Polaroid Socialmatic Camera – Polaroid 21. století

Technologie / 11.3.2014

Spekulace o novém Polaroidu od Socialmatic, který by měl rovnou tisknout fotografie přišly již v roce 2012. Mnoho lidí bylo zvědavých, s čím společnost Socialmatic přijde.

Balení fotopapíru o velikosti 2x3" | Zdroj: polaroid.com/socialmatic

Balení fotopapíru o velikosti 2×3″ | Zdroj: polaroid.com/socialmatic

Začátkem minulého roku 2013 byly představeny první kresby nového Polaroidu. Společnost Socialmatic uvedla, že produkt by chtěli do prodeje uvést v roce 2014. Mnozí odborníci začali nad tímto výrokem spekulovat a uveřejňovali, že společnost Socialmatic nestačí ani vytvořit hmatatelnou verzi Polaroidu a sdělili, že společnost si tak stanovila šibeniční termín.

Kdo se na přístroji, nesoucí název Polaroid Socialmatic Camera, podílí? Se samotným nápadem přišla společnost Socialmatic a oslovila již krachující firmu Polaroid. Polaroid má s podobnými technologiemi již zkušenosti. Před necelýma dvěma lety přišel s kompaktním fotoaparátem Z2300W, který uměl vytisknout snímky. Společnost Polaroid by do přístroje měla dodávat objektivy, filtry a pouzdra.

Grafickou stránku přístroje vytvořilo italské studio ADR, které se inspirovalo ikonkou služby Instagram. Instagram se v minulém roce od spolupráce se Socialmatic distancoval a ani samotná firma se o spolupráci nikde nezmiňovala.

Instantní fotoaparát je typ fotoaparátu se samovyvolávacím filmem. Nejznámější z nich jsou ty, které původně vyráběla společnost Polaroid. Vynález moderní instantní kamery je připisován americkému vědci Edwinu Landovi, který vynalezl první komerční instantní fotoaparát s označením Land Camera, v roce 1947, tedy 10 let po založení společnosti Polaroid Corporation.

Zdroj: wikipedia.org

4,5" LCD dotykový displej | Zdroj: polaroid.com/socialmatic

4,5″ LCD dotykový displej | Zdroj: polaroid.com/socialmatic

Polaroid Socialmatic by měl mít v sobě zabudovanou funkci Wi-fi, pomocí které byste mohli bezplatně vkládat své fotografie na sociální sítě či webové stránky. Nebude chybět ani podpora GPS nebo funkce Bluetooth. Polaroid by měl být vybaven operačním systémem Android4,5″ LCD dotykovým displejem. O samotné fotografie by se měla postarat malá bezinkoustová tiskárna ZINK s technologií Zero Ink, tedy podobnou technologií, kterou využila společnost LG u své kapesní tiskárny. Dále by zařízení mělo disponovat vnitřní pamětí o velikosti 4 GB a nebude chybět ani podpora MicroSD karet či podpora Micro USB. Fotoaparát umístěný na přední straně by měl mít rozlišení 14 MPx a zadní fotoaparát 2 MPx. Nebude chybět ani podpora LED blesku. Polaroid má být vybaven i stereo reproduktory. Plnohodnotné barevné fotografie by se měly tisknout ve velikosti 2×3″ (5,1 x 7,6 cm). Nebude chybět ani podpora QR kódů, která se využije v nové technologi Mood Assistant.

Co se týče ceny, tak konečná cena není zatím stanovena. Socialmatic na svých webových stránkách uveřejnil, že cena by měla být dostupná pro každého. Takže se můžeme pouze dohadovat s jakou cenou společnost Socialmatic uvede Polaroid do prodeje.

Polaroid Socialmatic Camera na výstavě CES 2014 | Zdroj: social-matic.com

Polaroid Socialmatic Camera na výstavě CES 2014 | Zdroj: social-matic.com

Polaroid Socialmatic Camera by se měl prodávat po celém světě a měl by být dostupný i v on-line obchodech. Společnost uvedla, že přesnou cenu a možnost objednání se dozvíme na oficiálních kanálech. Prodej produktu by měl začít již tento rok. O konečném datu můžeme pouze spekulovat a věřit, že Polaroidu se dočkáme již tento rok.

Zdroj perexové fotografie: social-matic.com
Zdroj videa: youtube.com

Vladimír Hurta

Vladimír Hurta

Na portálu Generace 21 zastávám pozici editora sekce Technologie. Pokud se zajímáte o hry, software, hardware a nové technologie, tak mi neváhejte napsat na vladimir.hurta@generace21.cz. Nebojte se rozšířit naše řady. Samozřejmě přijímáme i dámy, takže se hlaste! :-)

Zanechte komentář