Tiramisu

Neděle s food blogerem: Josef Drábek představuje své geniální tiramisu

Na talíři / 9.3.2014

Není tomu tak dlouho, co jsme vám v rozhovoru s tímto nadaným kuchařem slibovali skvělý recept. A slib samozřejmě dodržíme.

Protože víme, že nedělní obědy bývají většinou pro žaludek velmi náročné, rozhodl se Josef pro přípravu klasického italského dezertu.

Řeč není o ničem jiném, než o lahodném tiramisu, které je přece jen lehčí než babiččina bábovka, ale pochutnáte si na něm úplně stejně. A nebyl by to Josef, kdyby pro vás k receptu nepřibalil ještě krásné fotografie. Tak hurá do kuchyně a můžete „vařit“ s námi.

Suroviny

Suroviny

  • 5 vajec
  • 5 lžic cukru moučka
  • 500 g mascarpone
  • 2 malé panáky Amaretta
  • větší šálek silné, černé kávy
  • 1 balíček Savoiardi nebo cukrářských piškotů
  • kakao na posypání

A jak postupovat?

Připravíme si všechny suroviny a jdeme na to!

1)  Do větší mísy vložíme žloutky s polovinou cukru.

žloutky

2) Žloutky s cukrem šleháme tak dlouho, dokud nevytvoří světlou pěnu, nejméně 5 minut. To stejné uděléme s bílky. Ty nejprve šleháme do polotuha, poté přidáme zbylý cukr a dále prošleháváme, dokud se nevytvoří tuhý sníh a bílky se nazačnou lesknout.

Sníh

3) Do žloutkové pěny postupně vešleháme italské mascarpone a na závěr opatrně, pomocí vařečky či metličky, přimícháme i bílky.

Mascarpone

4) Teď nastal ten správný čas na přípravu šálku pořádně silné černé kávy, do které nalijeme mandlový likér Amaretto.

Amaretto

5) Piškoty namáčíme do připravené kávy, ale jen rychle, tak, aby se úplně nepromáčely. Poté je naskládáme do připraveného pekáčku či vhodné (ideálně hranaté) misky.

Skládání piškotů

6) Ve chvíli, kdy máme celé dno pokryté piškoty, je pomažeme polovinou krému. Záleží na tom, jak máte velkou nádobu a kolik vrstev chcete dělat.

7) Po druhé vrstvě piškotů opět namažeme horní patro druhou polovinou krému a celý povrch dostatečně zasypeme kakaem.

Nemusíte se bát hořkosti. Kakao díky krému navlhne a zesládne.  A nezapomeňte, tiramisu by mělo minimálně dvě hodiny odpočívat v lednici. Přeji vám krásnou neděli a dobrou chuť. Váš Josef

Toužíte-li po dalších skvělých receptech z Josefovy kuchyně, nezapomeňte navštívit jeho blog.

S kým byste rádi obědvali další neděli? Máte tip na blogera, o kterém prostě musíme napsat? Neváhejte a napište nám do redakce!

Zdroj všech fotografií: soukromý archiv Josefa Drábka

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář