Navrhněte obal s sebou a vyhrajte 30 tisíc

Design / 24.2.2014

Buďte kreativní a připojte se k mezinárodní soutěži Mladý obal! Tentokrát na téma TAKE AWAY obaly.

V životě začínajícího umělce se čas od času objeví příležitost a – nalijme si čistého vína – právě příležitosti a šance jsou důležitými faktory na cestě za úspěchem! Jednou z takových příležitostí jsou i designové soutěže pro všechny, kteří chtějí v tomto oboru prorazit. A na jednu z nich bychom vás rádi upozornili.

Seznamte se s Mladým obalem/ Young Package

Mladý obal je soutěž, kterou už celých 19 let vyhlašuje společnost Model Obaly,  přední výrobce obalů z lepenky. Jejím cílem je každoročně upozorňovat na zajímavé a originální nápady v obalovém designu. Zúčastnit se ji mohou mladí tvůrci do třiceti let (jak odborníci, tak studenti středních a vysokých škol).

 

Logo soutěže Mladý obal

Organizátoři si pohráli i s grafikou názvu tématu! Zdroj: mlady-obal.cz

O co půjde tentokrát?

Pojem TAKE AWAY byl ve svém původním smyslu určen pro balená jídla z rychlých občerstvení. Dnes už se balí takřka cokoliv a odkudkoliv!

Tentokrát si designéři pořádně „máknou“, jelikož téma letošního ročníku jsou TAKE AWAY obaly! Organizátoři si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že v dnešní době je většina obchodů, kaváren či restaurací ochotna zabalit s sebou vše, co jen si bude zákazník přát. Jak to ale udělat stylově, originálně a zároveň funkčně? Právě to je letošní otázka pro všechny mladé tvůrce, kteří mají chuť ukázat své dovednosti v 19. ročníku soutěže Mladý obal!

Všichni účastníci se mohou do soutěže pohodlně přihlásit pomocí online registračního formuláře. Po registraci jim bude přidělen identifikační kód a až poté mohou svou práci poslat na adresu organizátora. Uzávěrka pro zaslání designových prací je stanovená na 14. března 2014.

Společnost Model Obaly poskytuje zdarma materiál do soutěže – vlnitou lepenku. Napište si o ní a ukažte, co je ve  vás! (více informací)

Jaká je odměna?

Odborná porota v čele s předním obalovým designérem Janem Činčerou bude hodnotit  ve dvou kategoriích. Do první mohou svá díla přihlašovat studenti vysokých, vyšších odborných škol a mladí designéři do 30 let; druhá kategorie je vhodná pro kreativní studenty středních škol.

Studenti vyšších odborných a vysokých škol a designéři do 30 let mají možnost získat:

  1. místo 30 000 Kč
  2. místo 10 000 Kč
  3. místo   7 000 Kč

Studenti středních škol budou odměněni následovně:

  1. místo 20 000 Kč
  2. místo   5 000 Kč
  3. místo   3 000 Kč

A tyto lákavé finanční odměny nejsou to jediné, co na ty nejúspěšnější čeká. Kromě věcných cen od partnerů soutěže čeká pro jednoho z vítězů také 3 týdenní honorovaná stáž v inovačním centru firmy Model Obaly. A i v letošním ročníku bude udělena zvláštní cena Slovenského centra dizajnu.

Vítězná tvorba z minulých ročníků

Pro inspiraci se můžete podívat na vítězné kousky z předchozích ročníků. Najdete je na oficiálních stránkách. Na ukázku se zde můžete podívat na několik vybraných. Uměli byste to lépe? Ukažte to!

Vybrané designy, které vyhrály v minulých ročnících. Autoři práce zleva: Matúš Mitas, Marcela Šilhánová, Michal Šafář Zdroj: Mlady-obal.cz

Vybrané designy, které vyhrály v minulých ročnících.
Autoři práce zleva: Matúš Mitas, Marcela Šilhánová, Michal Šafář
Zdroj: Mlady-obal.cz

Není nic horšího než si říct: „Co by bylo, kdybych to zkusil(a)?“. Takže zapojte všechny mozkové závity a snažte se – úspěch nepřijde jen tak. Pojďte mu naproti!

 Zdroj perexové fotografie: mlady-obal.cz

Alena Slavíková

Alena Slavíková

Jsem velký snílek a cestovatelka prstem po mapě, která věří v lepší zítřky :)

Zanechte komentář