Jarní úklid… v nitru?

Osobní rozvoj Vztahy / 7.3.2014

Voní vzduchem, vytahuje sněženky z půdy, vybízí k procházkám a svléká nám zimní kabáty. Jaro kam se podíváš. Ale jak osvěžit a provonět své nitro?

Jsem free, usměvavá, v pohodě a hlavně se mám ráda. Nesmím chybět na žádné párty, sdílím spoustu facebookových fotografií, nakupuji co nejvíc trendy jarních outfitů a začínám s očistnými kůrami a dietami. Vše zdánlivě dokonalé – parfémovaná realita s lakem a svůdnou rtěnkou. Život zdánlivě plný se však stal jen dutou ozvěnou koloběhu světa kolem. Dny jako bychom nedokázali zabydlet životem. Pořád nám něco uniká. Cítíme to, ale nevíme, kam se rozběhnout, za jaký konec chytit papírového draka a co je to, po čem tolik toužíme. Je čas na jarní úklid!

Prostota

Máte-li chuť osvěžit svůj život, nezalévejte jej neustále přebytečnými zážitky. Naučme se prostotě. Přesně tak, jak to dovede jaro. Sasanky nerozkvetou během okamžiku a ledovou krustu na řece přece nerozpustí první jarní slunce. Vše má svůj čas. Trpělivost a čas, kdy se zdánlivě nic neděje, plodí nevídanou krásu. Zkuste alespoň dva dny v týdnu (ideálně v tom pracovním), prožít co nejprostěji. Nezapínat hned ráno notebook, v klidu se nasnídat, vnímat šum ulice a nechodit neustále se sluchátky v uších. Po dlouhé době se začíst do knihy. Prostota a všednost v nás probouzí úžas nad tolika nesamozřejmými věcmi kolem nás. Úžas pak radost a radost vděčnost.

bubbles-colours_l

Žít prostě. Zdroj: www.foter.com

Půst nejen pro křesťany

Masopustní veselice a popeleční středa. Tento týden začíná pro křesťany na celém světě období čtyřicetidenního postu. Pokud nejsou vaše motivace k půstu náboženské, neměli byste jej zavrhovat jen jako zbytečnou puritánskou askezi. Půst je čas, kdy svůj život zbavíte nadbytečností, které brání vidět to skutečně důležité. Co vám bere čas? Trávíte většinu dne na sociálních sítích a váš život mizí kolem? Neodtrhnete se od sledování oblíbeného seriálu, hraní hry? Zkuste se na nějaký čas zřeknout něčeho, co vám ubírá na svobodě, ač se to třeba tváří přesně obráceně.

Lent-570x379

A co překáží v životě vám? Zdroj: www.stevelaube.com

Hravost nad hravost

Skončila zima! Zujte si kozačky a pohorky, nazujte kecky a hurá ven. Že vám deset už dávno bylo? No a? Červené tváře, udýchanost, to je přece něco! Vezměte partu přátel a vyrazte se svačinkami v sobotu do lesa. Připravte si vzájemně fáborkovanou, šipkovanou a nebo stavějte domečky pro trpaslíky. Pokud máte lesní či časové možnosti omezené, využijte městský park. A nezapomeňte si alespoň na chvíli osahat zády zem.  Je to radost a navíc tak dovolíte slunci hrát si přímo na vaší tváři. To za to stojí.

P.S.: Jo a někdy je důležité umýt okna (čti vyčistit vztahy, usmířit se), do pokoje se vám dostane víc světla.

Zdroj perexové fotografie: www.foter.com

Alžběta Kalábová

Alžběta Kalábová

"Tajemství radosti je věřit, že je nám vždy dáno to nezbytné k tomu, abychom byli šťastní." (M.Delbrel)

Zanechte komentář