77 výletů po stopách Starých pověstí českých

Knižní trh je obohacen o novou výletní knihu

Cestování / 27.2.2014

Ta nás tentokrát provede po stopách Aloise Jiráska.

Jaro je tu, a ačkoli vám tipů na výlet po naší krásné české a moravské krajině nabízíme mnoho, knižní novinka 77 výletů po stopách Starých pověstí českých by neměla chybět v  knihovničce žádného turisty milujícího českou historii.

Na pultech knihkupectví se objevila nová výletní kniha.

Přehlednost i praktické údaje

Kniha je přehledně rozdělena do částí podle krajinné oblasti, z nichž každá zahrnuje to nejzajímavější. Dočteme se tedy o pověstech vážících se k Praze, ale třeba i zahraničí. Každý výlet je navržen tak, abyste navštívili nejen konkrétní místo, k němuž se váže Jiráskova pověst, ale zároveň poznali okolí a další zajímavá místa poblíž. Spolu s úryvkem a podstatou pověsti jsou na stránce uvedeny i praktické údaje, jakými jsou kontakty, otevírací doba, doprava či třeba možnost ubytování. To vše je navíc doplněno o mapky a krásné fotografie.

Inspirativní i informativní

Oslovila vás tato kniha? Zakoupit ji můžete v internetovém obchodě bux.cz!

Kniha je skvělá k hledání inspirace, ale i k pročítání bez cíle. Podává nejen praktické informace nápomocné při cestování, ale je rovněž skvělým prostředkem k rozšíření vědomostí. Text na křídovém papíře je psán čtivou a srozumitelnou formou. Jediné negativum vidím v měkké vazbě, která se snadno trhá, zejména chceme-li, aby nás kniha na cestách doprovázela.

Trasa celého výletu je značena červenou značkou a lemují ji informačními tabulemi naučné stezky Blaník a Podblanicko. Z návsi v Louňovicích se vydejte po červené značce směrem na Velký Blaník. Z Blaníku sestupte do Kondrace. Předtím, než cesta odbočí na asfaltovou silnici před obcí Kondrac, míjí po pravé straně Geologickou expozici Podblanicka. Kdo je unavený, může z Kondrace pokračovat autobusem…

77 výletů po stopách Starých pověstí českých.

Kniha je plná obrázků, mapiček i praktických informací. Zdroj: Eliška Marková, Generace 21

Dílo ve výsledku hodnotím velice kladně – je jasné, stručné, zároveň vyčerpávající, přehledné, inspirativní, poučné, s krásnými fotografiemi a v knihovničce si zaslouží své místo.

77 výletů po stopách Starých pověstí českých, Věra a Veronika Škvárovy, Universum 2013, 272 Kč.

Zdroj perexové fotografie: Wikimiedia Commons, Ludek, Martin Langr, upraveno

Eliška Marková

Eliška Marková

Cestování, fotografování, běh a politika, to je moje!

Zanechte komentář