Recenze:Připravte si hlasivky. Ladíme!

Film Kultura / 26.12.2012

Autor:

Zapomeňte na nějaký Muzikál ze střední, tohle je vysoká!

Dokáže vyhasínající a capella skupinu zachránit „nová krev“?

Pitch Perfect/Ladíme! je hudební komedie o pěveckých skupinách, které mezi sebou soutěží o to, kdo je z nich nejlepší. Ale nejen to…

Poté, co dívčí skupina Bellas prohraje na pěvecké soutěži, rozhodnou se dvě hlavní členky – AubreyChloe, že je načase přibrat nové hlasy. Jenže ne všechny nové členky se budou chtít přizpůsobit původnímu jádru skupiny.

Hlavní postavou filmu je dívka Beca, nováček pěvecké skupiny. Snaží se Aubrey přesvědčit, že je načase změnit jejich styl, pokud chtějí vyhrát. Jenže ani jedna nechce ustoupit té druhé a obě jsou přesvědčeny, že právě jejich přístup jim přinese vítězství. Nakonec se přes všechny své odlišnosti a neshody dívky spojí a ve finále se postaví proti svým protivníkům – chlapecké skupině Troublemakers.

Samotný film ovšem působí jaksi nemastně, neslaně. Ano, je zpestřen písněmi, jak staršími kousky, tak i novějšími hity. Jenže to, co je mezi tím, není využito naplno. Není to špatné, ale i přesto to jednoduše není ono. A bohužel to nezachrání ani několik vtipných scén, přestože povedených.

Problém je také to, že hlavní postava nepůsobí zajímavě. Přebíjí ji jedna z vedlejších postav a to Fat Amy. Bez té by měl film rozhodně nižší hodnocení.

Na druhou stranu musím vyzdvihnout písně. Většina cover verzí je velmi povedených, mezi ty nejlepší rozhodně patří mash-up Just The Way You Are/Just a Dream a vystoupení ve finále, kde zazní Price Tag/Don´t You/Give Me Everything/Just The Way You Are/Party In the U.S.A/Turn the Beat Around.

I přes všechna negativa je film příjemný na sledování, vhodný na odreagování. Není průlomový, ale přesto se řadí k lepšímu průměru.

Mash-up: Just The Way You Are/Just A Dream

Videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: nukethefridge.com

Martin Vrána

Martin Vrána

No co říct :) Asi to, že miluju filmy, seriály a bez hudby bych nedokázal přežít ani den.

Zanechte komentář