Petra lovely hair

Slušná a konstruktivní kritika mě nevytáčí a jsem za ni ráda, říká vlogerka Petra

Krása a móda / 27.2.2014

Přinášíme vám další rozhovor ze seriálu České blogerky!

Petra Vančurová alias Petra Lovely Hair píše blog, točí videa a spravuje svůj eshop. Přinášíme vám s ní rozhovor.

ČESKÉ BLOGERKY

V internetovém světě se stávají stále populárnějšími a postupně získávají vliv také ve světě módy a krásy. O kom je řeč? O internetových blogerkách, které vám pravidelně dávají možnost nahlédnout do svých šatníků, životů, kuchyní a podobně. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém postupně představíme oblíbené české blogerky. Sledujete nějakou blogerku, o které byste si rádi přečetli v našem novém seriálu? Neváhejte, napište nám a my ji oslovíme!

ČTĚTE TAKÉ rozhovor s Annou (Dazzlicious coconut)

Zajímavé bylo vaše přirovnání v jednom z videí, kde jste reagovala na vnímání kritiky (kritika je jako nástup do letadla – i když musíte počítat s tím, že letadlo spadne, tak vám nebude úplně lhostejné, pokud se tak stane). Když vás vytočí některá z kritik, což je pochopitelné, jste „splachovací“ a déle se tím nezabýváte, nebo o tom přemýšlíte dlouho?

Slušná a konstruktivní kritika mě nevytáčí a jsem za ni ráda. Co se týká komentářů, které mají za cíl jen ublížit, tak těmi se dál nezabývám, protože si myslím, že to víc vypovídá o autorovi komentáře než o mně.

Petra Lovely Hair

Petra inspiruje své čtenáře, jak se nalíčit. Zdroj: archiv Petra Lovely Hair

Jak vnímáte fakt, že české blogerky jsou převážně mladší než vy?

Já to vnímám jako výhodu. Tím, že jsem starší, mám více životních zkušeností a více vyzkoušených produktů, takže mohu více srovnávat. Pleť, ale i líčení jsou rozdílné v 15 nebo ve 30, takže mohu lépe poradit napříč věkovými kategoriemi.

Kolik hodin denně/týdně průměrně věnujete tvorbě videí a článků?

Úplně přesně to nemám spočítané, ale dalo by se říct, že to je veškerý volný čas. Nejdéle trvá natočení a příprava tutoriálu na líčení nebo účes. Taková videa trvají i 8 hodin.

Kromě účasti v některých videích se váš manžel nějak podílí na tvorbě videí?

Na tvorbě videí se nepodílí, ale fotí fotky mých outfitů a stará se o design blogu.

Petra Lovely Hair

Petra s manželem, který fotí její outfity a stará se o design blogu. Zdroj: archiv Petra Lovely Hair

Radíte se o tom, co zveřejníte, i s ostatními osobami? (např. manžel, kamarádi, …)

Ne, blog je čistě můj autorský a zveřejňuji, co uznám za vhodné.

Petra Vančurová je jedna z nejznámějších českých beauty blogerek, jejíž videa o kosmetice na YouTube byly v roce 2013 oceněny jako  nejsledovanější. Petra je ve svém věku 33 let velmi půvabná žena, jež ví, co může oproti svým mladším kolegyním nabídnout – zkušenosti. Bydlí se svým manželem v Jindřichově Hradci. Mimo jiné kromě blogování Petra miluje sport a kočky.

Oslovujete i sama některé kosmetické společnosti, nebo vás oslovují sami od sebe?

Chodí mi relativně dost nabídek a většinu z nich odmítám, nemám tedy potřebu firmy oslovovat. Jsem spokojená s dlouhodobými spoluprácemi, které mám (např. Bioderma, Ryor, L´oreal, DM…).

V jednom vašem videu jste uvedla, že píšete subjektivní názory do recenzí firem, které vám nabídnou spolupráci. Stalo se vám někdy, že by vás oslovila firma, která by vyžadovala vyloženě pouze pozitivní recenzi?

Stalo se mi asi dvakrát, že firma vyžadovala kladnou recenzi. Takovou nabídku nepřijímám, píši vždy svůj názor.

Dle čeho volíte produkty, které poté uveřejňujete na svém blogu? (cena, značka, doporučení atd.)

Jsou to produkty, které mě zaujaly a které vyzkoušet chci a o kterých si myslím, že by mohly zajímat i čtenáře. Bez ohledu na cenu.

Petra Lovely Hair

„Myslím, že můj klasický den není ničím jiný než den kohokoliv jiného v ČR,“ říká Petra. Zdroj: archív Petra Lovely Hair

Ve kterých obchodech (ať už kamenné či eshopy) nejraději nakupujete? Máte nějaké své top?

Ráda nakupuji na internetu. Ráda hledám na eBay fajn kousky za nízké ceny. A co se kosmetických eshopů týče, tak ráda nakupuji na feelunique.com a cherryculture.com, kde prodávají značky, které jsou dostupné pouze v zahraničí. Z kamenných obchodů nejsem nijak vybíravá, ráda chodím do DM nebo drogerie TETA a Rossmann. Na oblečení mám nejraději asi H&M.

Na svém profilu uvádíte výčet několika blogů, které sledujete. Mohla byste vytyčit nějaké nejoblíbenější? Patří nějakým váš obdiv?

Obdiv patří každému, kdo se do blokování pustí, protože to chce určitě notnou dávku odvahy. Mezi mé oblíbené české blogy patří: Plum Foolery, Kissbook, Beautypedia by Aja, Ordinary Life a Labradoora. Co se tutoriálů na líčení týká, tak jednoznačně Get the louk. Ze zahraničních blogerů mám ráda LuxyHair, Carli Bell, Emily Noel, MayteDoll, Lisu Eldridge, nebo MakeupGeek.

Stalo se vám někdy, že vás oslovil na ulici někdo neznámý a zmiňoval se o vašem blogu? Pokud ano, jaká byla vaše reakce, bylo to pro vás příjemné či naopak nepříjemné?

Už se mi to několikrát stalo, nejčastěji v poslední době. Mám z toho nesmírnou radost, vždy to bylo setkání příjemné a jsem moc ráda, že můj blog má takový dosah.

Petra Lovely Hair

„Obdiv patří každému, kdo se do blokování pustí, protože to chce určitě notnou dávku odvahy,“ řekla známá blogerka. Zdroj: archiv Petra Lovely Hair

Jak byste popsala svůj typický den?

Není to vůbec nic neobvyklého, klasicky pracuji jako každý jiný člověk, jen ve volném čase tvořím blog. Myslím, že můj klasický den není ničím jiný než den kohokoliv jiného v ČR.

Jaké máte plány do budoucna? Chystáte nějaké změny?

Já nerada plánuji. Nějaké novinky pro čtenáře mám, ale nerada bych to zveřejňovala dopředu. Jsem moc vděčná za podporu, kterou mi čtenáři věnují, takže se budu snažit, aby je blog bavil i nadále.

Zdroj perexové fotografie: archív Petra Lovely Hair 

Sandra Svobodová

Sandra Svobodová

Je spoustu věcí, které nám život nabízí. Mě baví se o takových věcech dozvídat - baví mě vzdělávání a četba, studuji vysokou školu. Ráda se směji a snažím se koukat na věci z více úhlů - vše nemusí být tak špatné/skvělé, jak se na první pohled zdá.

Zanechte komentář