Kde strávit Valentýna? Na Buďárce!

Cestování / 14.2.2014

Nevíte, kam se svým partnerem či partnerkou vyrazit a oslavit svátek zamilovaných? Pokud chcete hory a klid, mám pro vás tip.

Svátek zamilovaných – tuto příležitost možná oslavujete, možná ji nemáte vůbec rádi. Ale proč neodjet na víkend z města spolu s drahou a milovanou polovičkou? Pokud nechcete vyloženě jen lenošit, doporučujeme vám malebnou vesničku Paseky nad Jizerou. Tato vesnička leží na pomezí Krkonoš a Jizerských hor, a proto je vhodná téměř ke všem pohybovým aktivitám. A jaké ubytování zvolit? Doporučujeme Penzion Na Buďárce, již zdaleka viditelný žlutý domek s terasou a místem na zaparkování. V penzionu je výborná domácí kuchyně a pro ty, kdo nevydrží, i wi-fi. Nadšení mohou být i pejskaři, jelikož mohou své mazlíčky vzít s sebou.

Rozhledna Štěpánka

Rozhledna Štěpánka. Zdroj: Zdeňka Kousalová, Generace 21

Právě Buďárka stojí v samém středu vesnice poblíž kostela sv. Václava a Krkonošského muzea – Památníku zapadlých vlastenců. Tímto místem rovněž prochází nejstarší z cest v Pasekách s razantním převýšením.

Co se v Pasekách dá podnikat?

Můžete navštívit známé muzeum či kostel a v okolí se dá podniknout i několik pěších výletů. Vyrazit můžete například na nedalekou rozhlednu Štěpánka. Jedná se o nejstarší rozhlednu v Jizerských horách a její stavba byla zahájena již v roce 1847. Rozhled do okolí z této stavby je pak nezapomenutelný. Pokud budete chtít jít ještě o kousek dál, můžete se podívat do muzea Járy Cimrmana a mrknout do okolí z rozhledny Maják. Turistům slabšího kalibru pak po stačí, když vyjdou několik desítek výškových metrů do horní části Pasek a naskytne se i jim úžasný výhled na hory. A tak se stane, že se zamilujete do hor i přírody.

Lyžaři si zde také najdou své , protože je tu pět vleků a zhruba 10 km udržovaných tratí.

Panorama na rozhledně Maják

Panorama na rozhledně Maják. Zdroj: Zdeňka Kousalová, generace 21

Pokud budete potřebovat vyrazit nutně někam dál, doporučujeme muzeum skla a pivovar v Harrachově nebo Bozkovské dolomitové jeskyně.

A kam vyrazíte na tento únorový víkend vy? Podělte se s námi o tipy!

Zdroj perexové fotografie: Zdeňka Kousalová, Generace 21

Zdeňka Kousalová

Zdeňka Kousalová

Ráda čtu a dělám mnoho jiných věcí, zde mám prostor o nich i psát. :o) A vy mi můžete napsat na zdenka.kousalova@generace21.cz :-D

Zanechte komentář