Kabel na zdi jako dekorace.

Nechte se uchvátit kabelovým uměním

Design / 24.3.2014

Neschovávejte přebytečné kabely v lištách a dejte jim nový směr.

Nehezky vyčuhující kabely z lampičky a jiné elektroniky opravdu interiéru příliš nelichotí. Bohužel výrobci vyrábějí kabely buď krátké, nebo příliš dlouhé a neskladné. Připravte se na nový zvrat, který těmto dlouhým kabelům hraje do karet.

Vytvarovat obrysy může být obtížné, ale výsledek bude efektní! Zdroj: fgideas.org

Vytvarovat obrysy může být obtížné, ale výsledek bude efektní! Zdroj: fgideas.org

Lišty sice krásně skryjí to, co by nemělo být na očích, ale zároveň nás okrádají o spoustu kreativních nápadů. Vytvořit si umělecké dílo kolem zásuvky nebo poličky je naprosto inovativní řešení a nepotřebujete k tomu ani žádné speciální náčiní. Postačíte si s obyčejnými úchytky kabelů na zeď, které se podobají plastovým kroužkům, aby vám váš kabelový obraz držel ten správný tvar.

Takový rám k zrcadlu nebo obrazu vám budou všichni závidět! Zdroj: maisiebroadhead.com

Takový rám k zrcadlu nebo obrazu vám budou všichni závidět! Zdroj: maisiebroadhead.com

Když nechcete troškařit a máte v plánu zaujmout na stěně větší plochu, můžete z kabelu vytvořit obrysy budov, krajin nebo i různých detailů jako například list stromu, slunce, ptáčky, květy. Ti, kteří rádi přijímají neskutečné výzvy, mohou detailně obtáhnout tvar auta nebo si vytvořit zajímavý rám na obraz. Stylově vypadají i geometrické tvary od trojúhelníků po různé vlnky, čtverce či kolečka. Máte-li rádi ve věcech smysl a řád, využijte svorky na zeď a kabel rovnoměrně rozprostřete po stěně, až vám vzniknou přímé čáry, které vypadají naprosto skvostně a industriálně.

Krásné věci nemusí být nutně složité a pracné. Stačí mít nápad. Zdroj: naoko.cz

Krásné věci nemusí být nutně složité a pracné. Stačí mít nápad. Zdroj: naoko.cz

Na internetu se dají mimo jiné pořídit i různé drobné vychytávky, kterými si můžete ozdobit a zjemnit tak vzhled kabelážové dekorace. Kabelové organizéry se mohou stát pohotovým řešením jak pro delší tak kratší délky. V redakci se nám zalíbila varianta nylonového pásku s lístkem, který jednoduše obtočíte kolem skupiny kabelů a scvaknete. Vhodné do pracoven mohou být i rozlišovače kabelů, které vypadají vtipně a zároveň, díky cedulce s textem, mají výbornou informační schopnost, takže lehce poznáte, který kabel patří k tiskárně nebo počítači.

Třídící panáčci se stanou nepostradatelnou výbavou vaší pracovny. Zdroj: naoko.cz

Třídící panáčci se stanou nepostradatelnou výbavou vaší pracovny. Zdroj: naoko.cz

Držáky na kabely a jiné podobné vychytávky dnes už běžně seženete v každém obchodě s elektrem. Jestliže toužíte po trochu extravagantnějším řešení, hledejte inspiraci na Pinterest.com pod spojením „cable art“ či „cable organizer“.

Zdroj perexové fotografie: fgideas.org

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář