Karlovy Vary, hokej, tipsport extraliga, HC Energie, Kometa Brno, play off, Extraliga 13/14

Základní část skončila, vzhůru do play-off Extraligy

Sport / 11.3.2014

Autor:

Základní část hokejové Extraligy patří do minulosti, už v pondělí začnou první zápasy předkola play-off. Už máte vsazeno na letošního vítěze?

Extraliga 13/14, playoff, tabulka, základní část

Tabulka po skončení základní části. Autor: Jan Markel.

Ačkoliv závěr základní části naší nejvyšší hokejové soutěže nabídl nejedno drama, žádná velká překvapení už nepřišla. S výrazným náskokem zvítězila Sparta, přímý postup do bojů o Masarykův pohár si pak vybojovaly i další týmy, od kterých se to čekalo. Zklamáním může být Slavia, která v posledních kolech výrazně ztratila a o jediný bod se udržela alespoň v bojích o předkolo play-off. Nechybělo mnoho a tým, který zahájil letošní sezonu přímo raketově, mohl hrát playout.

Přehled rozlosování pro play-off

Předkolo:

HC Vítkovice Steel – Bílí Tygři Liberec

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha

Play-off

HC Sparta Praha – Slavia nebo Pardubice

HC Oceláři Třinec – Vítkovice nebo Liberec

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň

PSG Zlín – Mountfield Hradec Králové

Překvapení se nekonalo ani na opačném konci tabulky, i přes vítěznou vlnu v závěru soutěže se do vyřazovacích bojů neprodraly Karlovy Vary, stejně jako Litvínov. Piráti z Chomutova a kladenští Rytíři už mají dlouho jisté, že budou hrát o udržení v Extralize. Na Energii a Litvínov ztrácejí tolik bodů, že je nedokážou během šesti zápasů playout dohnat.

Novinky v systému play-off

Hokejový svaz přišel v letošním ročníku s novinkou. V případě nerozhodného stavu se bude hrát prodloužení v délce dvacet minut, s plným počtem hráčů na každé straně. V předchozích letech se přitom prodlužovalo pouze minut deset. Cílem je dát týmům co největší šanci rozhodnout zápas ze hry a eliminovat samostatné nájezdy. Ty jsou vždy sázkou do loterie. V případě rozhodujících zápasů v sérii se pak bude prodlužovat, dokud nepadne gól.

Další novinkou je, že všechna čtvrtfinále se budou hrát v jeden den. Play-off se tak stane pro fanouška, potažmo televizního diváka přehlednější.

Už v pondělí začínají první zápasy předkola, nezapomeňte se dívat a hlavně fandit!

Zdroj perexové fotografie: hc-kometa.cz, autor Jan Čech

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář