Ostrava o víkendu opět ožije literárním duchem

Kultura Literatura / 3.3.2014

Ve dnech 7. a 9. března se bude konat již tradiční Ostravský veletrh knih, nenechte si ho ujít.

Ostravu stále mnozí považují za ocelové srdce republiky, ale množství kulturních a sportovních akcí, které se na jejím území v posledních letech rozmohly, ukazují, že to již dávno není tak úplně pravda. Jedním z důkazů změny, kterou původně havířské město prochází, je i Ostravský knižní veletrh, který letos oslaví své čtvrté narozeniny a rok od roku láká více návštěvníků.

A na co se můžete těšit letos?

Nejenže se dočkáte představení nových i starých titulů z nabídky nakladatelů z celé republiky, ale i bohatého doprovodného programu. Autogramiády českých autorů i autorská čtení, besedy s literáty či workshop zaměřený na portrétní fotografie, to vše a mnohem více je připraveno pro návštěvníky veletrhu.

Stánek Fantom Printu má vždy, co nabídnout.

Stánek nakladatelství Fantom Print má vždy co nabídnout. Zdroj: Ostravský knižní veletrh

Na své si přijdou i studenti literatury či opravdoví nadšenci tohoto kulturního odvětví. Ti se v rámci programu budou mít možnost setkat například s novinářem a publicistou Václavem Žmolíkem, spisovateli Michalem Sýkorou či Arnoštem Vašíčkem, který rovněž působí jako scénárista.

Kdyby vás náhodou literární novinky omrzely, současně s knižním veletrhem probíhají i výstavy Dovolená a Region, Lázeňství a výstava Svatba, pro které platí stejná vstupenka jako na knižní veletrh.

A pokud stále ještě váháte – většina vystavujících nakladatelství nabízí své knihy za zvýhodněné ceny. A to se hned nakupuje lépe.

Zdroj perexové fotografie: Ostravský knižní veletrh (upraveno)

Veronika Mahdalová

Veronika Mahdalová

I'm almost never serious and I'm always too serious. Too deep. Too shallow. Too sensitive, too cold-hearted. I'm like a collection of paradoxes...

Zanechte komentář