Nechceme sedět doma, chceme žít naplno!

Cestování / 10.3.2014

Autor:

Dva mladí cestovatelé se rozhodli vytvořit další projekt. Jaký bude?


Marek Liška

Mladý cestovatel, který se nezalekne žádné výzvy. Jeho největší zálibou je cyklistika, chození po horách a lyžování. Momentálně se připravuje na složení maturitní zkoušky a ve volném čase se věnuje budování tohoto cestovatelského projektu.

„Mít sen je krásné. Když se snažíte svůj sen realizovat, je to ještě krásnější, i když vás může na jeho konci čekat neúspěch. My jej taky máme a chceme jej představit celému světu. Je připravován z velké části právě pro vás!“ říkají dva mladí cestovatelé, jejichž první cestu jsme vám představili ve společném rozhovoru. Na svém kontě již mají pět procestovaných zemí včetně České republiky a hodlají v tom pokračovat!

Jaký celý projekt bude a co za ním stojí?

Poslední měsíce usilovně pracujeme na realizaci velkého cestovatelského projektu a snu zároveň. „A co z toho budu mít já?“ si asi teď říkáte… Celý projekt je publikován na sociální síti, kde můžete živě sledovat, v jaké fázi se nachází a na čem zrovna pracujeme. Teprve naše první cesta nám otevřela oči, už víme, že nechceme pouze cestovat, ale také se o to vše podělit právě s vámi.  Chceme lidem ukázat, že když něco hodně chtějí, tak svého cíle dosáhnou.

My jsme si stanovili dojet na obyčejném kole, skrz Berlín, AmsterdamPaříž, až k hranicím samotné Afriky a zpět. Trasa dlouhá přes 7000 km a vedoucí přes 9 zemí Evropy. Krom toho chceme o tom ještě natočit celovečerní film. Nepojede za námi žádný štáb, nebudeme mít expediční vozidlo, co nám poveze všechno to vybavení. Budeme v tom sami. Pokud se nám to však podaří, budeme nejmladšími cestovateli světových měřítek, co realizovali projekt takových rozměrů.

kolo_nahled

Milan Zela z Dareba – malba na hadry nám namaloval krásné logo naší cesty.

Inspirovala nás celá řada cestovatelů, ať už je to Dan Přibáň, Jirka Kolbaba a další. Ovšem odlišuje nás způsob, jakým cestujeme, a velký věkový rozdíl. Nevydáme jako většina cestopisnou knihu, ale vytvoříme celovečerní film! V neposlední řadě si vychutnáte také porci dobrodružství, to díky moderním technologiím, které nám umožní téměř denní aktualizace během naší dvouměsíční cesty na sociálních sítích.

Zjistili jsme, že je to i mnoho práce okolo a ne jen pro dva lidi…

Zjistili jsme, že tohle nebude práce pro dva lidi. Postupem času zapojujeme do projektu více a více téměř neznámých, ale šikovných umělců a lidí, co se pro náš projekt nadchli. Můžeme tak třeba zmínit Milana Zelu z Dareba – malba na hadry, který nám namaloval krásné logo naší cesty. Honzu Gryce a jeho studio GrycFX, co nám pomáhá s grafikou do videa. Podařilo se nám oslovit pár firem a získat menší sponzorské dary. Máme také multimediální partnery, mezi kterými je také Generace 21. S tímto rozhodně hodláme pokračovat a věříme, že to bude více než jen obyčejná cesta.

Stále nám ale chybí nějaké vybavení pro realizaci. Spustili jsme proto kampaň, jejímž cílem bude vybrat od velkého množství lidí malý finanční příspěvek na celý projekt. Dokonce vás za to odměníme. Naše kampaň se řídí heslem „Nedávej… Dostaň!“. Dárce od nás dostane např. náš vlastnoručně podepsaný film na DVD, expediční samolepku, nebo mu zašleme pohled přímo z naší expedice. Člověk tak může podpořit dobrou věc, zároveň se stát součástí cesty a ještě něco získat. To je férové ne? Navíc vaše jméno nebude zapomenuto a bude zapsáno v samotném filmu, na webu a v neposlední řadě na našem expedičním triku, které sebou povezeme. Tímto to bude zcela originální a neobyčejná cesta.

Podívejte se tak prosím na video ohledně naší kampaně. Pokud vás projekt zaujal, více se dočtete na stránce s naší kampaní zde. Pokud máte otázku, položte nám ji na našem Facebooku, rádi na ni odpovíme. Pokud jste nám již přispěli, nebo se to chystáte udělat, velmi děkujeme a zasluhujete si náš respekt!

Za tým mladých cestovatelů „Transbikers“ – „Cesta západním blokem 2014“ Marek Liška

Generace21

Generace21

Zanechte komentář