Poslední okamžiky u sporáku: Apokalyptické menu podle Generace 21

Na talíři / 20.12.2012

Ať už na konec světa věříte nebo nevěříte, dobře najíst se můžete vždycky. 

Apokalyptické menu pro vás sestavila, navařila a na vlastní chuťové buňky vyzkoušela Barbora Venháčová.

Předkrm: Ledový salát s grilovanými krevetami

Tento předkrm je hotový během deseti minut. Stihnete ho tedy připravit i těsně před katastorofou. Můžete použít kteroukoliv ze svých oblíbených zálivek.

Ledový salát natrhejte či nakrájejte na kostky. V misce si připravte zálivku z dvou lžic jablečného octa, čtyř lžic olivového oleje, lžíce moučkového cukru, hrubé mořské soli a pepře. Salát spojte se zálivkou. Čerstvé krevety očistěte, mražené stačí nechat povolit. Do dvou lžic olivového oleje přidejte jeden prolisovaný stroužek česneku, sůl a pepř. V této marinádě vykoupejte krevety. Ty pak velice zprudka opečte na dobře rozpálené grilovací pánvi. Pokud nevlastníte pánev grilovací, použijete normální. Servírujte s limetou či citrónem.

Ledový salát s krevetami zvládne každý.  271541_476676975690444_460933978_o

Mezichod: Bucatini s rajčaty, mozzarelou a pikantními sardinkami

Pokud se vám omáčka bude zdát kyselá, nebojte se ji osladit cukrem. Připravte si jakékoliv vaše zamilované těstoviny. Jen ty s mákem a cukrem si nechte jako dezert.

Také jedno z jídel, které je hotové během patnácti minut. Uvařte těstoviny al dente. Mezitím si na pánvi orestujte cibulku nebo šalotku. Přidejte konzervu krájených rajčat a maličko svařte. Do omáčky dále prolisujte stroužek česneku a dochuťte solí a pepřem. Promíchejte s uvařenými těstovinami, naservírejte na talíř a přidejte na kostičky nakrájenou mozzarelu a filátka naložených pikatních sardinek.

Hlavní chod: Vepřové kapsy plněné hřiby a modrým sýrem

Vepřovou kýtu lze vyměnit za panenku či třeba kuřecí nebo krůtí prsa. Nezapomeňte také sušené houby předem namočit

Z vepřové kýty ukrojte silné medailonky. V těch vyřízněte kapsu, která se naplní směsí hub (mohou být čerstvé i sušené) a modrého sýra (jakéhokoliv kromě nivy). Naplněné maso orestujte zprudka na pánvi a dejte dopéct do trouby. Hlídejte, aby se nepřesušilo. Připravte si klasické šťouchané brambory, do kterých místo cibulky přidejte natrhanou bazalku. Naservírujte na talíř a přelejte výpekem z masa.

Nemáte rádi vepřové? Klidně si udělejte kuře.  Na závěr nesmí chybět sladká tečka.

Dezert: Ovocný salát se smetanou

Tip: Bude těžké sehnat v zimě dobré a chutné ovoce. Dejte si práci, zapomeňte na supermarket a najděte zelináře, který bude mít ovoce sice dražší, ale kvalitní. Nezapomeňte, je to naposled.

Libovolné nakrájené ovoce smíchejte se lžící citronové štávy a lžičkou moučkového cukru. Šlehačku ušlehejte téměř do tuha. Ovoce naservírujte do misky a přelijte šlehačkou.

 Toto menu je rychlé, svěží a jednoduché na přípravu. Poslední čas před koncem světa rozhodně nehodlám trávit hodiny u plotny. Tohle vše jde při troše šikovnosti a s pomocníkem zvládnout za hodinu. A pak se člověk může věnovat dalším příjemným věcem, bez kterých se nelze rozloučit se světem.

Foto: Barbora Venháčová, Generace 21

Agata Hauerová

Agata Hauerová

To, co v životě sníš, vypiješ, přečteš a přefikneš, to už ti nikdo nikdy nevezme.

Zanechte komentář