Nová výzva na FB. Vypij půllitr piva na ex

Technologie / 13.2.2014

Facebook je plný výzev. Nejnovější a nejaktuálnější výzvou je Vypij půllitr piva na ex. 

Jak již asi víte, tak čas od času se na Facebooku objeví nějaký nový trend, který zasáhne co největší skupinu lidí. Začíná to tím, že vaši kamarádi a přátelé začnou uveřejňovat různé příspěvky s touto tématikou.

V první chvíli vám to přijde zajímavé, ale po čase vám to začne lézt na nervy a statusy se stanou otravnými. Zde se potvrzuje pravidlo „Čeho je moc, toho je příliš“. Ve chvíli, kdy těchto statusů začíná být plný Facebook a stěny vašich přátel ovládnou tyto výzvy, objevují se nové a nové příspěvky, či komentáře s tím, že by toho lidé mohli už zanechat.

Pamatujete si na nedávný trend se žirafou? Jednalo se o hádanku, kterou když jste neuhodli, tak jste si museli místo vaší dosavadní profilové fotky dát fotku žirafy. Museli jste ji na svém profilu mít dva dny a po uplynutí této doby jste žirafu mohli odstranit. Dávali jste tak najevo, že jste hádanku neuhodli. Ještě několik týdnů po tomto davovém šílenství si můžete všimnout, že někteří vaší přátele mají na svém profilu pozůstatky.

V poslední době se ve spojení s oslavou deseti let založení Facebooku objevují i videa, které zobrazují váš Facebookový život. I tato videa velmi stoupla na své popularitě a během několika málo dní jich byl taky plný Facebook. I tato videa se stala časem otravnými a mohli jste si všimnout negativních komentářů od uživatelů.

pivo_kliky

Kliky nebo půllitr piva? Autor: Vladimír Hurta | Generace21.cz, Zdroj: Facebook.com

Během několika málo dní se Facebook naplnil o novou výzvu a tou je, že během 24 hodin musíte vypít půllitr piva, jinak dotyčnému, který vás označil, dlužíte basu piv. Pokud úkol splníte, tak si musíte vybrat další tři lidi, kteří budou muset výzvu splnit. Na svém výpisu nejnovějších příspěvků na Facebooku jsem uviděl již obměněné výzvy, kde si můžete vybrat, zda uděláte kliky, nebo vypijete již zmíněný půllitr piva na ex.

Co je fakt nepochopitelné, je že této výzvy se účastní i známé české celebrity. Nejmenovaný zpravodajský portál dnes uveřejnil článek o tom, co přinutilo dotyčné celebrity vypít půllitr piva na ex. Samozřejmě výzvy přijali a nominovali další tři lidi ze svých přátel.

Jedná se o čistý výmysl Čechů, či nikoliv?

Mnoho lidí si pití piva spojuje s Českou republikou, jelikož jsme národem pivařů, a tak když vidí výzvu s touto tématikou, řeknou si, že to vymyslel nějaký chytrák, který má rád tento lahodný mok. Není tomu tak. Nezapomeňte na výše zmíněnou oslavu deseti let založení Facebooku. Takové výročí je přeci nutné oslavit.

Vykašlete se na to…

Nikdo vám nemůže dávat příkazem, aby jste se výzvy zúčastnili, či někomu kupovali basu piv. Jedná se jen o hru a je jen na vás, zda se jí zúčastníte, či nikoliv. A pokud se na výzvu vykašlete, tak nezapomeňte na oplátku přidat komentář se správným hashtagem.

Co říci na závěr?

Lidé se začínají dohadovat, kdo je hloupější. Jestli tato nová výzva, nebo žirafí kvízy, které se čas od času objeví na Facebookových profilech našich přátel. V současné době vznikají i skupiny, které vyzývají k bojkotu téhle zábavy. A pokud se už do výzvy pustíte, tak uvažujte selským rozumem. Nominujte ty lidi, kteří lahodnému moku moc nehodují a alkohol nemají v oblibě. Zajistíte si tím basu piv a ta se kolikrát může hodit.

Zdroj perexové fotografie: www.photl.com

Vladimír Hurta

Vladimír Hurta

Na portálu Generace 21 zastávám pozici editora sekce Technologie. Pokud se zajímáte o hry, software, hardware a nové technologie, tak mi neváhejte napsat na vladimir.hurta@generace21.cz. Nebojte se rozšířit naše řady. Samozřejmě přijímáme i dámy, takže se hlaste! :-)

Zanechte komentářVaše názory