The Originals jsou Klausovou cestou z pekla

Film Kultura / 12.4.2014

The Originals je nový spin-off Upířích deníků z produkce televizní stanice The CW.

THE ORIGINALS

(TV seriál)

horor/sci-fi/drama

USA, 2013

Scénář: Kevin Williamson

Hrají: Joseph Morgan, Claire Holt, Daniel Gillies, Danielle Campbell, Phoebe Tonkin, Charles Michael Davis a další

Upír Klaus se po letech vrací do New Orleans. Města, které kdysi dávno za pomoci své rodiny vybudoval. Jenže se leccos změnilo a nadvládu nad městem má Marcel, jeho dlouholetý přítel, kterého vychovával. Na scéně se objevuje i vlkodlačice Hayley, která „shodou náhod“ čeká Klausovo dítě a je ve městě držena čarodějkami. A aby toho nebylo málo, za Klausem přijíždějí i jeho sourozenci. Samozřejmě je tu i Camille, studentka psychologie, která studuje chování lidí neuvědomujících si blízkou přítomnost nadpřirozena.

Nový seriál, nové tváře

V The Originals se objevují takřka nové herecké tváře, o kterých jste buď vůbec neslyšeli, nebo jen minimálně.

Hlavní roli Klause zde ztvárňuje Joseph Morgan, který se narodil v Londýně. A protože je to rodilý Angličan, na rozdíl od svých amerických kolegů si „nešlape na jazyk“ a jeho přízvuk dodává celé jeho mluvě i hraní grády. Joseph Morgan coby Klaus ztěžoval život i obyvatelům Mystic Falls v seriálu Upíří deníky, ale ten nakonec opustil. Role Klause je nevyzpytatelná. Vzhledem k tomu, že Klaus je takřka nemilované dítě, což se na něm podepsalo, nikdy nemůžeme očekávat jeho reakci. Herec sám o sobě není žádný svalouš, který by byl modelem ze stáje Calvina Kleina, ale zase umí bravurně zahrát vztek a podráždění. A když se jeho postava opravdu naštve, je se pak na co se dívat.

Postava Klause těžce snáší zradu. O to větším je pro něj utrpení, pakliže ho zradí někdo z rodiny. Klausova matka byla kdysi svému manželovi nevěrná s jistým vlkodlakem; to vysvětluje fakt, že je Klaus hybrid (napůl upír, napůl vlkodlak). Odmala ho jeho otec doslova nenáviděl. Věčně ho ponižoval, nadával mu a fyzicky jej trestal, když proto Klaus dosáhl určitého věku, začal před otcem utíkat. Nyní, v současné době, když je jeho otec mrtev, je to pro něj osvobození a dá se říct, že může vystoupit z pekla, které zažíval, a nemusí se bát další nenávisti a ublížení jeho osobě.

Daniel Gillies naopak hraje s noblesou a je nám, fanouškům, o něco známější; zahrál si například v seriálu True Blood, Námořní vyšetřovací službě nebo Spider-Manovi 2. Představitel Elijaha ztvárňuje toho hodnějšího bratra a je Kanaďan, který svou až gentlemanskou mluvou dokazuje, že zahrát si 1000 let starého upíra je pro něj hračka. V této roli nejčastěji nosí obleky, které mu jednoduše seknou a mohl by být personifikací Barneyho hesla „Suit up“ („nahoď oblek“).

Poslední z hlavní trojice je herečka Claire Holt, kterou můžete znát ze seriálu H2O: Stačí přidat vodu, kde si zahrála se svou kolegyní Phoebe Tonkin, která v The Originals ztvárňuje právě Hayley. Ale zpátky ke Claire. Ta zde hraje sestru obou již zmíněných mužů, která netouží po ničem jiném než po lásce, a dá se říct, že je schopna za ní jít i přes mrtvoly. Claire je mladá, poměrně nezkušená herečka, která má ještě rezervy a dle mého názoru by mohla ještě trochu více na svém hraném projevu zapracovat. Herečka se sama posléze rozhodla seriál opustit, ale scenáristé jí nechali otevřená vrátka, kdyby se měla ještě vrátit; ovšem už ne v hlavní roli, ale jako hostující hvězda.

Rodinka původních upírů: Rebekah, Klaus a Elijah. Zdroj: fanaru.com

Rodinka původních upírů: Rebekah, Klaus a Elijah. Zdroj: fanaru.com

Letem upířím světem

Zajímavost ze seriálu

Pilotní díl seriálu byl vysílán poněkud netradičně a to v seriálu Upíří deníky. Konkrétně ve 4. sérii, 20. dílu.

Pokud se chcete pustit do sledování seriálu, doporučujeme vám v první řadě zhlédnout seriál Upíří deníky. Je možné – a asi i pravděpodobné – že pokud hned začnete sledovat The Originals, budou vám unikat některé souvislosti a budete víceméně ztraceni.

Seriál The Originals se podstatně liší od Deníků, a to už jen proto, že tu není žádná Elena, která by se rozhodovala mezi dvěma chlapy a dělala z nich hlupáky. Zde se jedná o dobro, zlo, intriky a boj o vlastní existenci. Vzhledem k tomu, že jde o upíří seriál, pořád zde platí fakt, že je vhodný spíše pro mladší generaci, ale s tím rozdílem, že tady ani v nejmenším nemůžete čekat žádné extrémní romantické zápletky.

Další zajímavosti ze seriálu

  • Charles Michael Davis (Marcel) a Joseph Morgan (Klaus) se znají už z dřívějška. Hrávali spolu poker ještě předtím než Davis dostal roli Marcela.
  • Upíří párty se natáčela v hotelu Royal a ubytovaní hosté tím nebyli zrovna nadšeni. Představitel Elijaha, Daniel Gillies, dostal málem na budku od jednoho z hostů.
  • V pilotním díle tohoto seriálu se objevuje průvodce jménem Jonathan Weiss – ten je skutečný a při natáčení měl na sobě vlastní oblečení a líčení.
  • 75 % pilotního dílu bylo natočeno ve francouzské čtvrti v New Orleans a zúčastnil se jej téměř celý štáb.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: csfd.cz

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář