6 sexuálních fobií: a paurenofobii znáte?

Vztahy / 9.3.2014

I když vás muž trpící gynofobií kombinovanou s gamofobií miluje, kruh se uzavírá a není cesty zpět.

Strach, tak silně negativní emoce, která nás dokáže sklíčit, ochromit a nepustit dál. Věřte či ne, ale strach je spjat i s tak pro mnohé příjemnou činností, jako je sex. Jaké jsou nejčastější sexuální fobie a jak si představit, že pro jednoho věc tak samozřejmá je pro druhého vinou strachu nemožná a takřka ochromující?

6 sexuálních fobií, o kterých jste možná ještě neslyšeli!

1. Paurenofobie 

Panický strach z pohlavního styku. Postihuje jak ženy, tak muže a často se vyskytuje u osob, které byly vychovávány v puritánském duchu a v myšlence, že sex je něco špatného a nečistého. Výskyt tohoto strachu může souviset také s jinými vlivy, a to například s nepříjemnými vzpomínkami na sexuální obtěžování z dětství. S paurenofobií je úzce spjaná fobie zvaná primeisodofobie.

2. Primeisodofobie

Strach, když je to poprvé. zdroj:foter.com

Strach, když je to poprvé. Zdroj: foter.com

Strach z prvního pohlavního styku. Tento strach obecně postihuje více ženy než muže, ale dobrou zprávou je, že po úspěšném absolvování prvního pohlavního styku fobie, strachy a nejistoty většinou zcela vymizí.

Primeisodofobie souvisí také s dalším strachy, například se strachem z pohlavních nemocí nebo z nechtěného otěhotnění. Může vzniknout nezkušeností, špatnou informovaností ze strany rodičů a internetu, který je doslova přesycen informacemi, co vše se při samotném sexu může přihodit.

3. Androfobie

Androfobie je fobie zcela ženská, trpí jí ženy, které mají chorobný strach z mužů. Takovýto druh fobie ovlivňuje nejenom sexuální a partnerský život, ale také ten pracovní. Děsivý strach z mužů vzniká většinou následkem psychického či fyzického týrání, nebo když se žena stane obětí znásilnění.

Androfobie nemusí být vždy způsobena takto traumatickým zážitkem, mladá žena mohla například vyrůstat v domácnosti bez muže, a tak si k mužům obecně nestačila vytvořit žádný vztah. Ale ženy v tom nejsou samy, věřte, že stejnou fobií trpí i muži.

Muž trpící caligynefobií krásu ženy neocení, cítí totiž strach. zdroj: foter.com

Muž trpící caligynefobií krásu ženy neocení, cítí totiž strach. Zdroj: foter.com

4. Gynofobie

Jak jsem už předeslala, i na muže dojde, gynofobie je totiž druh fobie, kterou trpí muži, kteří mají chorobný strach z žen a jejich společnosti. Na tuto fobií se mohou navalit další strachy. Například caligynefobie, což je strach z krásných žen. Nevíte, proč si vás nechce vzít? Třeba má gamofobii, což je chorobný strach ze sňatku a manželství. Všechny uvedené fobie jsou léčitelné.

VĚDĚLI JSTE, že muži mohou také podlehnout strachu z konkrétních částí ženského těla? Eurotofobií, strachem z ženských genitálií, a dále papillofobií, strachem z ženských prsou.

5. Erotofobie

Ne každý musí mít nutně rád intimnosti, důkazem jsou erotofobici. Erotofobie je chorobný strach z milostného života a sexuálních témat. Je dosti podobný s výše uvedenou paurenofobií, ale s tím rozdílem, že erotofobici se doslova děsí všech intimností, ne pouze samotného pohlavního styku.

6. Sexosekurofobie

Fobie, která může být dosti nebezpečná. Lidé trpící sexosekurofobií mají totiž strach z antikoncepce. Použití kondomu a polykání antikoncepčních tabletek je doslova děsí. Díky této fobii si sexosekurofobik může zadělat na pohlavní nemoc či nechtěné otěhotnění. Pokud ovšem netrpí kyesofobií, strachem z těhotenství, a maieusiofobií, chorobným strachem z porodu. V tomto případě se kruh strachů opravdu uzavírá.

Zdroj perexové fotografie: vajdic, sxc.hu

Lucie Hudcovičová

Lucie Hudcovičová

„Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.“ - Jan Werich. Já pevně věřím, že se trefím. Jsem věčný optimista a tak trochu malý zmatkář, mám ráda smích, dobrou společnost a nové výzvy, což psaní zcela určitě je.

Zanechte komentář