sturridge

PL: Liverpool rozstřílel Arsenal, Hazard poslal Blues na špici

Sport / 12.2.2014

Debakl pro Gunners na Anfieldu znamenal po 25. kole další změnu v tabulce. Chelsea využila zaváhání kanonýrů a vyhoupla se na první příčku, zatímco Manchester City jen remizoval s Norwichem.

Reds proti Arsenalu ukázali svou sílu. Lídra ligy zaskočili úvodní dvacetiminutovkou, po které vedli už 4:0. Gunners dokázali na Anfieldu po nepřesvědčivé hře pouze korigovat stav ze značky pokutového kopu. Liverpool smetl Arsenal z vrcholu výkonem, se kterým ani střídající Tomáš Rosický nemohl nic udělat – 5:1. Zaváhání fotbalistů kormidelníka Wengera využila nejlépe Chelsea, která na Stamford Bridge přivítala Newcastle. Black Cats si vytvořili několik dobrých příležitostí, které musel likvidovat Čech, ale poté převzal otěže zápasu tým v modrém – konkrétně Eden Hazard. Belgický záložník nejdříve otevřel skóre přesnou střelou po přihrávce Ivanoviče. Druhý gól přidal po krásné narážečce a hattrick završil z penalty. Hazardova forma roste a Newcastle byl obětním beránkem, Chelsea zvítězila 3:0 a je první.

Tottenham Everton 1:0

Citizens se marně prali s obranou Kanárků. Norwich City dokázal Manchester potrápit a ohrozit několikrát brankáře Harta. Hosté měli navrch, ale na Chelsea se dotáhnout nedokázali. Norwich mohl naopak v posledních minutách sebrat všechny tři body. Remíza 0:0 zanechala Citizens v závěsu za Arsenalem a Norwich pouhý bod od sestupových příček. Manchester United doufal v plný bodový zisk na Old Trafford, kde hostil poslední Fulham. Whites se ale po brance Sidwella ujali vedení a United znovu tahali za kratší konec. Vzpamatovat se dokázali až 12 minut před koncem, kdy v rychlém sledu otočili utkání ve svůj prospěch. Red Devils ale nemají dobrou sezónu, a proto znovu brali jen bod. V nastavení De Gea vyrazil tvrdou střelu jen k hlavičkujícímu Bentovi, který pečetil cennou remízu 1:1 pro hostující tým.

West Ham pokračuje v dobrých výkonech a dokázal to i ve Villa Parku. Kapitán Nolan, který se v posledních kolech zapsal do statistik dvěma červenými kartami, se tentokrát ukázal ve střelecké formě. Po poločase se dvakrát trefil během tří minut a rozbil tak naděje Villians na bodový zisk. Hammers vítězstvím 2:0 přeskočili svého soupeře a jsou desátí. Crystal Palace také zdárně pracuje na záchraně. V domácím utkání přestřílel West Brom 3:1. Utkání si bude zvlášť pamatovat trojice fotbalistů Ince, Ledley (CP) a Bifouma (WBA) – všichni dokázali vstřelil svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži.

united_lose

United se ještě radují. O vítězství ale nakonec v nastavení přišli. Zdroj: youtube.com

Velký zápas nabídlo waleské derby mezi Swansea a Cardiffem. Na Liberty Stadium šlo nejen o prestiž, ale i cenné body do honby za záchranou. Papírově vyrovnaný zápas měl jasného vítěze. Swansea na hřišti dominovala a 20 tisíc domácích fandů mohutně slavilo vítězství 3:0. Spurs hostili liverpoolský Everton. Boj o páté místo a přiblížení příčkám, které zajišťují účast v Champions League, se lépe povedl domácím. Rozdílovou branku vstřelil ve druhé půli Adebayor, který se pod novým koučem opět zabydluje v základní sestavě – 1:0.

Přehled končíme spravedlivou remízou Stoke se Southamptonem. Svou porci branek si obě mužstva rozložila do první půle a druhých 45 minut jako by bylo jen do počtu – 2:2. V posledním zápase Sunderland podlehl doma Hullu 0:2.  Hosté odskočili od sestupu – a Sunderlandu – právě o vítězné tři body.

Příště se těšíme s další dávkou z Premier League. Do té doby se mějte olympijsky a fanděte i druhému nejpopulárnějšímu sportu na světě – lednímu hokeji.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com