prem

PL: Arsenal hrál s United bez branek, na dvou stadionech zastavilo výkop počasí

Sport / 19.2.2014

Dva zápasy zrušeny a šlágr kola 0:0. Zatímco na Emirates bylo bezvětří na obloze i hřišti, v Manchesteru a Evertonu létaly i střechy nad hlavou.

Arsenal se toužil dotáhnout zpět na vedoucí Chelsea. Na stadionu v Londýně přivítal úřadující mistry z United. Domácí si vytvořili velké množství šancí, ale Giroud nedokázal ani jeden míč dostat do sítě. Na druhé straně si na Szczesnym vylámal zuby Van Persie. Výsledek 0:0 neposunul kupředu ani jednoho z velikánů. Zaváhání mohla využít Chelsea, ale zápas s West Bromem si nechala na konci utéct. Posledních dvacet minut nechali Blues Albion hrát až příliš a ztratili vedení 0:1. Konečnou remízu zařídil umístěnou hlavičkou Anichebe – 1:1.

West Ham Norwich 2:0

Z favoritů na přední umístění nezaváhal Liverpool, i když musel zápas proti poslednímu Fulhamu chytat v posledních minutách. Za stavu 2:2 Sturridge padl po zákroku v šestnáctce a kapitán Gerrard rozhodl, že tři body poputují na Anfield – 2:3. West Ham těžil z mocného finiše na Upton Parku proti Norwich City. Collins a Diame rozhodli o vítězství jinak vyrovnaného utkání v poslední desetiminutovce – 2:0.

Swanasea veze bod ze Stoke poté, co dokázala efektivně zareagovat na trefu Crouche z prvního poločasu. Bony ještě svoji šanci neproměnil, ale Chico už balón za Begovice propasíroval. Výsledek 1:1 zanechává Stoke i Swansea stále na dosah sestupu. Cardiff potřeboval nutně získat body v cestě za záchranou. A Aston Villa mu šla na ruku – jako papírový favorit zápasu nenadchla. Utkání skončilo bez branek a zatímco pro Villians to není velká pohroma, City zůstává na dně jen krok před Fulhamem.

chelsea

Chelsea přišla o vítězství v posledních minutách, zůstává ale první. Zdroj: youtube.com

Hull City padl doma se Southamptonem. Po velkém tlaku hostů jako jediný skóroval Fonte, jehož zásah musel být potvrzen videotechnikou na brankové čáře – 0:1. V posledním zápase si s chutí zastříleli hráči Tottenhamu, kteří vypráskali Black Cats 4:0. Dvakrát se trefil i Adebayor, který po odchodu trenéra Vilas-Boase ožil a dostává pravidelně prostor v základní jedenáctce. Zbylá utkání, která byla odložena kvůli počasí, se odehrají příští týden.

Přejeme sportem nabitou středu – ať už budete držet palce v zápasech Champions League nebo v hokejových čtvrtfinále v Soči.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com