Extraliga, přestávka, 2013/2013, OH v Soči

Extraliga má pauzu před závěrečnou bitvou o postup

Sport / 18.2.2014

Autor:

Díky OH v Soči má česká hokejová soutěž nezvykle dlouhou pauzu. Po návratu z OH čeká hokejisty posledních pět zápasů před play-off. Jaká je bilance?

Poslední standardní zápasy se odehrály v rámci nejvyšší hokejové soutěže na konci ledna. V únoru zakončila prozatímní průběh základní části dohrávka mezi Kometou a Vítkovicemi. V té Vítkovicím chyběl tah na branku a podlehly na domácím hřišti 1:3. Ztratily tak body už v druhém zápase v řadě a značně si zkomplikovaly boj o play-off.

extraliga 2013/2014

V dohrávce 47. kola se víc radovali hráči Komety Brno.

Dvoutýdenní veget? Kdepak!

Přehled přípravných zápasů, které můžete navštívit:

Úterý 18. února:

17:30 Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov

Středa 19. února:

18:00 HC Oceláři Třinec – SAPA Fehérvár AV19
18:00 Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno

Čtvrtek 20. února:

17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň
18:00 Orli Znojmo – Pardubice
18:00 HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava

Pátek 21. února:

10:00 HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov

Více než dva týdny volna mohou vypadat jako příslib odpočinku, opak je ale pravdou. Kluby k tomu přistoupily každý po svém, většinou hráči dostali tři až čtyři dny volna. Ve zbývajících dnech jsou pak v plánu soustředění a přípravná utkání.

Většina týmů zvolila tréninkový kemp na horách, Třinec např. vyrazil do Nízkých Tater. Během třídenního až týdenního pobytu v případě Třince se hráči zaměřili na kondiční trénink. Na programu byly běžky, posilovna a další cvičení zaměřená na zlepšení fyzičky.

Od 14. února pak probíhají přípravné zápasy, a to nejen mezi týmy extraligy, ale i se zahraničními soupeři.

Kdo si nakonec zahraje play-off?

Po velkých přípravách začne už za týden poslední fáze základní části. K rozdělení je v pěti zápasech maximálně 15 bodů. Postup už má jistý Sparta, kterou dělí od nepostupových příček 27 bodů, druhá Plzeň má sice náskok „pouhých“ 11 bodů, ale nikdo nepočítá s tím, že by všech pět zápasů prohrála. Podobně jsou na tom všechny týmy „high five“ – tedy krom dvou zmiňovaných ještě Třinec, Kometa a Mountfield Hradec Králové.

Extraliga 2013/ 2014

Tabulka extraligy 47. kolo

Na poslední přímé postupové příčce se drží PSG Zlín se 77 body, na záda mu už ze zóny pro postup do předkola play-off dýchají Vítkovice a Pardubice s jen mírnou bodovou ztrátou.

Co bude rozhodně zajímavé, je boj o předkolo play-off. První nepostupující, Slavia, momentálně ztrácí jediný bod na Liberecké Tygry, tři body na Litvínov, který je o příčku výše. V této trojici se budou jistě ještě karty zajímavě míchat. Úplně ze hry nejsou ani Karlovy Vary, byť v jejich postup už věří jen skalní fanoušci. Na druhou stranu Rytíři z Kladna a chomutovští Piráti už mají jisté, že budou bojovat o udržení v soutěži.

Zdroj fotografií: hc-kometa.cz, tabulka – redakce

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář