Jaké zvolit plesové doplňky?

Krása a móda / 22.12.2012

Krásné večerní šaty si žádají vhodné doplňky. Jak je vybrat?

Zima je obdobím přehršle plesů, což vybízí k tomu, udělat ze sebe alespoň na pár hodin princeznu, za kterou se otočí každý muž. Jak ale vybrat správnou kabelku a šperky, abyste si neuřízly ostudu? Čtěte dál.

Boty, botičky

Vhodné boty vybírejte až v momentě, kdy už vám ve skříni visí nové šaty. Není snad horší situace, než když nemůžete ke krásným lodičkám sehnat správné šaty. A jak mají vypadat takové botky na ples? Dress code říká, že by měly mít plnou špičku, ale ani otevřenými střevíčky nic nezkazíte. Pamatujte ale, že do otevřených páskových bot punčochy nepatří!

Boty

Nemáte-li ráda podpatky, zvolte vhodné balerínky.

 

Krásné střevíčky seženete v běžné síti obuví, jako jsou Deichmann, Baťa, Humanic nebo třeba CCC. Rozhodně si nemusíte hned kupovat Manolo Blahnika (i když která žena by o něj nestála). Pokud nefandíte vysokým jehlovým podpatkům a sázíte na pohodlí, můžete obout vhodné baleríny.

Při výběru bot se ale držte jednoho základního pravidla. Pokud máte bohatě zdobené šaty, poohlédněte se po jednoduchým lodičkách bez ozdob. Naopak pokud máte jednoduché šaty, můžete si dovolit botičky s flitry, mašličkami a podobně. Z barev pak nic nezkazíte černou, jednoduchou tělovou nebo aktuálně velice módní královskou modří.

Hledáme vhodnou tašku

Na obyčejnou kabelku rovnou zapomeňte! Na ples jedině s malým psaníčkem, které vhodně zkombinujete se zbytkem outfitu. V obchodech seženete jak jednoduchá, tak zdobená psaníčka. Opět zde platí jednoduché pravidlo – zdobené šaty si žádají jednoduché psaníčko a naopak. Pokud máte například malé černé, určitě se nebojte zdobených kousků ve výrazných barvách. Zaručeně tak připoutáte pozornost.

Barevné psaníčko skvěle oživí jednoduchý outfit v tlumených barvách.

Šperky a bižuterie

Žena na plese bez šperku není ženou. Pokud nemáte rády výrazné doplňky, zkuste jen malý jednoduchý řetízek ve stříbrné či zlaté barvě. Jestli ale fandíte extravaganci, zkuste nápadné masivnější kousky. Velký výběr mají například obchody H&M či Topshop, které jsou cenově dostupné i pro studentky.

Vhodně zvoleným šperkem nic nezkazíte.

Vhodně zvoleným šperkem nic nezkazíte.

Určitě se nebojte ani náramků, které celkový vzhled pěkně dotvoří. Pletený náramek přátelství ale nechtě pěkně doma v šuplíku. Zkuste jednoduché štrasové nebo perličkové náramky. Nic nezkazíte ani klasickou černou, zlatou nebo stříbrnou.

Pamatujte ale také na manikúru. Okousané nehty či oprýskaný lak by ani ten sebekrásnější šperk nezachránil. Vsaďte na nude odstíny nebo aktuální zlatou či tmavě modrou. Vhodná je i jednoduchá a elegantní francouzská manikúra.

V jednoduchosti je krása.

V jednoduchosti je krása, u šperků to platí také.

Co vy a plesová sezóna? Jak jste na tom s doplňky?

Všechny fotografie: polyvore.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář