Herní vývojář a koordinátor SXSW Gaming Expo Matthew Crump zemřel

Technologie / 5.3.2014

Zemřel dlouholetý herní vývojář a koordinátor SXSW Gaming Expo 2014 Matthew Crump.

Pět dní před SXSW Interactive Festival 2014 přišla hrozná tragédie. Matthew Crump, dlouholetý herní vývojářkoordinátor SXSW Gaming Expo zemřel dne 2. března v dopoledních hodinách.

Podle nejbližších informací Matthew Crump zemřel při infarktu, který dostal. Jeho nekrolog byl zveřejněn na internetových stránkách SXSW.

Crump se připojil k týmu SXSW Gaming na podzim roku 2012. Před zahájením práce pro SXSW, strávil 17 let jako herní vývojář se stáží v Armature Studio, UTV Ignition Entertainment a Electronic Arts. Mezi jeho úspěchy patří tituly jako je Metal Gear Solid HD kolekce, Spider-Man 2, Turok Evolution a Ultima Online. Matthew Crump uvedl na stránkách SXSW, že práce herního vývojáře ho stále baví a rád vyvíjí hry pro své vrstevníky.

Matt-Crump

Matthew Crump | Zdroj: sxsw.com

„Matthew rád mluvil o sportu, cestování a životě. Vášnivě věřil významu roustoucí rozmanitosti SXSW a také zvyšování rozmanitosti v herním průmyslu. Zdálo se, že jeho život přicházel z mnoha směrů, byl nadšený z budoucnosti. Matthewe, doufáme, že se těšíš na neuvěřitelné videohry na druhé straně,“ napsal Hugh Forrest, ředitel SXSW Interactive.

Navíc Matthew byl hlavním organizátorem již zmíněné první SXSW Gaming Awards 2014, která se koná 8. března 2014. Show bude pokračovat podle plánu a také jako oslava jeho života.

„Je to určitě velká ztráta pro náš tým“ dodal zástupce.

Zdroj perexové fotografie: sxsw.com

Lucie Vymyslická

Lucie Vymyslická

jsem celoživotní nadšenou čtenářkou, ráda čtu fantasy, detektivní a romantické příběhy. Jsem také vášnivým otaku.

Zanechte komentář