Fotbal: Bude boj Plzně a Liberce v EL úspěšný?

Sport / 20.2.2014

Autor:

Viktoria Plzeň a Slovan Liberec vstupují 20. února do bojů o další fáze Evropské ligy. Mají naši zástupci šanci postoupit?

Říká se, že naděje umírá poslední, ale jedno je jisté – Viktoria Plzeň je v daleko těžší situaci než Slovan Liberec. Skalp ukrajinského giganta Šachtaru Doněck je přeci jenom větší oříšek než vyřadit nizozemský Alkmaar. Plzeň minulý rok senzačně vyřadila Neapol s hvězdným Cavanim a Hamšíkem, tak proč by to nemohlo vyjít i teď? Viktorie šanci má, ale vyřadit Šachtar by byla další nečekaná senzace.

Liberec bez Rabušice a Keliče

Na rozdíl od Plzně, která letos postoupila do Ligy mistrů a nachází se na druhé příčce Gambrinus ligy, Liberec začal sezonu velmi špatně. Ano, postoupil ze skupiny Evropské ligy, ale není žádným tajemstvím, že tento postup byl značně doprovázen štěstím. V prvním vyřazovacím boji se utká s Alkmaarem, který je považován na favorita. Bude hodně záležet na tom, jak se mužstvo vypořádá s odchody svých klíčových hráčů Rabušice a Keliče, kteří zamířili na Apeninský poloostrov.

Nerozklepou se Liberci kolena v AFAS Stadium?

Nerozklepou se Liberci kolena v AFAS Stadium?

Rabušic a Kelič budou týmu velmi chybět a bude také velmi důležité, jak se sehrají nové posily (Jarolím, Rajnoch) s ostatními hráči v týmu. Výsledky v zimní přípravě nejsou rozhodující, ale mohou něco napovědět. Poslední zápas na soustředění v Portugalsku Liberec sehrál s průměrným švédským týmem Örebro SK a prohrál 0:2, s Kodaní prohrál 0:4, ale špatnou bilanci si vylepšil proti FC Midtjylland, kdy vyhrál 2:1. Uvidíme až proti Alkmaaru, jestli příprava splnila účel.

Plzeň musí najít podobný recept jako minulý rok

Plzeň to bude mít těžké. Přišel nový trenéra Uhrin, který nahradil fenomenálního Vrbu, klíčový bek Rajtoral odešel do Hannoveru a před sebou mají Šachtar Doněck. Možná může Viktorii hrát do karet, že se od nich postup neočekává, což by jim mohlo vyhovovat. V Šachtaru hraje mnoho technických hráčů, kteří se prezentují útočným fotbalem, tedy podobným jako Plzeň. Můžeme čekat hodně útočný zápas, ale přeci jenom může Plzeň předvést více defenzivy.

Viktorie nezvykle sbírala formu na dvou soustředěních v Turecku a na Kypru. Ani jednou neprohrála a trenér Uhrin se nechal slyšet, že na týmu je vidět vzestup formy s každým zápasem. V generálce na zápas s Doněckem sice Plzeň remizovala s ruským Rostovem, ale celý zápas měla viditelnou převahu. Můžeme se jen těšit, jak se představí mužstvo pod vedením nového trenéra. Možná bude mít o to větší motivaci se na hřišti ukázat. Svou účast v hledišti slíbil i Pavel Vrba.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Novák

Jakub Novák

Sportovec tělem i duší. Studuji politologii, aktivně hraji golf a občas si kopnu do míče. Řídím se heslem: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“

Zanechte komentář