Made in China aneb tradiční čínská rýže vás dostane

Na talíři / 2.3.2014

Často navštěvujete asijská bistra, máte abnormální spotřebu rýže a bez denní dávky sojovky už ani neusnete? Pak je vaše diagnóza jasná. Jste závislí na asijské kuchyni.

(Ne)tradiční kombinace

Pro nadšence a milovníky asijských pokrmů jsme připravili recept na tradiční čínskou rýži s vejci. Možná se vám zdá kombinace rýže a míchaných vajíček podivná, ale zahoďte předsudky. Až ochutnáte, přejdete na její stranu síly.

Možná čínskou rýži znáte z asijských restaurací a fast foodů. Variací na ni existuje nespočet. V některých receptech je maso vepřové či kuřecí, někde se zelenina spíše mixuje než krájí, někdo přidává vinný ocet, kari a někdo vejce míchá, jiný dělá omeletu, kterou poté nakrájí a podobně. My se podíváme na ten způsob nejtradičnější. Všechny ingredience jsou snadno dostupné v nákupních řetězcích. A co konkrétně připsat na nákupní seznam?

Suroviny

  • 500 g rýže
  • 300 g mražené zeleniny (kukuřice, mrkev, hrášek)
  • 2 nožičky párků
  • 2 vejce
  • sojová omáčka
  • 1 lžička kari (nepovinné)
  • jarní cibulka na ozdobení
  • olej na smažení

Postup

Při použití kari má rýže krásně žlutou barvu. Zdroj: Petra Junková, Generace 21

Dáme vařit rýži s jednou lžičkou kari koření.  Když se rýže uvaří, přendáme ji do větší mísy, kde se nám bude lépe promíchávat s ostatními surovinami. Rýži necháme trochu zchladnout, občas opatrně zamícháme, či převrátíme pomocí větší špachtle.

Nakrájíme párek na malé kousíčky a dáme smažit na pánev, když je osmahnutý, přidáme do mísy k rýži. Na pánev s trochou oleje dáme mraženou zeleninu a smažíme, poté opět přidáme k rýži.

Dvě vajíčka rozmícháme v hrnku, zakápneme sojovou omáčkou a vlijeme na pánev a umícháme, ale než jsou zcela tepelně upravená, odstavíme je. Cílem je, aby zůstala trošku syrová, jako standardní míchaná vajíčka.

Mísu s rýží, párkem a zeleninou bohatě zakapeme sojovou omáčkou a vše promícháme tak, aby rýže zhnědla. (Pokud jste použili kari, tak už jiná než žlutá nebude.) Pak opatrně přimícháme vejce tak, aby se příliš nerozpadla. Nakonec posypeme jarní cibulkou a podáváme. A kdo chce hubnout a sníst toho málo za dlouho dobu, použije hůlky místo vidličky.

Nuance od tradice

Praví Číňané samozřejme používají pravou čínskou klobásu a ne české párky, ale po chuťovém srovnání mezi nimi není moc velký rozdíl. Takže nebojte, není to záměna typu junior za proscuitto. Kari samozřejmě také do té úplně extra nejtradičnější rýže nepatří, takže přidávat jej nemusíte, ale chuťově celé jídlo zvýrazní.

Ta úplně nejpravější ze všech pravých čínských rýží se připravuje z rýže den předem uvařené a odleželé v ledničce, kde se z ní dostane všechna vlhkost a je krásně sypká. Pro někoho až moc, takže jestli rýži uvaříte den předem, nebo budete zpracovávat čerstvě uvařenou, u které nehrozí, že se s ní zadusíte, je jen na vás.

Zdroj perexové fotografie: Petra Junková, Generace 21

Petra Junková

Petra Junková

Ráda poznávám daleké kraje, jejich chutě, vůně a taky nové zažitky, a to nejen na talíři. Kromě vaření miluju i dobře vychlazenou desítku, filmy Tima Burtona, hudbu Marilyna Mansona, styl Dity Von Teese, všechny možné i nemožné knížky, babí léto, tetování a černý humor.

Zanechte komentář