Načerpejte inspiraci z časopisů

Design / 13.3.2014

Máte chuť čerpat inspiraci při jízdě do školy nebo do práce a nemáte po ruce internet? Pořiďte si časopis na míru!

Každý známe ospalá rána, kdy začínáme svou denní pouť v autobusu nebo tramvaji a nemáme kam upřít svůj zrak. Využijte tyto poslední chvíle odpočinku od práce, která vás čeká, a otevřete si časopis, který vás, alespoň na těch pár chvil, odnese do světa bydlení a designu. Nebudete tomu věřit, ale nápady přichází přesně v tu chvíli, kdy to nejméně očekáváte – klidně i v tramvaji!

Přinášíme vám recenzi pěti nejběžnějších časopisů, které si můžete zakoupit v každé trafice, kterou v ranním shonu vesele míjíte.

Design & Home

Cena: 55,-

Tento časopis osloví převážně dámy, a to svou velikostí. Oproti ostatním výtiskům se hravě vejde do kabelky a příliš ji nezatíží. Máte možnost získat rychlý přehled o novinkách na trhu jak v oblasti produktového designu, tak v technice i v módě. Nechybí zde ani rozhovory s designéry nebo články o tvorbě moderního interiéru.  Velké mínus bychom přičetli za prezentaci až příliš luxusního a poměrně drahého nábytku a dekorací a chybí nám zde rady a nápady, kterými bychom se mohli inspirovat a využít je ve svém bydlení. Pochvalu posíláme redaktorům za zajímavé články, které se čtou doslova samy.

Prokousejte se hromadou časopisů a najděte ten pravý! Zdroj: photl.com

Prokousejte se hromadou časopisů a najděte ten pravý! Zdroj: photl.com

BYDLENÍ Stavby Reality

Cena: 39,-

Magazíny o bydlení mohou někomu přijít nezajímavé a nudné, ale to se zaručeně nedá říct o tomhle kousku. Čtivé články, mladistvý a svěží vzhled časopisu vás okamžitě vtáhne do jiného světa. S tímto časopisem nepropásnete nejnovější trendy, poradí vám, čím vkusně vybavit interiér i jak si poradit se zahradou, a pokud bydlíte v rodinném domě, poradí vám například se zateplením, s vlhkostí nebo s výběrem okenních rámů. Zajímá-li vás řešení celkového interiéru, doporučujeme se porozhlédnout po jiném časopisu, který vám v této oblasti nabídne víc. Co nás potěšilo je, že redaktoři myslí na peněženky svých čtenářů a doporučují cenově dostupný nábytek.

BYDLENÍ

Cena: 55,-

Stylově navržená titulní stránka na první pohled čtenáře skutečně osloví, ale pro některé může být zklamáním fakt, že je zde k vidění víc obrázků než samotného textu. Musíme ale uznat, že v tomto případě obrázky plnohodnotně nahrazují text, protože z nich hravě vyčtete význam, který vám chce redaktor sdělit. Zajímavostí jsou články o proměně interiérů českými designéry. I zde se s vámi redaktoři podělí o rady a nápady, co se týče bydlení v rodinném domě.

Novinové stánky na vás číhají doslova na každém rohu. Zdroj: everystockphoto.com

Novinové stánky na vás číhají doslova na každém rohu. Zdroj: everystockphoto.com

Sofie  Bydlení

Cena: 39,-

Rozhodně nechceme být přehnaně kritičtí, ale tento časopis, ač má v názvu slovo bydlení, nabízí k tomuto tématu opravdu pramálo. Když pomineme nepřeberné množství inzerce a dostaneme se k textu, překvapí nás typografická různorodost a vkusné rozmístění obrázků i textů. Pochytit se dají záblesky zajímavých kousků nábytku a také domácích spotřebičů. Jako zpestření máte možnost se inspirovat i recepty nebo si přečíst horoskop. Časopis vás nejspíše neurazí, ale ani nenadchne.

Pěkné bydlení

Cena: 62,-

Bydlíte-li v baráčku, můžete spokojeně zajásat, protože tento časopis je určen právě vám. Stavitelství a velkolepé rekonstrukce, o kterých se zde vedou dlouhé články, vám můžou přinést spoustu nových a dobrých nápadů, a to přímo z rukou českých, kvalifikovaných designérů. Články jsou obsáhlé, mají hlavu a patu a velmi dobře se čtou. Do detailů se zachází i v případě řešení zahrad. Co můžeme vytknout je nedostatečné oživení textu, což může odradit mladší čtenáře, ale jak se říká – v jednoduchosti je přece krása.

Ke čtení nezapomeňte doma kávu a nějakou dobrotu! Zdroj: photl.com

Ke čtení nezapomeňte doma kávu a nějakou dobrotu! Zdroj: photl.com

Na stáncích je o bydlení ještě spoustu dalších zajímavých časopisů jako například ELLE DECOR, Marianne bydlení, Můj dům, Moderní byt a jiné. Pokud vám jeden časopis nebude vyhovovat, nic vám nebrání v tom jej vyměnit za jiný. Ceny výtisků se pohybují v poměrně stejné linii již od 40Kč. Takže, až ráno půjdete kolem novinového stánku, nezapomeňte se zastavit pro svou dávku inspirace a s úsměvem se pusťte do čtení!

Zdroj perexové fotografie: Anna Kovárová

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář