálně je ideální čas, abyste si do konce letošní sezony vyzkoušeli, jak na to, a od srpna to v nové sezoně rozjeli ve velkém a srovnali se tak s deseti tisíci nadšenců po celém světě.

Odkaz na hru: http://fantasy.premierleague.com/

Fantasy Gambrinus liga

Fantasy Premier League se stala zahraničním hitem a v rámci popularizace místní české ligy vznikla ve spolupráci Gambrinus ligy a webu Sport.cz také česká Fantasy liga. Ta je věrnou kopií své anglické sestry s tím samozřejmým rozdílem, že jedenáctku netvoříte z hráčů Premier League, ale z hráčů Gambrinus ligy. Své týmy mají například i známé osobnosti jako tradiční televizní expert Luděk Zelenka. Stejně jako v anglické verzi, i v české můžete své výkony porovnávat s kamarády, můžete vytvářet přátelské ligy a podobně.

Kromě fotbalové verze vznikla i verze hokejová, která je propagována i televizními reklamami, více zde.

Odkaz na hru: http://fantasy.sport.cz/gambrinusliga

Hattrick.org

Pokud nechcete záviset na výkonech reálných fotbalistů, můžete se zcela položit do světa virtuálního. Tou nejlepší virtuální hrou je rozhodně i ta nejstaršíHattrick.org.

Hra Hattrick.org byla založena roku 1997 skupinou švédských programátorů a nadšenců. Momentálně v Hattricku probíhá 53. sezona. Hattrick hraje více než 500 000 uživatelů z více než 128 zemí celého světa a hra je přeložena do úctyhodných 50 jazyků.

V Hattricku po opět kratičké (třeba Facebookové registraci) absolvujete malý turnaj, který je brán jako jakési zaškolení do světa Hattricku. Po absolvování turnaje se již vrhnete na svůj přidělený tým. Dostanete dvacet vymyšlených hráčů, kteří mají různé vlastnosti (Bránění, Zakončování, Přihrávky…), dostanete stadion, zázemí. Na vás pak je, jaký vštípíte týmu herní styl. Jak budete své hráče trénovat, kdy rozšíříte stadion či jaké zaměstnance najmete. Kupování, prodávání či výchova hráčů je samozřejmostí.

Pokud jste někdy okusili nejvěrnější fotbalový simulátor aneb sérii Football Manager na PC či konzole, určitě nepohrdnete Hattrickem, ve kterém můžete své herní taktiky a klubové strategie porovnávat s půl milionem uživatelů z celého světa.

Odkaz na hru: http://hattrick.org

Zdroj perexové fotografie: wikimedia.commons.org

Miroslav Jirásek

Miroslav Jirásek

Sportovně založený student VŠE, který si rád hraje - jak s balonem, tak s počítači, tak s přítelkyní. Hltá každý zápas Arsenalu, kvůli kterému by zmeškal i vlastní pohřeb, rád čte, dívá se na anglické filmy, užívá volného času s kamarády. Má chuť se neustále něco užitečného dozvídat, kromě drbů, které považuje za největší zbytečnost na světě.

Zanechte komentář