Mizerové nám zajistí dobré vyhlídky? Omyl!

Vztahy / 22.3.2014

Proč ženy přitahují frajírci a průšviháři a pomyslný hodný chlap zůstává opomenut? 

Bylo provedeno nespočet průzkumů, které měly za úkol zjistit, proč ženy přitahují tzv. „ drsňáci“  více oproti milým, hodným mužům. Už jen z prvního souvětí by si většina žen vybrala pojem drsňák jako mnohem sympatičtější než pojem hodný muž, ale proč?

Darwin vs. svět

Podle evoluční teorie přežije silnější. Darwin věděl moc dobře, co popisuje. Silnější jedinec nejenže přežije, ale je velká pravděpodobnost, že zajistí i svou rodinu a bude mít silné potomky, kteří ponesou jeho genetickou informaci dále. A nejen tu jejich, dále poputují i geny žen, samozřejmě obohacené o nově získané.

Jak vypadá váš superman? Zdroj:foter.com

Jak vypadá váš superman? Zdroj:foter.com

Proto si ženy volí muže, kteří jsou tak trochu drsňáci, frajírci, dobrodruzi a podobné typy. Mají totiž předpoklad, že budou mít i silné potomky a že jako otci teoreticky zajistí rodinu. Ano, můžete mi oponovat tím, že takový chlap ženu jen „zbouchne“ a nebude se o ni ani o případného potomka vůbec starat.  Ale představme si, že by náš frajírek měl svědomí a se ženou zůstal.

Ve válce umírali hrdinové, ale zbabělci přežili. Jsme vlastně potomci zbabělců.

Možná má mnoho žen i romantické představy o tom jak onoho zlého mladíka promění ve skvělého muže, přesně tak, jak to vidíme ve filmech. Dámy, přiznejme si, každá chce být tou JINOU, která to dokáže, nebo ne? Každá chce muže, který ji ochrání v jakékoli situaci. Pokud si vezmeme nějaký příklad, třeba Supermana. Clark Kent, neměl u Lois Lane žádnou šanci, dokud nebyl Supermanem. Až tehdy by si dala říct i kariéristka Lois. A když pak zjistila, že to je jedna a tatáž osoba, jak to dopadlo. Láska jako trám.

Zeptali jsme se v redakci: jaký je váš názor na mizery vs. ňoumy? Proč si holky vyberou spíše grázla než hodného kluka?

„Myslím, že v tom hrají velkou roli naše pudy. Máme tendenci vybrat si silnějšího samce, průbojnějšího, který by nás uchránil. To, že pravěké zvyky není nejlepší zavádět v současnosti, a to, že někdy se nás zastane a ochrání nás právě ten ‚hodnější, mírnější‘ typ chlapa, je druhá věc. A taky chceme dobrodružství. A to nám poskytnou právě ‚grázlové‘. – Markéta Popelářová

„U výrazu ‚hodný kluk‘ bych zdůraznil to druhé slovo. Osobně jsem se ještě nesetkal s dospělým chlapem, na kterého by sedělo toto označení. Je to spíš častý jev u mladých chlapců (ano, i já jsem si tím prošel), kteří vlivem výchovy a hlavně nedostatku zkušeností v kombinaci s mylnou představou o fungování vztahů jednali jako ňoumové. Oproti tomu grázl může být grázlem celý život, hodný kluk z toho vyroste. Jinak hlavní rozdíl mezi těmito druhy lidí je v jejich přístupu k vlastnímu egu. Grázlové jsou sebevědomí, hodní kluci považují dívku za něco víc, než jsou sami. Sebevědomí z nás vyzařuje a ostatní lidé ho vnímají pozitivně.“ – Martin Kovařík

„Pokud někdo chce plnohodnotný, dlouhodobý vztah, měl by sáhnout po tom hodném. S grázly to je možná lákavé, ale tak na chvilku a pak vrátit.“ – Silvie Trebatická

Z ňoumy se může vyklubat pohodář pro skvělý vztah. Zdroj: foter.com

Z ňoumy se může vyklubat pohodář pro skvělý vztah. Zdroj: foter.com

Typické znaky pro klaďase a mizerou

Pokud bychom hledali rozdíly mezi tzv. klaďasem a mizerou, určitě bychom museli použít nejen svých deset prstů. Jaké jsou ale základní rozdíly?

Mizera

Poznáme ho na první dojem. Má dosti zbytnělé ego, které hraničí až s nezdravou vírou v sama sebe. Vše, co si myslí, pokládá za prostý fakt, i když to není nijak podložené. Za jakýchkoli okolností má naprostou pravdu. Všechno zná, ví a všude byl minimálně dvakrát! Je vždy zaměřen jen na sebe. To, že ulovil ženu, pro něj neznamená, že svůj čas bude věnovat jí, jde přece o něj. Rád mluví a sám se poslouchá. Jde si tvrdě za svým a nekouká, jakou spoušť za sebou zanechal!

Klaďas

Už od pohledu mírumilovný člověk. Snaží se všem vyjít vstříc tak, aby byly obě strany vždy spokojeny. Nemá příliš velké sebevědomí. Zatímco s mizerou nikdy nevíte, co vás čeká, kliďas sází na jistotu a nerad riskuje. Dost možná je tak trochu ňouma typu ‚mouchy snězte si mě‘. Možná vám přijde trochu nudný. Spíš naslouchá, než by mluvil o sobě. Snesl by vám modré z nebe, ale většina žen nad takovým mávne rukou – jsi až moc hodný!

Nejde jen o vzhled

Nejde jen o vzhled. Zdroj:foter.com

Nejde jen o vzhled. Zdroj: foter.com

Mnoho mužů si stěžuje, že ženy chtějí drsňáky a pak si stěžují, že by chtěly hodného a milého muže, který by je měl rád jen proto, že jsou. Pánové, jde o čistě fyzickou a emocionální nebo psychickou stránku. První dojmy, které o muži získáváme, nám dávají základ pro celkový obraz o něm. Je dostatečně silný? Bude mít dobré geny? A tohle, prosím, děláme nevědomě. Nemůžeme za to, všechno je o jednom ze základních pudů, které máme. Dokud se s mužem nepoznáme opravdu pořádně, nezjistíme, jestli je hodný nebo zlý i v běžném životě, nebo jen hraje alfa samce.

Vlastně ani nevím, co pánům poradit, aby se o ně dámy více zajímaly – můžete se řídit podle některého z průzkumů, třeba toho, který provedli vědci z University of British Columbia. Zjistili, že ženy označily za atraktivnější muže zachmuřené než ty usměvavé, kteří vypadali v pohodě. Tím však nechceme říct, že se máte od dnešního dne na všechny mračit, vůbec ne! Naopak jsme se v redakci shodly na tom, že přednost by u nás měl určitě usměvavý pohodář, který působí trochu záhadně.

[three_fourth]

„Žena je jako lilie: jemný muž se jí neodváží dotknout, ale přijde osel a sežere ji.“ François de La Rochefoucauld

[/three_fourth]

A dámy, nechme být muže tím, čím ve skutečnosti jsou: kluky, kteří chtějí střílet z praku, hrát fotbal nebo být kosmonautem. I z toho brýlatého ňoumy se může vyklubat muž, který vrátí čas, jen aby vás zachránil. Nechme se dobývat i tím milým, usměvavým troubou od vedle, který nám každý den přinese noviny.

Pozor! Zdání občas klame. Kdo se na první dojem může pozdávat jako nudný ňouma, může být ve skutečnosti muž se srdcem na správném místě. Věřte nebo ne, ale z většiny mizerů se nevyklubou správní chlapi a vztahy s nimi nemají příliš dlouhé trvání.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Markéta Cieslarová

Citát z mého oblíbeného seriálu: "Žiju už 900 let, ale ještě jsem nepotkal žádného člověka, který by byl nedůležitý."

Zanechte komentář