Jde to i zdravě s Lucií z Delicious blog

Na talíři / 25.2.2014

Zdravé jídlo, které vám zachutná.

Lucie z Delicious blog původně chtěla vytvořit jen svou vlastní virtuální kuchařku, její blog se však stal jedním z nejnavštěvovanějších a nejvyhledávanějších českých foodblogů současnosti. Lucie sdílí ozkoušené recepty na zdravá jídla s doprovodem nádherných fotografií, které vás přímo nakopnou zavřít se do kuchyně a tvořit. Já sama často čerpám z jejích receptů a někdy se jen dívám na fotky a slintám.

Zdravé kreace z Delicious blog

Zdravé kreace z Delicious blog.

Lucie vaří to, co ji baví. Zdravá a chutná jídla přidává na Delicious blog každý den, nerada se škatulkuje a jí zkrátka to, co má ráda.

Kdy vás poprvé napadlo založit blog?

Přesné datum, měsíc ani rok vám nepovím, já si na ta „důležitá data“ až tak nepotrpím.  Bylo to v době, kdy by se dal počet českých foodblogů spočítat na prstech jedné ruky, nebo alespoň já jich znala pár jako Chez Lucie, Cuketka, Výpečky a další, které už dnes třeba ani nejsou aktivní. Líbila se mi ta myšlenka šířit dobré a ozkoušené recepty dál, ale především to měla být moje virtuální kuchařka. To, že se blog rozjede do takové míry, že sem zavítá čtyři až pět tisíc návštěv, by mě ani v tom nejdivočejším snu nenapadlo.

Měla jste už od začátku jasno jakým směrem chcete váš blog vést?

Jak se to vezme, už někdy od puberty jsem tíhla ke „zdravější“ stravě, ale spíš mi fakt šlo o to, abych shromažďovala otestované recepty, které se na našem stole usídlí pravidelně, aby bylo vše hezky pohromadě a já jen klikla na příslušný odkaz v seznamu receptů. Nemůžu říct, že bych měla vytvořenou nějakou propracovanou koncepci. Blog roste se mnou.

Na vašem blogu můžeme najít spoustu zdravých „tak trochu jiných“ receptů, jak to vy sama máte s výživou?

Neřadím se do žádné škatulky, nejsem vegan, vegetarián, makrobiotik a nic jiného. Jím tak, jak je mi přirozené, o co si tělo říká. A přirozeně se i moje stravování vyvíjí. Když jsem začala psát blog, jedla jsem úplně jinak než dnes, i to se do obsahu blogu promítá.  Nejvíc u nás ale dlouhodobě frčí zelenina a ovoce, ořechy, semínka. To by nám mohl vozit kamion. V poslední době jsem přidala i na luštěninách na úkor mléčných produktů. Minimálně jednou týdně je to i nějaké dobré maso či ryba.

I zdravé jídlo může být chutné - s Lucií z Delicious blog

I zdravé jídlo může být chutné – s Lucií z Delicious blog.

Připravujete hodně veganských pokrmů, uznáváte tento způsob stravování?

To se takhle striktně nedá říct, jestli uznávám, nebo neuznávám. V podstatě respektuji každý výživový směr, když to danému jedinci vyhovuje a cítí se tak dobře. Snažím se nekoukat na nikoho skrz prsty ani nepoučuji a nepořádám přednášky o škodlivosti a špatném vlivu jistých potravin. I když je mi občas smutno, když se rozhlídnu kolem sebe, co lidé kupují, čím krmí své děti, já nemám právo jim do toho kecat. Navíc oni sami musí chtít něco změnit.

Co myslíte, že stojí za úspěchem vašeho blogu?

Otázkou je, co považujete za úspěch. Pro mě je úspěch to, když mi nějaký čtenář/ka napíše email, komentář, jak mu recept chutnal, jak jsem změnila jeho pohled na zdravé stravování, rozšířila obzory. Myslím, že používám relativně dostupné suroviny, nevytvářím recepty, nad kterými strávíte půl dne v kuchyni, tak snad to?

Kdybyste mohla změnit cokoliv ve stravování dnešní společnosti, co by to bylo?

Nahnala bych lidi do kuchyně a nechala je vařit. Neznamená to, že bych zavřela všechny podniky, to vůbec ne. Narážím na každodenní stravování ve fast foodech, bistrech, nakupování sladkostí dětem ve velkém. V podstatě se nemusíme ničeho vzdávat, když použijeme kvalitní, poctivé suroviny, které jsou právě v sezóně.

V poslední době můžeme na vašem blogu vidět spoustu recenzí na kuchařky. Která je vaše nejoblíbenější?

Já teprve svou nejoblíbenější hledám. Mám takový tip, která to asi bude, ale zatím bohužel nejsem její majitelkou. Jinak z našich luhů a hájů mám velmi ráda knihy od Hanky Zemanové, jinak je bohužel náš knižní trh poměrně chudý na knihy, ze kterých bych si sedla na zadek.

Bleskový dotazník

čaj x káva káva

jablko x pomeranč jablko

snídaně x večeře snídaně

kino x divadlo divadlo

fotoaparát x vařečka obojí

Kdo má nejčastěji to potěšení jíst všechny vaše dobroty?

Nejčastějším a taky nejvěrnějším testovačem je sestra. Celkem jsem ji i naučila na suroviny, které dříve příliš nevyhledávala. Ale pořád říkám, že vše jde udělat chutně. Občas se přidá i mamka. Přítel bohužel mým zeleninovým pokrmům moc nefandí.

Netradiční chutě v podobě gnocci ze sladkých brambor

Netradiční chutě v podobě gnocchi ze sladkých brambor.

Kde sbíráte nápady na vaše recepty?

Všude, stačí se rozhlédnout, všude je tolik inspirace, že budu muset žít minimálně do 100 let, abych stihla vše uvařit, co mám v plánu. Vlastním už pěkný stoh kuchařek, food časopisů, ale největším zdrojem inspirace je samozřejmě internet, ten je doslova narvaný foodblogy a různými portály, které sdružují recepty.

Kdybyste měla jíst jedno jídlo po zbytek vašeho života, co by to bylo?

To je strašně těžká otázka, mám spoustu jídel ráda, jsou to různé zeleninové nudle, risotto, vše, kde je burákové máslo, pečená cizrna, ale asi by to byla obyčejná pečená červená řepa. Ta se na mém talíři objevuje opravdu často, zvláště teď v zimě.

Prozradíte nám váš nejoblíbenější recept?

Oblíbených receptů je spousta, každý recept zveřejněný na blogu mi chutnal, ale podělím se o recept, který si mě v poslední době opravdu získal.

Avokádové truffles

Avokádové truffles

Avokádové truffles.

Na 15 kusů:

  • 1 opravdu zralé avokádo
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1 lžíce burákového másla
  • 1 lžíce kokosového oleje
  • 1 lžíce medu/datlový sirup, melasa aj.
  • 4 lžíce kakaového prášku
  • 1 lžíce kakaových bobů
  • 100 g mletých lískových ořechů

Na obalení: kokos, kakaový prášek, mleté ořechy

Avokádo jsem si přepůlila, vydlabala a rozmixovala s extraktem, burákovým máslem, kokosovým olejem, medem, kakaovým práškem, boby a mletými ořechy. Vzniklou hmotu jsem dala ztuhnout asi na hodinu do mrazáku, aby se s ní lépe pracovalo. Pak už jen pomocí rukou tvarovala kuličky a obalovala v kokosu, kakaovém prášku a mletých ořechách. Kuličky jsou takové mazlavější. Možná budete během přípravy pochybovat, že budou držet pohromadě, ale neklesejte na mysli, v lednici krásně ztuhnou a vás čeká úžasný chuťový zážitek.

Já Lucii moc děkuji za rozhovor a doufám, že tak, jak denně na svém blogu inspiruje mě, bude teď inspirovat i vás. A trochu klišé nakonec: „Vyražme vstříc zdravé stravě!“.

Máte svého oblíbeného foodblogera, o kterém jsme ještě nepsali? Napište nám svůj tip!

Zdroj fotografií: osobní archiv Lucie z Delicious blogu.

Barbora Němečková

Barbora Němečková

Miluju všechno, co se týká jídla, a obzvlášť, když je to bez masa a zdravé. Mám svůj vlastní blog varenislecnyb.blogspot.cz kde zveřejňuju zdravé recepty na mňamky, po kterých se netloustne. Chci se stát dietoložkou a potom doma po večerech experimentovat v kuchyni.

Zanechte komentář