rosa

PL: Arsenal hladce přejel Sunderland, Citizens i Blues se na výhru nadřeli

Sport / 26.2.2014

Zatímco Gunners, i s přispěním Tomáše Rosického, lehce zvítězili v Sunderlandu, Chelsea i Manchester City zachraňovali tři body jedinou trefou.

Přetlak na vrcholu tabulky Premier League pokračuje i po 27. kole. Silná čtyřka své zápasy sice vyhrála, ale každé mužstvo šlo svou lepší či horší cestou. Začínáme na Emirates, kde kanonýři hostili Sunderland. Mackems mají v tabulce nepříjemnou pozici v sestupovém pásmu a podle očekávání byl pro ně Arsenal tvrdým oříškem. Kanonádu rozpoutal už v páté minutě Giroud a počet se zastavil až na čísle čtyři. Nejhezčí branku domácího celku vstřelil po pohledné kombinaci Tomáš Rosický. Sunderland na závěr pouze korigoval z kopačky Giaccheriniho na konečných 4:1. Chelsea se naopak v koncovce trápila. Howard zůstával na Stamford Bridge dlouho nepřekonaný a Everton rovněž zostra pálil na branku Petra Čecha. Nakonec to ale byl právě brankář hostů, který si dobrý přímý kop Lamparda s reakcí Terryho srazil do vlastní branky. Na světelné tabuli svítila 90. minuta. Blues porazili Everton 1:0 a zůstali první.

Manchester City Stoke City 1:0

Duel Manchesteru se Stoke skončil stejným výsledkem. Citizens ve velkém tlaku po většinu zápasu bušili do obrany hostí, dlouho bez gólového úspěchu. Až dvacet minut před koncem našel centr z levé strany Tourého, který srovnal krok do jeho letové dráhy a rozvlnil síť za Begovicem. Fádní Stoke bez útočných nápadů se nezmohli k žádnému odporu a na Etihadu se mohlo slavit. Citizens jsou stále třetí se ztrátou tří bodů na Chelsea – 1:0. Velkou show i nervy připravil fanouškům na Anfieldu souboj domácího Liverpoolu se Swansea. I když si Reds rychle vytvořili dvoubrankový náskok, Swansea potvrdila, že nepřijela pouze utkání odkopat a vyhnout se debaklu. Během pěti minut dokázali Shelvey s Bonym vyrovnat. Do šaten však šel přeci jen spokojenější Liverpool, protože Sturridge přidal svou druhou branku v zápase. Po změně stran začali lépe hosté a Bony z penalty duel srovnal. Poslední slovo ale znovu patřilo domácím. Konečné skóre 4:3 a tři body pro Liverpool zařídil Henderson šestnáct minut před koncem.

Kanárci dokázali doma porazit Spurs. Stačila na to technická střela Snodgrasse dvě minuty po přestávce. Tottenham tak znovu lacině přišel o body a šance na dostihnutí první čtyřky se po výsledku 1:0 vzdaluje. Po výhře s Crystal Palace se mu naopak přiblížili United. Tandem střelců Van Persie, Rooney zařídil obě branky a trochu klidu pro trenéra Moyese (který o něj znovu přišel po úterní prohře v Champions League). Druhý jmenovaný forvard vítězstvím 2:0 oslavil mimo jiné i nový kontrakt, podle kterého mu bude Manchester vyplácet 10 milionů týdně.

remy

Remy to dokázal! Prolomil gólové čekání Newcastlu. Zdroj: youtube.com

West Brom se natrápil na remízu s posledním Fulhamem. V současnosti nejvážnější kandidát na sešup do druhé ligy vedl brankou Dejagaha a dlouho to vypadalo na cenné tři body. Pár minut před koncem ale zasáhl do osudu zápasu český útočník Matěj Vydra. Jeho vyrovnávací gól sice musela potvrdit technologie na brankové čáře, ale míč v brance skončil, a tak mohli Baggies brát alespoň bod – 1:1. Pokud se Albion doma trápil, v Cardiffu zažívali hrůzný den. Další sestupový kandidát totiž naprosto nezvládl duel s Hullem. Hostující celek si v klidu dokráčel pro výhru 4:0.

Skvělý výsledek naopak kvitoval kouč Sam Allardyce na lavičce West Hamu. Kladiváři otočili zápas se Southamptonem (3:1) a dál tvoří hranici v půlce tabulky. Na desátém místě mají Londýňané sedm bodů k dobru od sestupového pásma, ale i osm bodů na příčku devátou, kde je právě jejich poražený soupeř. Končíme dramatem v Newcastlu, kde chtěli domácí Magpies prolomit více jak šest hodin bez vstřelené branky. V zápase s Aston Villou to dlouho vypadalo na obdobný scénář. Obrovské šance, které vrcholily pouze střelbou do tyče nebo mimo brankovou konstrukci. Nakonec se ale Newcastle dočkal. Remy v poslední minutě zasekl míč na malém vápně a vstřelil tříbodový gól – 1:0.

To je vše z Premier League. Sledujte dnešní Ligu Mistrů, kde Chelsea narazí na svou legendu v dresu istambulského Galatasaraye – Didiera Drogbu. Držte palce i ve čtvrtek Plzni a Liberci v odvetě Evropské ligy. A pokud máte pro dnešek fotbalu dost, komentujte a glosujte našeho nového hokejového reprezentačního trenéra. Za týden jsme zpět s anglickou ligou.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com