PROTI NUDĚ: Zkuste tentokrát na Valentýna trochu jiné muffiny

Na talíři / 13.2.2014

Žádná srdíčka a zamilované motivy. Upečte muffin z opravdové lásky. S něčím, co ten druhý miluje! Ráda peču, takže co připravit na Valentýna svému milému bylo jasné. Bude to něco sladkého, ale nechtěla jsem nic srdíčkového, ale něco, co mu opravdu udělá radost a vykouzlí úsměv na rtech. Chcete to taky tak? Je to jednoduché. Popřemýšlejte nad tím, co má rád a upečte mu to. A vděčným dezertem na takovou příležitost jsou muffiny.

Ten správný recept

  • tabulka čokolády (či cokoliv jiného, co chcete do muffinů dát)
  • 85g másla – rozpuštěné a vychladlé
  • 2 vejce
  • 200ml mléka
  • 135g krupicového cukru
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • 250g hladké mouky
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 lžička sody

Trpíte-li na pálení žáhy, stačí z posledních dvou surovin vybrat jen jednu a klidně i ubrat dávku.

Receptů na muffiny je plný internet a kdejaká kuchařka. Každý, kdo rád peče, má svůj oblíbený recept a někteří z nás jsou přesvědčeni, že právě ten jejich je nejlepší. Jako já. Odkaz na něj mi jednou poslala spolužačka a opravdu se osvědčil. Výhodou je, že nepotřebujete žádný šlehač, stačí vám pouze vařečka a dvě mísy.

V čem budete muffiny péct, je na vás. Můžete těsto naplnit do papírových košíčků a dát na plech, nebo použít různé silikonové formy. Postup je celkem rychlý. Nejprve se dejte rozehřát máslo a předehřejte troubu. V jedné míse smíchejte vychladlé máslo, vejce, mléko, cukr a vanilkový cukr. Do jiné prosejte mouku s práškem do pečiva a sodou a přidejte na kousky nakrájenou čokoládu. Když budete do vašich dezertů mouku přesívat, budou pak nadýchanější.

Pomalu přidávejte tekuté přísady do mísy s moukou a lehce promíchávejte. Pozor, ať těsto nepřemícháte. Naplňte košíčky nebo formy zhruba do poloviny, muffiny opravdu vyběhnou, a pečte při teplotě 200°C 15-18 minut, dokud nebudou dozlatova upečené. postup muffiny

Zdobte podle fantazie

Tento fondán na takové drobné dezerty můžu opravdu doporučit. Velmi dobře se s ním pracovalo.

Tento fondán na takové drobné dezerty můžu opravdu doporučit. Velmi dobře se s ním pracovalo.

A teď přichází ta zábavnější část. Až muffiny vychladnou, můžete se pustit do zdobení. A protože pečeme z lásky, vyhrajte si s tím podle toho, co má ten druhý rád. A nebojte se, nebudete potřebovat nic, co není k sehnání. My všechno na naše muffiny nakoupili v běžném Tescu.

Sportovní fanoušek

Jde o fotbalistu tělem i duší? Nebo nevynechá žádný hokejový zápas svého oblíbeného týmu? Věnujte mu muffiny s logem jeho oblíbeného týmu. Najděte si inspiraci na internetu a pomocí polevy vytvořte přímo na muffin logo, nebo ho nakreslete, vystřihněte, přilepte na párátko a zapíchněte do muffinu.

Stačila čokoládová poleva a bílková poleva na perníčky, kterou seženete i v obchodech v různých barvách,

Muffiny jsme zdobili dvěma způsoby. První z nich jsme polili čokoládovou polevou a po vychladnutí pomocí bílkové polevy na perníčky vytvořili logo. Použili jsme koupené tubičky na zdobení perníčků, které se prodávají v balení po čtyřech barvách. Jako druhý vzor jsme zvolili motiv Itálie a vlaječku pomocí párátka. Červenou polevu jsme udělali z citrónové, do které jsme přidali trochu červeného barviva.

Superhrdina

Je spíše milovník komixů a nebo mu prostě jen chcete dát najevo, že je pro vás ten pravý hrdina? Motivy Avengers, Ligy spravedlivých a všech těchto ostatních Supermanů jsou jednoduché. hero muffiny

Na tyto muffiny už jsme použili kromě polevy i fondán. Nebojte se práce s ním. Dá se koupit již hotový a dobře se i obarvuje. Jediný problém bylo dosáhnout opravdu pěkné červené, protože jsme měli k dispozici červenorůžovou barvu. Pečete-li častěji a chcete více zdobit, doporučujeme spíše gelové potravinářské barvy. Práškové barvy nejdříve rozmíchejte v trošce (cca malý-velký panák) vody a přidávejte po kapkách k fondánu a hněťte v rukou, doku nedosáhnete požadovaného odstínu, a potom vyválejte. Počítejte s tím, že si zabarvíte ruce. Pro pěknější tvary si pomozte vykrajovátky na cukroví.

Milovník her

Tady se vám otevírá hned několik možností. Můžete zkusit motivy z oblíbené hry a nejste-li si jistí, vsaďte na klasiku a vytvořte joystick nebo ovladač vaší herní konzole. xbox  

Postup je stejný jako u předchozích muffinů, stačí z fondánu vytvořit malý ovladač. Můžete si i troufnout ho vymodelovat přímo.

Pokerový hráč

Nebo zkuste vsadit na karty. Hraje-li váš milovaný rád třeba poker, není nic lehčího, než mu vytvořit stylové muffiny.

poker

Vyhrajte si klidně i se všemi kartami, ale nejlépe vám půjdou, jako nám, káry a srdce. Místo vykrajování červené můžete použít červenou bílkovou polevu na perníčky a motiv nakreslit přímo.

Oblíbený seriál, film nebo pořad

Nevíte-li, co by se hodilo nejlépe, určitě nic nezkazíte s motivy oblíbeného filmu, pořadu nebo i seriálu z dětství. Co třeba jeho oblíbené Želvy Ninja? želvy

Zrovna Želvy Ninja byly opravdu jednoduché, protože vám stačí jen vytvořit zelené kolo, které rozrostřete po celém muffinu a pak už je pásku a malá očka pomocí čokoládové polevy.

Každý z nás ocení, když dárek je opravdu osobní. A to rozhodně muffiny s oblíbeným motivem jsou. A nebojte se, že to nezvládnete. Ani my nejsme nijak kreativní a povedlo se. Držíme palce a budeme rádi, když se pochlubíte se svými dortíky.

Zdroj všech fotografií: Alice Pazderová, Generace 21

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář