Jedlý dárek nebo silvestrovské pohoštění? Nezapomeňte na utopence

Na talíři / 25.12.2012

Potřebujete ještě dárek pro mužskou část rodiny? Nebo už plánujete silvestrovské menu a vymýšlíte, čím se zavděčíte právě mužům?

Odpověď je jednoduchá, ať jako jedlý dárek či jako součást silvestrovského pohoštění, v obojím případě skvěle poslouží utopenci. Většina mužů jimi totiž rozhodně nepohrdne, ba naopak. Jedlé dárky se staly v poslední době poměrně velkým hitem, a to nejen o Vánocích. Není divu, vzhledem k tomu, že chutě svých nejbližších víceméně dobře známe, obvykle je takový dárek sázkou na jistotu. Obzvlášť před Vánoci můžete celou řadu jedlých dárků koupit v každém obchodě či na trzích. Jedině doma ale můžete dárek, respektive pohoštění, připravit dle chuti a ve většině případů z podstatně kvalitnějších surovin. A zářným příkladem toho jsou právě zmiňovaní utopenci. Není totiž nic jednoduššího, než si doma vyrobit právě je!

Proč se špekáčkům s octem a cibulí vlastně říká utopenci? Původ názvu není dosud jistý, jedná se spíše o spekulace. Jedni se drží toho,  že název dostali utopenci dle toho, že se jejich „vynálezce“ – mlynář Šamánek – utopil při opravě mlýnského kola. Druzí namítají, že podnětem jsou jednoduše buřty utopené v octu.

Utopence zná snad každý, patří totiž k tradičním pokrmům naší studené kuchyně. Podle jisté legendy tato národní pochoutka vznikla zcela náhodou před více než 100 lety, kdy se mlynář a hostinský Šamánek z Berounska pokoušel najít cestu, jak ideálně uchovat potraviny. Špekáčky nejprve konzervoval v octové vodě a později začal přidávat do nálevu koření. Díky tomu svou hospodu přivedl na výsluní, na utopence se sem sjížděli lidé ze širokého okolí.

Nyní si je sice můžete dát v řadě hospod, barů a restaurací, ne všude vám ale naservírují poctivé a dobré utopence. V mnohých podnicích a zejména v obchodech se nestydí před člověka postavit jakousi pochybnou hmotu, která se často nepřibližuje těm našim „buřtům s cibulí a octem“ ani chutí, ale ani vzhledem. Nezbývá tedy nic jiného než vynaložit čas na hledání slušného podniku a nebo ten čas investovat ideálně na jejich vlastní výrobu. Věřte tomu, že ty vámi vyrobené vám budou chutnat o mnoho víc.

 

Utopenci.

Domácí utopence zvládne opravdu každý, jejich příprava je snadná. Zdroj: Lucie Zikmundová

 

[one_fourth]
Suroviny:
2 kg špekáčků
1,2 kg cibule
750 ml octa
750 ml vody
3 lžíce cukru
feferonky
15 kuliček pepře
15 kuliček nového koření
4 bobkové listy

[/one_fourth]

Špekáčky oloupeme, podélně nařízneme a řez naplníme na proužky nakrájenou cibulí, kouskem nakládané papriky, případně doplníme plátky kyselé okurky. Ocet svaříme společně s vodou, částí cibule a kořením a necháme lehce zchladnout. Naplněné špekáčky vrstvíme do dostatečně velké nádoby, jednotlivé vrstvy prokládáme nakrájenou cibulí, příp. přidáme několik feferonek pro pikantnější chuť. Nakonec zalijeme kořeněným octovým nálevem a v chladu necháme uležet alespoň týden.

Tip: Skvěle se na utopence osvědčily davelské špekáčky.

Foto: Lucie Zikmundová, Generace 21

Lucie Zikmundová

Lucie Zikmundová

Zanechte komentář