Fotbal: Česko vybojovalo proti Norsku remízu

Sport / 8.3.2014

Autor:

Premiérový zápas nového trenéra Pavla Vrby na reprezentační lavičce skončil remízou. Co nám zápas napověděl a bude na čem stavět?

V prvním zápase pod taktovkou českého „spasitele“ Pavla Vrby jsme mohli vidět mnoho pozitivních situací, ale také i spoustu negativních (hlavně v defenzivě) , které se v budoucnu musí zlepšit. Na druhou stranu je nutno podotknout, že hráči před zápasem absolvovali pouhé dva tréninky pod novým trenérem a na to, jak málo měli času na přípravu, byly už vidět první střípky Vrbova rukopisu.

Rozporuplné úvodní minuty

V úvodu zápasu bylo na hráčích vidět, že se na hřišti malinko ztrácí. Jako by nevěděli, co mají hrát, ale postupem času se do zápasu dostali. Velmi k tomu přispěla i nádherná branka Tomáše Rosického, který znovu potvrdil, jak moc bude pro reprezentaci důležitý. Po úvodní brance se obraz hry změnil. David Limberský společně s Františkem Rajtoralem začali podporovat svými výpady po lajně ofenzivu, jak jsme od nich zvyklí v Plzni, a celkově celá ofenziva hrála ve vysokém tempu.

Rosický v neuvěřitelné formě

Rosický v neuvěřitelné formě.

Pavel Vrba je znám tím, že se prezentuje velmi ofenzivním stylem, ale někdy na úkor defenzivy, což bylo vidět i v zápase s Norskem. Norští hráči perfektně využívali chyby našich obránců a dostávali se do bezprostřední blízkosti Petra Čecha, kterého ve 21. minutě překonali. Ještě před koncem prvního poločasu poslal českou reprezentaci do vedení Matěj Vydra a dal svoji třetí branku v národním týmu.

Hrubá chyba brankáře Čecha nás připravila o vítězství

Po poločasové přestávce udělal Vrba několik změn v sestavě. Rosického nahradil Kolář, Rajtoral přenechal místo Gebremu a Mazucha s Vydrou nahradili Kadlec s Lafatou. Hlavně odchod Rosického byl velmi znát. V prvním poločase permanentně ohrožoval norskou branku a krásnými pasy posílal spoluhráče do šancí. V druhém poločase si naše mužstvo mnoho šancí nevytvořilo a naopak před koncem utkání jsme inkasovali po hrubé chybě Petra Čecha. Zápas skončil remízou.

Z prvního zápasu se nedají dělat závěry

První zápas nám toho moc nenapověděl. Je velmi povzbuzující, že do pražského Edenu přišel velký počet diváků a herní projev měl systém, na kterém se bude moci dál stavět. Vrbu čeká ještě hodně práce, ale sám dobře ví, že budoucnost má ve svých rukách. Mezi nejlepší na hřišti patřil jednoznačně Rosický, ale i Limberský, který dokazuje svou výtečnou formu z posledních let. Naopak stoperská dvojice Mazuch a Suchý musejí v dalších zápasech zabrat.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons; Stanlay, Ronnie MacDonald

Jakub Novák

Jakub Novák

Sportovec tělem i duší. Studuji politologii, aktivně hraji golf a občas si kopnu do míče. Řídím se heslem: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“

Zanechte komentář