Zelená káva je velkým pomocníkem při hubnutí. Zdroj: nutraingredients.com

Je zelená káva opravdu hubnutí prospěšná?

Na talíři / 23.3.2014

Zelená káva je americkou reformou, co se kávy týče. Pravidelné užívání podporuje velký přínos pro naše zdraví.

Zelená káva má obrovský přínos pro naše zdraví, což ocení především Američané. Na rozdíl od klasické kávy snižuje riziko vzniku Parkinsonovy choroby, cukrovky, rakoviny prostaty nebo jater. Obsahuje pouze 20 % kofeinu v jedné porci.

Zelená káva a antioxidanty

Zelená káva obsahuje spoustu antioxidantů, a to jen proto, že není tak důkladně zpracovávána jako normální káva. Co se slazení týče, není třeba ji zbytečně přeslazovat, což je tou nejhlavnější výhodou pro všechny, kteří mají ve zvyku si dávat do kávy nejmíň tunu cukru.

Zdravotní přínosy spojené se zelenou kávou jsou mnohem rozsáhlejší. Mimo jiné působí káva jako aspirin, což znamená lepší tvorbu krevních destiček. Kladně působí i na tepny a srdce. Konzumací zelené kávy můžete – a doporučuje se – změnit životní návyky.

Výhody zelené kávy

Zelená káva podle všeho pomáhá při hubnutí. Nejlepší a nejužitečnější vlastnost kávy je ta, že rychle spaluje tuky, což napomáhá k rychlejšímu hubnutí. Potlačuje chuť k jídlu a  je vhodná i pro sportovce.

Zelená káva je reforma kávy pocházející z Ameriky. Zdroj: americanhealthcarereform.org

Zelená káva je reforma kávy pocházející z Ameriky. Zdroj: americanhealthcarereform.org

Konzumace zelené kávy

Na prodejních pultech můžete spatřit tuto kávu v několika variacích: ať už v podobě výtažků nebo různých prášků. Už jen proto, že káva je konzumována každodenně, nemusíte se bát, že by se výsledky brzy nedostavily, právě naopak.

Samozřejmě je nutné si uvědomit, že pouze pitím zelené kávy nezhubnete. Ideální je zařadit ji do jídelníčku, pokud se snažíte hubnout, a to nejlépe s pomocí pohybu. Ten se doporučuje přibližně po půl hodině požití kávy a měl by trvat nejméně hodinu, jinak to nemá téměř žádné výsledky.

Dalším důležitým přínosem ,,držení diety se zelenou kávou“ je váš jídelníček. Dbejte na to, abyste jedli zdravěji a v menších porcích. Nejen že vám to pomůže, ale pokud byste se nezřízeně ládovali po skončení užívání kapslí, mohlo by se stát, že zase pěkně rychle přiberete. A hlavně – dodržujte pitný režim!

Pokud se přece jen rozhodnete koupit si zelenou kávu a vyzkoušet její účinky, nedívejte se na to, že dražší balení bude kvalitnější. Mnohdy i to levnější balení je lepší a přichází s většími přínosy.

Pokud  máte nějaké zkušenosti s touto novinkou na trhu, neváhejte a pochlubte se nám. Zajímá nás, jestli vám zelená káva pomohla, nebo jste naopak byli zklamáni.

Zdroj perexové fotografie: nutraingredients.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentářVaše názory

  • zelená káva na hubnutí

    Zkoušel jsem zelenou kávu a funguje 🙂

  • Green Coffee

    Ahoj, já green coffe zkoušel a nepřišlo mi že bych nějak výrazěji hubnul :/

  • Hubnutí

    Zelená káva funguje, samozřejmě musí mít patřičnou kvalitu, což některé produkty neměli. Nicméně i u kvalitního výrobku je třeba si uvědomit, že je to pouze doplněk! Základem je pohyb a úprava jídelníčku. Nemá cenu si zelenou kávu pořizovat (pokud jde o hubnutí), než se začne s jinými změnami.