S negativitou míříte do pekel!

Osobní rozvoj Vztahy / 17.3.2014

V životě jsou chvíle, kdy jsme dobře naladění, nic nám neschází a jsme šťastní. A co když je to jinak?

Každý z nás se občas ocitne v situaci, kdy je mu nepříjemně, kdy strádá. V takových případech se člověk většinou neumí smát, neumí pozitivně uvažovat. To pak vede k tomu, že se ještě více utápíme v negativních myšlenkách a ty se odráží i na naší životní situaci. Nic se vám nedaří. Vaše nálada je pod bodem mrazu. Stále si na něco stěžujete. Proč?

Začarovaný kruh

Je to začarovaný kruh negativity. Funguje to jednoduše – myslíte negativně, pak všechno kolem vás je negativní, přitahujete do svého okruhu špatné věci, starosti a problémy, které se na vás valí ze všech stran. Podívejte se na lidi, kteří jsou chudí a strádají – neradují se z toho, že nemají peníze na každodenní život. A když se nedostanou na cestu pozitivního myšlení, stále se to bude opakovat. Ráno se člověk probudí a myslí na to, co si nemůže dovolit, co si nekoupí, co nebude dělat. Ale představte si den jinak. Ráno se probudíte, usmějete se na sebe do zrcadla, řeknete si, jak skvělý den prožijete. Zamyslíte se nad tím, co si můžete koupit. A přestanete říkat negativní slova. Zaměřte se na okamžik teď a tady. Vnímejte každou věc, prožívejte každou činnost, kterou děláte.

S negativitou uděláte 1 krůček. Bez ní 1 krok.“

Zkuste se zamyslet, v čem tkví váš problém. Kde je jeho zdroj. Zdroj: photl.com

Zkuste se zamyslet, v čem tkví váš problém. Kde je jeho zdroj. Zdroj: photl.com

Když to chcete změnit, pak to změňte!

Hodně lidí, kteří se topí ve svých starostech, si stále říká, jak to chtějí změnit. Stěžují si. A co pro to udělají? Nic. Raději se topí v problémech a litují se, což posiluje jejich ego a tím i negativní myšlení, které člověka neustále ovládá a shazuje dolů. Možná jste to právě vy, kdo si říká, jak je jeho život naruby a nedaří se mu. A ptáte se sami sebe, co změníte tím, když se vyhnete negativnímu přístupu ke světu. Už jen to, že nad tím uvažujete, je velký krok vpřed. Přemýšlíte nad tím, jaké by to bylo, kdyby byla vaše životní situace lepší? Jen tak dále. A když už dostatečně přesvědčíte sami sebe, že chcete mít lepší život, přejděte na bod číslo 2 – konejte!

Neutíkejte před neštěstím a negativitou  – změňte je ve štěstí a pozitivní přístup.“

Máte na výběr! Zdroj: photl.com

Máte na výběr! Zdroj: photl.com

Pozitivní den

Vyberte si den v týdnu, který prožijete jako šťastný člověk. Přestaňte vnímat pláč malého dítěte jako šum pro vaše uši. Nechte tento zvuk plynout skrze vás. Najděte za tímto zvukem něco víc – mateřství, lásku, nový život. Takto pracujte se všemi věcmi, činnostmi, které vás jiný den štvou. Nenechte negativní já pohltit tu část, která chce být šťastná a spokojená. S každým úsměvem, s každým krokem vpřed ztrácí negativita na síle a tím utichají i problémy a starosti.

Pomozte druhým, pomůžete sobě

Najděte kolem sebe někoho, kdo má podobný problém jako vy, a vydejte ze sebe všechnu sílu na jeho záchranu. Každý z nás má v sobě neskutečné množství energie a vnitřní síly, kterou si neuvědomuje. Pomůžete-li příteli, pomůže on vám a vaše tělo tuto pozitivní energii velmi rádo přijme. Pokud si říkáte, že něco nezvládnete nebo že nemáte dostatek sil, není tomu tak. Zvládnete více, než si umíte představit. Žijte teď a tady a uvidíte, že možnosti a řešení se brzy objeví – samozřejmě s vaší pomocí a zájmem.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář