Dalších 5 tipů, kam v Česku vyrazit na jarní výlet

Cestování / 7.3.2014

Jak přivítat nezadržitelně se blížící jaro? Hrad Švihov či Muzeum rekordů v Pelhřimově mohou být tou správnou volbou.

Ačkoliv je teprve březen, počasí tomu příliš nenasvědčuje a rtuť v teploměrech šplhá poměrně vysoko. Zdá se, že letošní zima ještě ani pořádně nezačala a už se vlastně blíží ke konci. Proto vám již teď přinášíme několik tipů, jak si aktivně užít přicházející jaro.

Vyrazte za historií

Spolu se zahájením turistické sezóny otevírají své brány i české hrady a zámky. Přestože většina hradů a zámků přivítá první návštěvníky až na začátku dubna nebo května, najdeme i mnoho míst, kam je možno zavítat celoročně. Jedním z příkladů může být jihočeská perla, zámek Hluboká, nebo vodní hrad Švihov, kde až do 2. března probíhá výstava „Tři výstavy pro Popelku aneb Po stopách Popelky ve Švihově“. Právě nádvoří švihovského hradu posloužilo před 40 lety jako exteriér hospodářského dvoru pro natáčení této oblíbené filmové pohádky.

zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou patří mezi jihočeské skvosty. Zdroj: flickr.com, ntr23

Vyrazte za poznáním

Kdy jste naposledy navštívili nějaké muzeum nebo galerii? Že už si ani nevzpomínáte? V tom případě se vydejte kupříkladu do Muzea rekordů a kuriozitPelhřimově, kde se rozhodně nudit nebudete. Spatříte zde nejdelší šálu, dřevěné kolo a další všemožné i nemožné exponáty. Každoročně se tady také v červnu koná festival, který je přehlídkou rekordů nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Letos toto klání připadá na 13. a 14. června.

Celoročně můžete zavítat i do Muzea ghettaMalé pevnosti v Terezíně, který vám představí jednu ze smutných kapitol naší historie.

náměstí v Pelhřimově

Pelhřimovské náměstí každoročně hostí festival rekordů. Zdroj: foter.com, danalipar

Vyrazte do přírody

Není-li historie vaším šálkem kávy, popadněte batoh a vydejte se do probouzející se přírody. Ať už vyrazíte na cyklovýlet či túru do hor nebo na malou procházku v okolí vašeho bydliště záleží jen na vás. Pokud si vyberete první možnost, navštivte některou z rozhleden, jejichž popularita u nás stále roste. Pohledu na rozkvetlou vlast z výšky se totiž jen těžko něco vyrovná. Jako příklad můžeme uvést nedávno otevřenou rozhlednu na vrcholu Velkého Javorníku v Beskydech, která se těší velké oblibě.

Pravčická brána

Pravčická brána je bezesporu zajímavým výletním cílem. Zdroj: foter.com, banterCZ

Vyrazte za sportem

Pokud jste zklamaní z vývoje letošní zimy, nezoufejte. Sněhové nadílky se v nížinách pravděpodobně už jen tak nedočkáme, ovšem hory na tom jsou o poznání lépe. S přicházejícím jarními prázdninami se sjezdovky naplní nadšenými sportovci, kteří chtějí z letošní chudé zimy vytěžit maximum. Článek o českýchmoravských lyžařských centrech vám poradí, který z areálů pro vás bude ten pravý.

Skiareál Kouty

Letošní zima se příliš nevydařila, ovšem na horách je sněhu dost! Zdroj: www.kouty.cz

Vyrazte za kulturou

Jestliže se zrovna necítíte na brázdění sjezdovek a preferujete spíše klidnější přivítání jara, vydejte se někam za kulturou. Programy kindivadel nabízí každému něco a všelijakými koncertyvýstavami se to všude také jen hemží. Inspiraci můžete nalézt v naší kulturní rubrice, kde si každý najde to, co je mu blízké.

Národní divadlo

Kdy jste naposledy navštívili divadelní představení? Zdroj: foter.com, hypotekyfidler

Možností, jak si naplno užít příchod jara, je skutečně mnoho. Je jen na vás, kterou z variant si zvolíte.

Zdroj perexové fotografie: foter Marc Brakels

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář