Udělejte si vlastní osobité nádobí

Design / 20.3.2014

Máte rádi originální věci, které nikdo nemá, a jsou přesně takové, jaké je chcete? Ozdobte si nádobí fixami na porcelán a keramiku!

bílý hrneček s podšálkem pomalovaný černou fixou

pro náročné a s vtipem zdroj: data.whicdn.com

Těmito fixami můžete sami a v pohodlí domova ozvláštnit své nádobí. Jednoduše se nechají po použití zaschnout a poté se zafixují v troubě nastavené na 160°C po dobu 90 minut. Na trhu se objevily také nové fixy, které se nechávají zaschnout 24 hodin a nepotřebují zapékání. Výrobky jsou odolné i při mytí v myčce – podle naší zkušenosti, alespoň na nějaký čas.

Design těchto výrobků si můžete zvolit tak, aby odpovídal vašemu vkusu a stylu bydlení. Můžete použít barvy, kterými jste vyladily vaši kuchyni, nebo zůstat u černobílé klasiky. Obyčejný bílý talířek se s použitím nových vzorů změní ihned v zajímavý kousek zdobící váš stůl. Zručnější mohou pomýšlet i na náročnější dekoraci.

Dekorativní vzory

zdroj: crateandbarrel.com/marimekko

Nápadům se meze nekladou!
zdroj: crateandbarrel.com/marimekko

Definujte si nejdřív design, jaký by váš výsledný výrobek měl ctít. Do moderních a jednoduchých domovů se hodí geometrické vzory složené z čar a puntíků. Tyto vzory jsou i méně náročné na zručnost. Jednodušší je totiž plánovanou linku vytečkovat, nebo složit z drobných jednoduchých vzorků jako jsou křížky, hvězdičky nebo obyčejné krátké čárky, než se snažit o pravidelný a dlouhý tah.

misky bílé s černě zdobenými okraji

Drobné nedokonalosti nevadí!
zdroj: 4.bp.blogspot.com

Jestliže si troufnete, můžete se pustit i do složitějších vzorů s použitím různých barev a tvarů. V každém případě doporučujeme si svůj nápad na výzdobu nejprve načrtnout na papír a promyslet, jak nejlépe začít.

Použití nápisů a popisů

ručně psaný text: "Think happy - be happy"

motto pro celý život
zdroj: media-cache-ak0.pinimg.com

Nemusíte však používat ke zdobení pouze vzory. Vtipný a milý nápis ozvláštní každý hrnek nebo talířek. Vyrobte si hrnek na kávu či čaj s vaším životním mottem a každé ráno si ho tak připomínejte. Tímto způsobem můžete také obdarovat své blízké velmi osobním dárkem. Hrneček s věnováním „pro nejmilejšího tatínka“ či „pro člověka, díky němuž svítí slunce, i když je zataženo“ jistě každou obdarovanou osobu potěší.

Není také nic jednoduššího než si fixem popsat kořenky. A už nikdy se nebudete zdržovat hledáním správného koření! A pokud se ušpiní, jednoduše je můžete otřít, což se o papírových nálepkách říct nedá. Popsaná dóza na cukr zamezí zase nešťastné nehodě, při níž do bábovky nasypete štědrou dávku soli.

Možností, co všechno jde ozdobit či popsat, je nespočet a záleží jen na vás, kterou si vyberete!

Zdroj perexové fotografie: ohthatchandler.wordpress.com

Petra Vetterová

Zanechte komentář