ŠKOLA SKUTEČNÉHO PEČENÍ: Křehká sněhová Pavlova

Na talíři / 11.3.2014

Kdo má doma nadbytek bílků a neví co s nimi, pro toho je tady sladká sněhová Pavlova.

Pavlova je křehký dezert, který bohužel nepatří zrovna k těm nejzdravějším. Vysoký počet kalorií vám vynahradí velmi jednoduchá příprava této pochoutky a fakt, že není možné ji pokazit. A i kdyby nebyla podle představ, stačí ji ozdobit šlehačkou a čerstvým ovocem a nikdo nic nepozná.

Sladký dezert pochází od australských protinožců a je pojmenován podle ruské baletky Anny Pavlové, která Austrálii navštívila na začátku 20. století.

Vyberte si verzi, kterou sami chcete

Dort se skládá z ušlehaných bílků s cukrem, octa a kukuřičného škrobu. Peče se velmi pomalu při nízké teplotě jako sněhové pusinky, vnitřek však musí zůstat měkký a vlhký s křupavou krustou na povrchu.  Klasická Pavlova se peče bez formy a hmota se jen vytvaruje do kruhu. Další možností jsou mini Pavlovy, které se stejně jako klasická varianta zdobí šlehačkou a čerstvým ovocem. Já jsem pro vás zvolila speciální verzi s nutelovým krémem a několika sněhovými pláty. Verzi receptu mám z Apetitonline.cz a velmi se osvědčila. Pro někoho by mohla být v kombinaci s krémem moc sladká, tak může zvolit klasickou verzi se šlehačkou.

Ingredience na korpus

150 ml bílků (z cca 4 vajec)

220 g jemného krupicového cukru

2 lžíce kukuřičného škrobu, prosátého

2 lžičky bílého vinného octa

Připravte si tři plechy s pečicími papíry (nebo jen jeden plech a tři papíry) a obkreslete kruhovou nádobu o průměru maximálně 18 cm. Do mísy si odměřte bílky, při malých otáčkách šlehejte, dokud se nezačnou tvořit špičky, poté pomalu přisypávejte cukr a vždy důkladně zašlehejte.

Je třeba dávat pozor na rychlost šlehání, ve sněhu chceme co nejméně vzduchu, aby nám korpus příliš nepopraskal.

Křehké bílkové pláty

Křehké bílkové pláty
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21

Až bude sníh pevný, vmíchejte ocet se škrobem a už jen lehce promíchejte. Naneste třetinu těsta na plech a vložte do trouby vyhřáté na 120°C. Mně se kruhy na plech vešly dva, o to to bylo rychlejší. Časově je to celkem náročný dezert, jelikož každý plát se peče asi 50 minut. To samé zopakujte s třetí částí sněhu a pak oba plechy nechte ve vypnuté troubě „dosušit“, než trouba vychladne.

Na krém budete potřebovat

1 vaničku tvarohu (doporučuji polotučný)
5 lžic nutely
3 lžíce kakaa
3 lžíce medu (nebo podle chuti)
maliny (na dozdobení)

Tvaroh si rozmíchejte s medem a kakaem a přidávejte postupně nutelu. Můžete použít ruční šlehač, ale spíše doporučuji jen gumovou stěrku, aby nebyl tvaroh moc řídký. Směs naneste na pláty a horní plát potřený krémem posypte malinami (mohou být i mražené).

Po přidání nutelly do krému už jej nebude třeba sladit

Po přidání nutely do krému už jej nebude třeba sladit.
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21

Tvaroh má při manipulaci a přidávání ingrediencí tendence řídnout, nenechte se ale zmást, po vystavení vzduchu opět ztuhne a vrstva trochu „okorá“.

Ihned podávejte – v lednici těsto změkne a je „gumové“. Počítejte s tím, že se při krájení Pavlova drobí, ale vynahradí vám to svou lahodnou chutí.

Povrch Pavlovy můžete ozdobit jakýmkoliv ovocem

Povrch Pavlovy můžete ozdobit jakýmkoliv ovocem
Zdroj fotografie: Barbora Němečková, Generace 21

Perexová fotografie: jules:stonesoup, Wikimedia Commons (upraveno)

Barbora Němečková

Barbora Němečková

Miluju všechno, co se týká jídla, a obzvlášť, když je to bez masa a zdravé. Mám svůj vlastní blog varenislecnyb.blogspot.cz kde zveřejňuju zdravé recepty na mňamky, po kterých se netloustne. Chci se stát dietoložkou a potom doma po večerech experimentovat v kuchyni.

Zanechte komentář